Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Knihu jsem nečetl. Na tenhle film jsem ani málem nešel. Na první film jsem se dokoukával těsně před odchodem do kina. A resumé? Přišlo mi to o něco málo lepší než jednička. Postrádal jsem více akce. Ale to je určitě dáno tím, že budou další pokračování, tak to museli trošku natáhnout. Po klidném rozjezdu se film začíná rozjíždět a tak jak je to pokaždé, kdy je jisté, že bude pokračování je nám v tom skoro nejlepším film utnut. Jinak celkové hodnocení i za vyspělejší zpracování /70 %/. 21.11.13 3nec

Elysium (2013)

Ne zas tak špatné zobrazení možné budoucnosti s tak klasickým koncem pro Hollywood. Ono toho moc už nového vymyslet nejde, ale potěšili některé prvky filmu a lokace. I když je závěr filmu dopředu celkem jasný. Nebyly to ztracené necelé dvě hodiny života. /75 % - 3nec kino, ang s. cz, 19.10/

Millerovi na tripu (2013)

Takové road movie s dostatečnou dávkou humoru můžu. Sem tam se komedie dostane do klasických amerických klišé, ale humoru to neubírá. Film se dostane i do tvrdšího humoru, ale nevyzní to vůbec lacině, naopak to snímku docela prospěje. Nesourodá rodinka má u mě 80 %. /Viděno V CC Ostrava 2D ang. s tit./

Alex in Wonder (2001)

Problémy v rodině, první sex, hledání sama sebe. Neurazí ani nepřekvapí. Taková pohodová záležitost na večer. Zhlédnuto na Wau 5.8.2013.

Howlův kráčející hrad (2004)

Překrásná japonská fantasy pohádka. Plno originálních postav. Překrásná animovaná příroda. /80 %/

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1.série /90 %/, 2.série /70 %/, 3.série /75 %/, 4.série/65 %/, Prison Break: The Final Break /80 %/. Moje srdcovka nemůže ode mně dostat míň než pět hvězd.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Nechtěl jsem toto anime komentovat, ale napíšu něco málo k tomu. Přilákalo mě k tomuto snímku cestování časem, které je ze začátku docela zajímavě pojato, ale postupně se stává tento prvek doslova chaotickým. Filmu by prospěla kratší stopáž. Film mě začal přibližně od třetí třetiny trošku nudit, ale určitě se jedná o lehce nadprůměrný snímek. Tedy 3* a /60 %/.

Univerzita pro příšerky (2013)

Nečekal jsem tak dobrou úroveň dvojky, která je minimálně stejně dobrá jako jednička né-li lepší. Poslední dobou mám takový pocit, že jakékoliv pokračování něčeho dvojkou vracejícího se před děj jedničky má minimálně stejný úspěch jako díl první. Jsem rád, že se těch 12 let vyplatilo čekat. /90 %/ Ostrava CC 2D 10.7

Oko bere (2008)

Tohle mě jako příležitostného hráče (ne v kasinu ani blackjacku) pokru zpestřilo dnešní pozdní večer. Jednodušší příběh s předvídatelným koncem, ale jako oddychovka naprosto tento film postačil. / 70 %/

Světová válka Z (2013)

V poslední době jsem si i díky seriálu Walking dead oblíbil zombie filmy. Když vezmu toto zpracování. Není špatné, ale zase mě to úplně nedostalo na kolena. Agresivnější zombie oceňuji, ale trochu mě v tom příběhu chybělo něco navíc. Nebýt v tom dobře hrající Pitt, asi bych dal o hvězdu méně. 2D Ostrava CC /70 %/