Predátoři (2010)

Filmy jako Predators se opravdu těžko hodnotí za předpokladu jste-li dlouholetým skalním fanouškem prvního dílu. Dokonalosti jedničky tento nový díl nedosahuje, ale kdo by to byl taky čekal, že se další film s predátorem může McTiernanovu mistrovskému kousku v kvalitě byť jen přiblížit? Predators by ale bylo nefér smést ze stolu se slovy: "Stačí mi jednička!", a to z toho důvodu, že Predators není vůbec špatný film, dokonce bych si dovolil tvrdit, že jde o velice povedenou podívanou, která si zaslouží být třetím dílem slavné série. Jen kdyby nebylo těch chybiček, jak ve scénáři (např. těsně u konce), tak těch zmíněných v mé recenzi na Studni. Ty chybičky... jinak jde o skvělý film, který si určitě nenechte ujít.

Paranormal Activity 2 (2010)

Napínavých momentů je ve filmu řádka, lekaček už méně, ale zase stojí za to. Paranormal Activity 2 se povedlo navázat na velmi kvalitní jedničku a já jsem rád i z toho důvodu, že je možné zajít si zase na nějaký pořádný horror do kina a užít si jej tak v prostředí, v němž se horroru poslední dobou moc nedostává. Závěr snímku je slušný, ale po jedničce už to tak nějak čekáte. Kdyby se tvůrcům podařil o něco povedenější (tzn. více šokující) konec, dostal by lepší známku, takto ode mě dostává "jen" velmi slušnou sedmičku.

Ledová smrt III (2010)

Třetí díl se vrátil do serióznější podoby, a napravil trošičku pošramocenou pověst, kterou sérii nadělil druhý díl. Zklame nejspíše ty diváky, kteří budou očekávat nářez - do něj chybí několik krůčků a zkrátka něco, kvůli čemu by si tento snímek divák pořádně zapamatoval. A možná i ten sníh.

Ďábel (2010)

Vedle psychologie nefungují ani horrorové prostředky, ba ani ty thrillerové. Jediné, co se na Devil dá vyloženě pochválit, jsou pěkné a relativně nápadité úvodní titulky. Závěr je slabý, mimojiné i proto, že je málo výrazný, což je u snímku s tak jednoduchým námětem veliká škoda. Přičtěte si k tomuto nic moc řemeslnou stránku a vyjde vám podprůměrné dílo, které nesahá Hellevatoru z roku 2004 ani po kotníky. Raději než Devila vám doporučuju si na Youtube pustit Elevated od Vincenza Nataliho, které by váš hlad po výtahovém horroru mělo bezpečně zahnat.

Řetězová zpráva (2010)

Řetězová zpráva je poctivý slasher s hutnou porcí zábavnosti, který ocení především fanoušci slasherů. U obyčejného diváka neznalého pravidel vyvražďovaček hrozí, že odejde znechuceně už po první vraždě. Pokud vám tedy nedělá problém, že je film prošpikován nejen ostrými zbraněmi, ale i logickými kiksy, nemělo by vám dělat problém si Chain Letter užít. Má všechno, co kvalitní slasher má mít. Bod mu odebírám za ony občasné podivné kiksy - jak může vrah na střeše vytáhnout člověka na kotvě, aniž by ji musel rozhoupávat z velkého úhlu, aby se oběti zabodla do těla? Ne, že by mi to zase nějak zkazilo zážitek v kině, ale tenhle zápor prostě nejde přehlédnout.

Pavouci z vesmíru (2010)

Mně teda Skyline sednul, a to tak, že opravdu moc. Skyline je velmi akční ukázka, jak by asi vypadalo přežívání malé skupinky lidí ve výškové budově, která by byla v centru útoku mimozemšťanů. Abych se přiznal, prvních dvacet minut jsem o Skyline neměl moc valné mínění - naprosto příšerný děj, velice slabí herci a z invaze se tam ukazovalo jen pár světýlek za oknem. Jenže od scény v garáži (která by zapadla i do nějakého super kultovního sci-fi) to nabere takovej sešup a mimozemšťané se opravdu začnou předvádět snad jako nikdy předtím, až se mi tenhle film dostal na bodovací stupnici hodně vysoko. Triky jsem tipoval tak na 100 milionový a ne na 10 milionový rozpočet. Není to sice moc chytré sci-fi, ale zato velmi strhující a plné výborných akčních scén.

Hon na čarodějnice (2011)

Jako horror je to těžce vedle a docela se divím, co tu na Studně dělá. Kdopak ho sem asi dal? Horror od tohoto opravdu nikdo nečekejte nebo se silně spálíte. Jako zábavný popcorn do kina ho ale hodnotím pozitivně. Pobavil mě, sem tam i něčím zaujal, třeba scénou na mostě, a velké plátno mu vůbec celkem slušelo. Slušná sedmička s tím, že ho nehodnotím v rámci horroru.

Sucker Punch (2011)

Po vizuální stránce promakaná akční podívaná, která výborně paroduje ta nejotřelejší hollywoodská klišé. Zacku Snyderovi díky za skvělé pojetí jinak velmi nudného žánru Women in Prison. Sucker Punch má vše, co se na zábavný akční film 21. století sluší a patří. Zasloužené čtyři hvězdičky.

Rango (2011) odpad!

What the fuck? What the...? Seriously, What the fuck? Vůbec jsem se nedivil, když během představení odcházeli lidé ze sálu plni znechucení nad nízkou kvalitou snímku. Je tohle dno moderních animáků? Nesjpíš ano.

Deadly Dream (1971) (TV film)

Doktor Jim Henley má zlé sny, v nichž mu jde kdosi "po krku". Když nespí, tak pracuje na svém novém projektu, jehož cílem je markantně a především globálně zvýšit lidskou inteligenci. To se ale nelíbí nějakým lidem, a už vůbec ne těm, kteří mu v jeho nočních můrách usilují o život. Problém - jeho noční můry působí až příliš reálně, dokonce až tak, že zasahují do jeho každodenního života. Po chvíli se rozdíl mezi dnem a sny smívají a to už jde takzvaně do tuhého. Velmi zajímavý televizák s výborným Lloydem Bridgesem, který je napínavý až do úplného závěru. Leč bohužel nevyústí ve zrovna zajímavé finále. I tak jde ale o podívanou, která za tu hodinku stráveného času před televizí stojí.