Past (1950)

Tak toto teda jsem nečekal a jsem mile překvapen. Neuvěřitelná gradace filmu, kde až dokonce nevíte jak to vlastně dopadne bez hluchých míst. Naprosto geniální zápletka a a hra na kočku a myš, která nenechá diváka vydechnout..95%!!

Habermannův mlýn (2010)

Ufff.... Po x filmech z 2. světové války zde máme - ano, světe div se, další film z druhé světové války. Avšak nyní, konečně o ožehavém tématu divokého odsunu sudetských Němců a událostech před ním, jež definitivně vyřešilo otázku, zda 2 národy v pohraničí jsou schopny vedle sebe žít a fungovat. Výsledek známe a pojednává o něm také tento film. 80%

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Na TV film je to OK, samozřejmě nečekejte kvalitu Šifry mistra Leonarda. (I když věřím, že by to Jiří Strach při neomezených financích dokázal udělat na stejné úrovni). Příběh je hezky napsaný ale hlavně ten konec, když drží Ivan Trojan ten kříž u brány - ten je fakt hustej, u toho sem se skoro smál.

Nejvyšší nabídka (2013)

Skvělý film se skvělou hudbou a zápletkou zasazen kdesi v Evropě a jako třešnička závěr v Praze. Je to sice trošku složitější dívání (pokud někdo sleduje jen americké komerční akčňárny a komedie a není tak trošku filmový fajnšmekr, tak toho to asi bavit nebude) ale je to nadprůměrný film. P.S. Dejte mi vědět, jestli ta kavárna z konce filmu v Praze opravdu existuje, na netu jsem ji nenašel. :)

12 let v řetězech (2013)

I když stejné téma jako Django rozhodně něco jiného! Hlavně jde narozdíl od Nespoutaného Django o adaptaci knihy reálného otroka Salomona Northupa. Verohodně natočeno..85%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Úchvatná třídílná sága fantasy žánru (který jinak moc nevyhledávám) si zasluhuje 3krát plné hodnocení.

Jízda (1994)

Tak nějak by měl vypadat film startujícího režiséra, který zrovna nemá rozpočet desítek miliónů. Perfektní letní road-movie kde si snad svou jedinou filmovou roli zahrál Pastrňák z kapely Buty + Geislerová + Špalek aneb tam na tom míííístě kde se dobře kouří.....

Gravitace (2013)

Jakože napínavé to je, to né že né. Ale 90- minutová projížďka vesmírem a zničené snad všechny vesmírné stanice mě nenadchla tak jako většinu zdejších recenzentů. 60%

Vlk z Wall Street (2013)

Ano, dávám 90%. Scorsese s DiCapriem je už sehraná dvojka a toto jim prostě vyšlo. Téměř 3-hodinová reklama na drogy a akciové podvody, která ani minutu nenudí. Mimochodem hodně lidí mne a věřím že i vás přemlouvalo abych šel do koupi nějakých akcií nebo do nějakého byznysu, které těžce připomínalo letadlo. Díky bohu jsem je vždy (někdy i neslušně) odpálkoval.

Motýlek (1973)

Film o beznaději ve vězení v Austrálii. Doporučuji vidět!! Konec mě dostal..