Marvels (2023)

Hele, já jsem si řek, že na tohle do kina už nepudu, bo po těch hovnech, co nám tu Marvel za poslední roky vysypal jsem měl hemoroidy jak svině. Takže jsem si pěkně počkal na VOD a musím uznat, že to tak špatný nebylo, a že jsem to čekal MNOHEM horší! Jedná se o něco prvotřídního? Nie. Je záporák nejlepší ever se silnou motivací? Nie. Ale odsejpá to, postavy jsou super (až na Furyho, ze kterého od Spidermana dělají totální parodii sebe sama) a Ms. Marvel mě už třeba nesrala tolik, jako v seriálu... obecně mě ten film nenasral tolik, co třeba dovedly poslední seriály. Na zimní jednohubku úplně supr.

V letu (2024)

Nemůžu si ani vzpomenout, kolikrát už podobnej formát byl zfilmovanej, a tentokrát je to vše opět jak přes kopírák bez jakékoliv invence. Agentura přijde za týpkem zlodějem a jeho partou, že potřebuje pomoc s miliardářským bossem, který dělá ve světě bordel. Agentka se samozřejmě taky zná s hlavním hrdinou. Parta je složená z krásky, hackera a mistra přes trezory/zámky/vloupačky. Hlavoun týmu dá v jednom čase pokyn, že je nutné od práce odejít, protože je to moc nebezpečné. Tým nesouhlasí, jsou spolu s ním. Cestuje se po celém světě, lokace střídá lokaci. A takhle jedem celý film :) Zní to asi povědomě, co? Za co teda 3 hvězdy? 1) Za krásky, of course. Furt lahodí pánskému oku. 2) Kevin Hart NEHRAJE sám sebe. Šok, já vím, ale příjemná změna a dá se na to koukat. 3) Film dobře odsejpá. Nic víc k tomu říct nemůžu.

Echo (2024) (seriál)

povzdech Achjo, tak jedeme zas a znova. Pokud by se měla tato minisérie ohodnotit jedním slovesem, tak by to bylo: PLOCHOST. Vše, co se tady odehrává, je jen na povrchu a nic nejde do hloubky. Ať už se bavíme o příběhu, mytologii, "magii", ale hlavně - jedna věc, co opravdu vyčnívá - jsou neskutečně zkurvené postavy. Všichni do jednoho jsou Vám naprosto u zadku. Nevíte, jaký je jejich úkol, nevíte jejich vlastnosti, nevíte... nic. Jejich motivace a cíle Vám nejsou známy a občas jsem měl pocit, že se všichni chovají jak zasrané NPC, co prostě neumí reagovat na věci, co se dějí okolo nich. Já vlastně ani nemůžu přijít na to, proč tohle bylo natočený. Proč sakra jsou točený seriály o postavách, které jsme předtím viděli jednou, a které po dokončení nejeví žádné známky posunu ve vývoji své postavy? Tyvole, ať už se tam vzpamatujou v tom Marvelu, protože se jim to solidně rozpadá pod rukama.

Smysl pro tumor - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Není to tak hrozné, jak to většina lidí tady cítí. Nicméně, co mi vadí fakt ohromně, je to, že jak trailer, tak i první epizoda jsou jak PŘES KOPÍRÁK z belgického originálu. Stejné dialogy, lokace, kurva existuje tady v Česku vůbec někdo, kdo dokáže vytvořit něco originálního? To neni možny...

To se mi snad zdá (2023)

Já vím, že je to jen film, ale... mě tak šíleně nasralo, jak se každý Paula bál a canceloval ho všude, kam přišel. Tyvole, co to je za generaci sněhových vloček? Tohle má bejt jako budoucnost lidstva? No hnus. Každopádně myšlenka filmu je super, jen to za mě chtělo trochu dotáhnout zakončení.

Koruna (2016) (seriál)

Po konci seriálu je konečně čas ho zhodnotit. Zatímco u prvních dvou sérií je kopa momentů a skvělých dialogů, kde se stíhají docela podrobně probírat důležitá témata té doby, tak u posledních dvou jsem ten pocit měl opačný. Všechno je dost zbrklé a nahuštěné na sebe, závěrečná šestka na můj vkus až brutálně skákala od postavy k postavě, přičemž ty nové postavy neměly moc prostoru zazářit a vykreslit svůj život. I tak ale solidní čtyři.

Nech svět světem (2023)

Zkrátit o půl hoďky a bylo by to asi více smysluplnější. Kamera úžasná, ale konec to teda dojebal.

Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie (2023)

Asi jsem trochu čekal lehce sofistikovanější případ. Některé rysy původního seriálu tam byly, nicméně je to trochu depresivnější celkově.

Zatmění (2023)

Začalo to slibně, ale druhá půlka naprostý úlet.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Já z tohohle filmu prostě chčiju. Objevil jsem ho už před 9 lety a nemůžu ani uvěřit, nakolik ke mně tenhle film dolehl. Nikdy, NIKDY předtím jsem k něčemu necítil takový vztah, jako k téhle postavě, k tomuhle "daydreamingu", k těm lokalitám, ale hlavně k tomu soundtracku. Je to jak z jiného světa. Pokud jste cestovatelé jako já, opravdu zapálení cestovatelé, tak tohle prostě musíte zbožňovat. Nemůžu ani za mák uvěřit, že tohle naprosto bouchlo v box officu. Holt je to skrytej gem, který ne každý dokáže ocenit. Já ho oceňuju tak na 15 hvězdiček. Bravo všem, co se na tomhle podíleli.