Sultan (2016)

Po delší době film, kterému můžu s klidným srdcem napálit všech pět hvězd a kdyby to bylo možné tak bych mu dal klidně i hvězd deset, tak jako to mají na IMDB. V některých věcech mi Sultan připomínal o rok mladší film (Brothers), v obou filmech šlo o bojové umění, v obou filmech se řešili i rodinné vztahy i láska (jak jinak) a v obou filmech se nakonec všichni usmířili a všechno dobře dopadlo. Hudební stránka filmu je asi nejslabší místo tohoto filmu, přestože se mi písně celkem líbili, nebyla mezi nimi ani jedna píseň, kterou bych si oblíbil natolik, že bych si ji rád kdykoliv pustil (třeba na Youtube). Salman i Anushka podali jako vždy perfektní výkon, musím uznat, že Salman na svůj věk vypadá stále dobře a klidně si na rozdíl od svých amerických kolegů stále může troufat na role, ve kterých za záchranou své milé zmlátí vše, co mu přijde do cesty.

Daeho (2015)

Na tento film jsem se velice těšil, mám rád filmy, které se odehrávají v horách (zasněžené přírodě). Bohužel jsem byl po jeho zhlédnutí zklamán, nějak mi zde ve výčtu žánrů chybí fantasy, protože se vlastně jedná spíše o korejskou pohádku pro dospělé, než o nějaké drama, v kterém by se proti sobě postavili starý lovec a "král hor". Animace tygra sice ušla, když byl tygr v klidu, vypadal téměř jako skutečný, ale vždy, když se on nebo jakékoliv jiné animované zvíře (je jich v tomto filmu docela dost) dalo do pohybu, bylo ihned znát, že jde pouze o animaci a divák se tedy nemusí bát, že by při natáčení nějaké zvíře trpělo, nebo bylo dokonce usmrceno. Akční scény vypadaly velice dobře, i herecké výkony nebyly vůbec zlé, především Min-sik Choi v hlavní roli podal parádní výkon, ale nejvíc mě dostaly záběry zasněžených hor skoro na konci filmu. Škoda, že tvůrci místo těch špatných animací nepoužili více záběrů zasněžených hor, hned by se mi ten film líbil mnohem víc a dal bych mu nejspíš plný počet hvězd.

Long feng zei zhuo zei (1990)

Bohužel první polovina filmu je spíše vysvětlovací, první náznaky nějaké akce přijdou cca až po 45 minutách. Poslední půlhodina se potom snaží ten pomalý rozjezd jako by dohnat a je se na co dívat. Především souboje v podzemních garážích a ve skladišti patří k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době viděl. Za zmínku ještě stojí, že postavu trochu bláznivého "šermíře" zde ztvárnil Biao Yuen, jeho strýce inspektora Tam Hsiang Kena si zahrál Richard Ng.

Baaghi (2016)

Tento film není zase tak špatný, jak by se z některých komentářů mohlo zdát. Ano, dá se mu pár věcí vytknout (vykrádání jiných filmů, nevýrazný záporák, místy nelogický děj atd.), přesto jsem se u filmu nenudil, což je asi jeho největší plus. Tím druhým je potom představitelka hlavní ženské role (Shraddha Kapoor), která je opravdu krásná a není divu, že o ni muži zápasí v boji na život a na smrt. Tiger Shroff zde nijak neexceluje, spíše podává průměrný výkon, což mě docela zklamalo, právě na něj jsem byl velmi zvědavý. Jak už jsem psal, hlavní záporák je bohužel nevýrazný (spíše by se hodil do reklamy na pánskou kosmetiku, nebo oblečení), raději bych na jeho místě viděl někoho jiného, třeba takový Prakash Raj je dokonalý představitel těchto rolí. Po hudební stránce nemám filmu co vytknout, především scéna na vlakovém nádraží byla perfektní. Docela jsem se u filmu bavil, ale jen do chvíle, než přišel konec filmu a s ním i brutální vykrádačka mého oblíbeného filmu (Serbuan Maut), především pak přehození protivníka přes zábradlí. P.S.: Nějak nemůžu pochopit, jak se může někdo divit tomu, že se v Indických filmech zpívá, to je to samé, jako kdybych se já divil tomu, že se ve většině starších akčních HK filmech vyskytuje bojové umění, děj filmu se přeruší a začnou se všichni mlátit hlava nehlava. :-)