Takoví normální zabijáci (1994)

jj já taky miluju Juliette Lewis - krásná scéna kdy je vysvobozena od rodičů řezníkem a výborná je ve filmu "Od soumraku do úsvitu" - film blbej ale scénka s blbečkem v autě "chtěl bys mi vy... ku.. ?" a taky ve filmu "Vyfič!" ...

Vepřinec (1969)

Ten středověký příběh byl dobrý, už jen pro ty exteriéry natočené u Vesuvu se na to podívám znovu. Drsnost středověku je vylíčena opravu skvěle. Středověk mi tu připomíná Vláčilův film: Marketa Lazarová. Ten druhý prolínající se zoofilní děj mě nebavil, ale to sežrání prasaty mi připomělo film Hannibal. Prolínání dvou různých dějů je zajímavé něco podobného bylo tuším ve filmu Knoflíkáři.

Vyfič! (2009)

Skvělý film, který mě zaujal tímto u nás neobvyklým dostihovým sportem na kolečkových bruslích. Docela bych si na takové ženské sportovní utkání zašel. Nejlepší byla ta "Nemilosrdná Barbie".

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Fantasy film, který už nikdy nechci vidět. Efekty skvělé, jinak nuda a nuda. Je to přesně ten případ, kdy i nákladný film potřebuje dobrý příběh, který jsem moc neviděl.

Zákony pohybu (1978) (seriál)

Seriál z roku 1979 jsem v normalizačním období (v létech 1970 - 1989) nikdy neviděl, buď si jej nepamatuji pro věk nebo mi prostě unikl. Prvně jsem ho viděl až někdy v r. 2010 a byl jsem mile překvapen. I když se odehrává na hromadě socialistických nepořádků a nešvarů a je jednoznačně ideologický, nelze mu upřít skvělé budování dramatu a napětí, jak to všechno dopadne (a dopadne to všechno dobře). Lajdáci jsou z fabriky vyštípání, n.p. Radiana skvěle prosperuje a rafinovaným vyjednáváním hraničícím až s vydíráním, vyběhne s kapitalistickými jestřáby ze Západu. Ruku na srdce, vůbec nic se nezměnilo, křiváci byli a jsou i dnes, kšeftuje se, rozkrádá se úplně stejně jako za socíku i v rozvinuté kapitalistické společnosti. Vůbec nic se nezměnilo v chování ani myšlení lidí. Seriálu se lze posmívat, ale je to jenom výsměch nám samým dnes. Hlavní konstruktér Ing. Jiří Hartman v epizodě S01E11 Štafeta (15:25) vysvětluje: "Isaac Newton kdysi v dávnověku fyziky vynalezl Zákony pohybu, ty jsou tři": 1. Zákon setrvačnosti, 2. Zákon síly, 3. Zákon akce a reakce. A stejně tak jako ve fyzice, působí stejné vztahy ve vztazích mezilidských, společenských výrobních a ekonomických, apod. Prostě řečeno slovy mladého Bidla: ".. pořád se musí všecko hejbat." Když nic, tak si ze seriálu můžeme odnést poučení, že každá akce vyvolá reakci, že na někoho se musí prostě silou, a že každá akce vyvolává adekvátní reakci.

Ze záhrobí (1986)

Když jsem to viděl poprvé byl jsem z toho úplně paf, a taky to byl jeden z prvních porevolučních hororů, který jsem viděl. Zajímavé jsou scény, kdy pod vlivem rezonátoru začnou lidé vidět všechnu tu havěť z astrálu, "který nás obklopuje". Také mě fascinovala scéna v pitevně jak se Dr. Crawford láduje vnitřnostmi. Zajímavá je ta astrální projekce, kdy "sasanka" ve sklepě Crawfordovi oholí hlavu (... kde jsem jen viděl paralelu ? ... no jo v Hellraiser II: Svázaný s peklem, tam je taky taková "sasanka", která zase pro změnu ukousne hlavu jinému doktorovi a to Dr. Channardovi). Skoro mi to příjde jako by se Hellraiser inspiroval ve filmu Ze záhrobí. No nedivím se že to někdo vidí jako béčko, ono to béčko je, ale ve své době to bylo áčkem. PS: Z hlavy nevylezl Crawfordovi červ, jak tu někdo psal, ani had jak to křičel opilec před nemocnicí v "skoro deliriu", ale rezonátorem stimulovaná epifýza jako třetí oko (nezaměňovat s hypofíza). V pitevně pak bylo vidět jak Crawford vidí třetím okem jinak - něco jako v infračerveném spektru a s "jinými zájmy" než mají normální lidé.

12 opic (1995)

Svět budoucnosti připomíná ten svět ve filmu Brazil.