Eviator

(pře)snílek

Skype: patriceczech

1 2 3 4 5 následující >>
    • 3.6.2007  22:15

Nádherná animace o tom, jak jen kvůli důkazu, že někoho milujeme dokážeme promarnit i celý život. Ale hlavní je to, že dříve nebo později to bude k našemu prospěchu. Snímek tvořený podomácku s rozpočtem 18$.

• 3.6.2007  22:07
    Mezi řádky (2007)

Poslední dobou se objevuje mnoho snímku zabývající se etnikou. (např. Crash a Babel) Tento snímek ve stylu filmu "Nebezpečné myšlenky" ukazuje na problémy gangů z výsledku integrace škol, na jedné dříve výběrové škole, inspirované skutečnými událostmi. Jen škoda, že vše o co se paní G snažila mi přišlo trochu nereálné. I tak to byl velmi vydařený snímek, který se po pomalém startu příjemně rozjel.

• 3.6.2007  21:52

Film do češtiny přeložený jako Vlčí tajemství má nádhernou výpravu a také dobře vypracovanou atmosféru zdejší Laponské komunity. Viděno na Zlínském festivalu 2007

• 3.6.2007  21:42
    Mimo hru (2006)

Vítězný film na 47. festivalu pro děti a mládež ve Zlíně (2007)... Nicméně osobně si myslím, že kvalitou ze všech soutěžních snímku nijak nevyčnívá, jelikož děj snadno předvídatelný. Tím ale neodrazuji od snímku, protože je zde pěkně nastíněna atmosféra Nizozemských škol a zajímavých vztahů mezi jednotlivými postavami.

• 30.5.2007  00:30
    Kvaska (2007)

Jasně konec je trochu ustřihlý, ale je to jeden z mála kvalitních hudebních českých filmů. Soundtrack se mi maličko zaryl pod kůži a někdy si pobrukuju "Jdou..."

• 13.4.2007  17:23

Některá vyprávění se mohou zvrhnout a to mě na tomhle filmu zaujalo, jak křehké jsou hranice mezi lidmi a životem a smrtí a konečně pořádný happy-end.

• 5.2.2007  07:46

Proč je to můj nejoblíbenější muzikál? Protože nádherně zobrazuje lidskost a úmorný život chudých lidí, kteří i přes všechny nesnáze si najdou nějaké menší světýlko ve svém životě. Citlivá hudební podívaná v hudební režii Johna Williamse.

• 30.11.2006  21:07
    Crash (2004)

I když film popisuje klasické situace v životě lidí v nesnázích, některé scény mě rozhodně nenechali chladným. A jsem rád, že tento film skončil více méně optimisticky, ale také nám ukazuje, že se tento kolotoč bude otáčet dále.

• 23.11.2006  10:03
    Dr. House (TV seriál) (2004)

100% --- (po shlédnutí 4.série, kde poslední dva díly byly opravdu k nedýchání) Osobně bych se s Housem hádat nechtěl, dobře se ale poslouchá a umí skvěle léčit. V tom mu pomáhá jeho skvěle vybraný tým. I když je většina dílů má stejný spád, tak v každém díle se naide něco co člověka pobaví jistým druhem humoru a tak má správný seriál vypadat

• 2.7.2006  09:56

Krásné pohlazení na duši, kdy poslední scénu si s hudbou Yanna Tiersena užívám plnými doušky. Moje berlička při špatné náladě s užasným charismatem a neobvyklými zákoutími nádherné Paříže.

• 7.4.2006  19:03

Nejkrásnější film o tom, že muž a žena dokáží být velmi dobří přátelé a s tím ukázat i nejrůznější zajímavosti z Tokia.

• 18.2.2006  16:32

Tohle ani nějak moc neide komentovat, kdo neviděl neuvěří! + něpřekonatelná kamera Kaminského.

• 17.2.2006  22:12
    Jumanji (1995)

Moje oblíbená klasika z dětství, která i dnes stále baví.

• 17.2.2006  21:16
    Smrt panen (1999)

Poporvé jsem tento film si zapnul, když sem chtěl spát, ale to jsem udělal chybu, protože mě vcucnul tak, že už sem spát pak ani nemohl. Sladěnost hudby, barev, 70. let je jednou z nejkrásnějších podívaných pro náročnější diváky.

• 17.2.2006  21:14

Tohle přebarvičkovávání mi docela vlezlo pod kůži. A i idea o barevném rasismu je úžasná. Někdy si sám přeju být součástí Pleasantville...

• 17.2.2006  21:08

Ta chladnost tohoto filmu mě nenechává chladným. Dobře pojaté dílo Spielberga.

• 17.2.2006  20:55

Krásné atmosférické dílo Spielberga s Kaminského kamerou o tom jak stylově se dá podvádět. Pro mě kvalitní oddechový film.

1 2 3 4 5 následující >>