Arthur Newman (2012)

Poměrně slušná filmařina. Emily Blunt je naprosto dokonalá. Nechápu, jak může být holka s nosem prezidenta Nixona tak zajímavá. Opět mě přesvědčila, že bych na ní vydržel koukat dvě hodiny i při žehlení. Čtyři hvězdy pro Emily. Basta Fidel.

Grandhotel Budapešť (2014)

Groteska, karikatury, nápadité detaily, osobité zpracování, ale když se zdá člověku 100 minutová stopáž moc dlouhá, něco není v pořádku.

Na život a na smrt (2013)

Brutálně přestřelené. Některá rozhodnutí vojáků se mi zdála dost nesmyslná, nabízelo se o mnoho více řešení dané situace než ony tři vyřčené. Jinak ale po technické stránce dobře natočené, je zde spousta syrových záběrů a i herci ujdou. Životní záhadou pro mě zůstává úspěch Wahlberga, ten chlap musí mít asi nejšikovnějšího agenta na světě.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Už jenom kvůli Rockwellovi jsem rád, že jsem film viděl. Z jeho postavy je cítit pohoda, jaká ve Water Wizz panuje, a je to velkej sympaťák. Strhávám jednu hvězdu za hlavního představitele Duncana. Ať mi nikdo neříká, že nemohli najít 15-letýho kluka, který by byl v té roli přirozenější. Pokaždý, když nasadil ten svůj znuděnej výraz, tak mi cukala pravačka.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nejoptimističtější film, co jsem kdy viděl. Ben Stiller ukázal výborný cit pro režii, drží svůj ulítlý humor na uzdě, ale občas ho přece jen nechává nakouknout. Volí pro to okamžiky, kdy se to skvěle hodí a film to oživí. Hlavní roli tu ovšem hraje kamera. Vyniká ve snímání lokací, kde se děj odehrává, ale také v běžných záběrech. Cestuje po boku hlavního hrdiny stejnou rychlostí a spolu s ním divák sleduje, co se děje v pozadí. Osobně se mi nejvíc líbil záběr, kdy Walter skočí do vody a směrem ke hladině ho táhne jeho kufřík.

Muž z oceli (2013)

Příjemné překvapení. Film jde na příběh o Kal-Elovi trochu jinak než jsme zvyklí, na dětství a postupné zvykání si na své schopnosti vzpomíná ve flashbacích. Funguje to velmi dobře a zapadá to do příběhu. Povedl se i casting (všichni do jednoho), kostýmy a líbil se mi design všech těch mimozemských udělátek. Netřeba ani kryptonitu a Lexe Luthora. Zack Snyder to zvládl.

Machete zabíjí (2013)

Ještě větší zklamání než jednička. Děj se nedostavil, napětí už vůbec ne a humor snad ani nikdy neexistoval. Kulisy vypadají jako ze Spykids a nejhorší na tom je, že už se nám Robert začíná opakovat. Zho va di lost!

Pařba na třetí (2013)

O dost jiné než předchozí dva díly. Chybí tu ono následné objevování, co se dělo předchozí noc a film tak postrádá tu spoustu šíleností, které postavy tropily, když byly mimo. Celkově je tady vtipných scén méně, ale některé jsou povedené. Dát Alanovi ženskou považuju za super nápad, ale ta postupně skoro hlavní role Kena Jeonga se mi ani za (šik)mák nelíbí.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nebyl bych na R.I.P.D. tak krutej. Pár vlastních nápadů to mělo a bylo to i docela vtipný. Hlavně se mi líbila ta změna vzhledu agentů, Marisu Miller totiž již nějaký čas považuji za nejhezčí děvče ve vesmíru.

Lásky čas (2013)

Mimořádně vtipný film, ve kterém si milovníci britského humoru najdou určitě několik nezapomenutelných scén. S přibývající stopáží se tu ale začíná tlačit na citlivou pilu čím dál tím víc a na můj vkus až příliš. V každém případě se jedná o nadstandardní romantickou komedii, která z produkovaného nepřeberného množství vyčnívá. Dalece.