• Krátkometrážní

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Kdyby tam negříci byli častěji, bylo by to asi za 4*. Pohoda na nedělní odpoledne. (3,5*)

Matrix (1999)

Některé filmy po letech radno nevidět. Krapet patos ("polibek života" :´´)) ... Odteď za 5* stydim. Ale stejně to tehdá na VHSce z videopůjčovny za rohem stálo za to (a kvůli soundtracku jsem pak cca 5 let klečela u oltáříku Rammstein).

The Collector (2009)

Začátek (titulky + úvodní scéna) super, pak už "jen" ok (úplný závěr s párvteřinovým úryvkem ze starých EN ale slušné wtf). Chudák Bundy to schytá i s úrokama. Collector ale teda neni zrovna moc sympaťák nebo někdo, komu by se dalo "fandit" - kdyby aspoň ukázali, co má vůbec doma za pěknou sbírku... Nebo čím se živí jeho otec a co vařívá matka k nedělnímu obědu. (3,5*)

Sucker Punch (2011)

(3,5*) Hrdiny typu "cool spiklenecké školačky" nesnáším, a přesto je to zábavné jako všechny Snyderovy filmy (Sovy neviděla). Zpomalovaček jak sraček, ale kdo jede na jeho vlně, ten si je užije všechny, včetně těch nejzbytečnějších a nejtrapnějších. Hlavní záporák sympaťák, scénář ujetina, filosofické monology pičovina, celek jednoduchoučký originál. Kultovní film pro všechny osvícené teenage girls, příjemná pohádka pro všechny otevřené movie whores. Snyder lives.

Špatnej polda (2009)

Víc laskavých scén, jako jsou krokodýli a leguáni(!!), a byly by to víc než zasloužené 4*. Herzog goes mental.

Predátoři (2010)

Alien vs. Predátor mě nesmyslnými úkony protagonistů sral míň a bavil víc. Fakt neke!

Firecracker (2005)

Tyhle né úplně dokonale uchopitelné divnofilmy miluju. Škoda, že na tomhle se našlo relativně dost věcí, které mě vyloženě štvaly - jednoznačně vede wtf "matka příroda", v závěsu jsou pak občas silně toporné kreace (ne)herců. Ale najde se i pár mile netradičních/neobvyklých věcí (přechody ze staré černobílé do zářivé technicolor tu mají svou logiku) a občas si člověk může vzpomenout i na Lynche (spíš ale ve verzi "for dummies"). Přiznám se rovnou bez mučení, že jsem si to pustila jen kvůli Pattonovi a ten je tu samozřejmě k sežrání - navíc hned ve dvou rolích blonďatého a černovlasého tyrana, které mu, až na pár přehnaných "ústřelů", moc slušely. Tak snad si zas někdy najde čas a vystřihne živočišného hajzla v nějakém dalším pěkně nenormálním filmu. (poctivé 3*, zaujalo by i bez MP)