Focus (2015)

Fočus pěkně vypadá, ale je víceméně o ničem. Má to snad hodinovej úvod a pak se teprve začne něco dít. Je tu ale jedna scéna, která se absolutně vymyká. Nákup výbavy potřebné k vyváznutí z bouračky bez úrazu. Sama o sobě by utáhla i krátký film.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nesmrtelnost posunutá na nejvyšší level. Když v šestce Vin svištěl vzduchem, chytil své děvče odhozené tankem, přistál na kapotu přistaveného auta a nic se jim nestalo, člověk si říkal, že si už asi dělají prdel. Takových momentů je v sedmičce asi tucet. Některé jsou zvládnuté maximálně dobře až jsem si poposedl co nejblíže plátnu, některé... ne tak dobře. Díky velmi vkusnému rozloučení s Paulem, ze kterého jsem měl trochu obavu, jsem měl co dělat, abych odolal plnému hodnocení.

Divoké historky (2014)

Neokoukaná svěží podívaná. Povídka o egu na silnici pro mě jednoznačně za pět a taky chválím neprolnutí všech příběhů. Divoké historky ukázaly, že není kacířství nespatlat to na konci všechno do kupy.

Teorie všeho (2014)

No, buďme upřímní, film toho kromě nadstandardního výkonu Redmaynea (a horního rtu Felicity Jones) moc nenabízí. Ztvárnění nemoci je dechberoucí, ale vyloženě mi tam scházela nějaká pointa, něco co by to odlišilo od prostého převyprávění životního příběhu. V průběhu filmu je nám neustále omíláno "čas", "čas", a promítlo se to i do zpracování. Tak jde čas...

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Pokus o britského Waltera Mittyho nevyšel, Hector se mu ani nepřiblížil. Vidím hlavní rozdíl v hereckém umu obou hlavních představitelů, Zoolander strčil suverénně Pegga do kapsy.

Kód Enigmy (2014)

Ohromně zajímavý námět, který donutí zapřemýšlet člověka nad skutečnou špínou druhé světové války. Nejlepší Mark Strong, výborný Cumberbatch a bídná Keira, která spolu s dle mého názoru příliš výraznou homosexuální linkou ubírá filmu plné hodnocení.

Luther (2010) (seriál)

Britské detektivní seriály mají šmrnc. Dost mi to ztvárněním připomínalo Sherlocka, přestože je hlavní hrdina někdo diametrálně jiný než chladný a neempatický Holmes. Luther vzbuzuje emoce a taky je sám ukazuje. Seriál je plný jeho osobních problémů, které jsou doplňovány případy, z nichž většina lotrů divákovi utkví v paměti na hodně dlouhou dobu. Za mě nejlepší úchyl, co vyčuchával kabelky, to byla pecka.

Interview (2014)

Klasická Rogenova houpačka tentokrát za poctivý tři hvězdy. Super nápad měl dokonce i scénář, na který padlo víc papíru než na zabalení špeka. Na začátku je Franco ultratrapnej, ale postupem času se stává stravitelnějším. Chválím camea, Guns and Roses, tygrovy brejle pro noční vidění a štěňátko. Fakt slušný a to se rozhodně nepasuju mezi extra fanoušky dua Rogen-Franco.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Několik fórů se nepovedlo, většina z nich ale ano. Hlavní výrostek byl sympaťák, což není běžná věc. Jedinou výtku v hereckém obsazení mám jenom k Jacksonovi, moc mi tam nepasoval. Celkově je to film nabitý nápaditou akcí a nápady, navíc je to natočené dynamickou kamerou, která snímá akční scény jediným záběrem. Super zábava.