Albert Nobbs (2011)

Podivný, citlivě podaný smutný příběh. Někdo jej sice může brát jako pouhý příspěvek do sbírky kuriozit z oblasti gender identity, maškarní po dublinsku, ať si - jeho jádro je nesmírně silné a dojemné. Ne jednoduše přístupné. Glenn má mou hlubokou poklonu.

Mužská srdce (2009)

Příjemná jednohubka o milostných peripetiích pár rozdílných chlapíků. A navíc, německá, zdůrazňuji: německá (!!) komedie, která je celkem roztomilá a vtipná. No vidíte! Člověk to nemá nikdy vzdávat. Třeba se jednou dočkám i úžasně napínavého kanadského thrilleru.

Ifigenie (1977)

Nádherné, nesmírně silné zpracování Euripidova dramatu. Někdy v šetnácti, kdy jsem tento film viděla poprvé, mi umožnil pochopit , v čem spočívá kouzlo antické tragédie, jak očistná a emocionálně vyčerpávající je katarze - a navíc jsem u něj vyplakala kbelík slz.

Vloupačka (2012)

Kvalitně odvedená, svižná, ničím neurážející ani nevybočující krimi z prostředí drobných londýnských krimi hajzlíků. A, jak už uvedl Fr, párkrát jsem měla pocit, že sleduju nějakou lehce vzdálenou epizodu Misfits.

Mnoho povyku pro nic (2012)

Nenápadné a nečekaně vydařené zpracování Shakespearovy konverzačky. Whedonovi a především jeho skvělému ansáblu se podařilo přirozeně, bez jakéhokoli zádrhele přenést příběh, včetně Shakespearových dialogů do současnosti, na jeviště venkovského sídla vyšší třídy a přilehlé zahrady. Vše v sépiově zabarvené jemné a hravě nostalgické atmosféře.

jOBS (2013)

Na Ashtonovu čelist i Ashtona celého se sice moc pěkně kouká, ale když se z filmu o Stevenu Jobsovi o Stevenu Jobsovi nedozvím prakticky nic (co ho pohánělo, čeho se děsil, co se v něm odehrálo během té ve filmu jen naznačené proměny), je to dosť akože... nanič.... Vše, co se na ve filmu odehrávalo, už lépe shrnulo asi tak 500000 dvouodstavcových článků, které o technologickém géniovi loni vyšly.

Bílý oleandr (2002)

Působivá a krutá psychologická sonda. Aneb jak se to má s ženskými kouzly, když je zrcadlo pokřivené. Michelle je krásná a podlá jako Sněhurčina královna, Alison Lohman vynikající.

Nejvyšší nabídka (2013)

Já Žofrého Rushe prostě miluju, ať hraje v čemkoli. A tento film, kromě atmosféry husté tak, že by se dala krájet, stojí především na jemných nuancích, kterými vytváří obraz hlavní postavy a jejího světa. Ne úplně překvapivé, ale dokonale vycizelované dílko.

Počátek (2010)

Láska na druhý pohled. To totiž mohly naplno, mrazivě vyklíčit myšlenky napoprvé odstředěné tou akční smrští. Nolan může být s tou svou zálibou ve vysokohorských a jiných šarádách kapku otravný, tímhle filmem ale pěkně nakopl stojaté blockbusterové vody! Důkazem budiž škála různě šílených teorií, které už léta plodí jak fanoušci, tak filmoví teoretici. Pokud se někdy budete nudit, nekupujte si tedy žádné mývaly, ale zkuste zabrousit do báječného světa fanfiction povídek—leckdy i zajímavějších než film, který je inspiroval. Zalamujete se nad tím, jak to bylo s Cobbem a spol., když se business se sdílením snů teprve rozjížděl? Jedna z alternativ. A co když měla Mal pravdu?! Potřebujete nutně manuál k tomu kufříku se somnacinem? A není náhodou Arthur vlastně dospělým Searem Colem z 6. smyslu? Ha, právě pro tuhle přidanou hodnotu, prostor pro další úrovně snění, mám Inception tak ráda. :) PS: Věděli jste, že Nolan chtěl původně (tak 10 let před realizací) tenhle příběh natočit jako horor? No nebylo by to bývalo (taky) skvělé?