Spider-Man (2002)

Vzpomínka na mládí a návštěva filmu od kterého jsem toho moc nečekal. Tehdy asi můj první film viděný v kině, který byl natočený podle komixu. Skvělé obsazení herců, příběh a nepřeplácané efekty. Sam Raimi se zde předvedl v dokonalém světle! /90%/

Strašidelný dům (2003) odpad!

Moje nejhorší zkušenost v kině! Chtěli jsme jít na Spider-Man 2, ale propásli jsme ho o den. Tak jsme šli na film co dávali místo toho. Už si vůbec nevybavuji co bylo v tom filmu, ale vím, že mě v tom filmu strašně lezl na nervy Murphy a film mě totálně nudil, proto jsem taky málem usnul v tehdy nepohodlných dřevěných sedadlech místního kina.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tento seriál už začíná být trošku nekonečný i tak na něho nedám dopustit. Hlavně série 7-12 patří k mým nejoblíbenějším. Některé hlášky už dokonce zlidověly a sem tam je slyším v reálném světě. Žlutá rodinka prostě nikdy nezklame / 95 % /

Správná dvojka II (1998)

Takový důchodcovský road trip. Dva postarší kamarádi, kteří se dlouho neviděli a jedou na svatbu svých dětí. Že by nuda? Kdeže. Nesourodá dvojice mužů se dostává do nepříjemných situací ze kterých se vždy "nějak" dostane. Příjemně strávené dopoledne. /60 %/

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Ze začátku jsem si říkal, co na tom může být, že je tento seriál tak oblíbený. Prvních pár dílů je spíše na seznámení. Pak se seriál teprve začne rozjíždět a jeden díl je lepší než druhý. Tuto úroveň si seriál drží do začátku druhé série, kdy se začínají bohužel střídat lepší díly s těmi horšími. I tak si tento seriál z vysokoškolského prostředí zaslouží vysoké hodnocení. / 70 % /

Sexmise (1983)

Co by se stalo kdyby muži nebyli? Možná i tento film má na tuto otázku odpověď. Sci-fi komediální film z osmdesátých let představuje polskou filmografii tak jak jsem jí do té doby ještě nezažil. Poslední dva muži se objeví díky vědeckému experimentu o něco později než by čekali. Ve 21.století! Fascinující damské oblečení, ženy které se oslovují "sestro", nedobrovolně trpějící zabavná dvojka posledních mužů a začínající spor mezi Archem a Genetixem o nalezených mužích. /90 %/

Titanic (1997)

U tohoto filmu mě přepadá nostalgie. Na tomto filmu jsem byl v 98 s tátou a byl to můj první film viděný v kině aniž by šlo o nějakou pohádku. Pamatuji si, že byl s titulky a to mi tehdy v necelých devíti letech dělalo značný problém (stíhat rychle číst). Vrzající sedadla a 15 minutová přestávka v půli filmu to už jen tak asi nezažiju. Jinak je to dodnes můj oblíbený film i díky fascinující hudbě se skvělým hercem DiCapriem a herečkou Winslet. / 90 % /

Muž z oceli (2013)

Možná jsem od toho čekal trochu víc, ale i tak zkusím vypíchnout pár věcí co mě potěšilo. Film od začátku pěkně odsýpá. Začátek na Kryptonu a větší prostor pro Jor-Ela, první Kal-Elova záchrana lidí, flashbacky do dětství a rvačka ve vzduchu mezi mrakodrapy. Míň už se mi líbilo 3D v některých scénách(ale jen opravdu v menší míře) kde mi to sem tam přišlo trošku nečisté až rozmazané a nelíbila se mi moc představitelka Lois. Taková Erica Durance ze seriálu Smallville by byla trochu jiná káva :). Mimo jiné mě také potěšil menší odkaz na Smallville. Jinak nemám tomu filmu co vytknout. /70%/ Viděno ve 3D Ostrava CC

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Můj první komentář :) Filmy z vězenského prostředí byly vždy mými oblíbenými. A tohle je ten nejlepší z nich. Příběh, který odsýpá od počátečního odsouzení Andyho až po závěřečné titulky. Tomu filmu není co vytknout. Skvělá knižní adaptace od Stephena Kinga, skvělý hudebni podtext Thomase Newmana a vynikající ústřední dvojka Robbins a Freeman a navrch perfektní práce Darabonta. Právoplatně nejlepší film na csfd. / 99 %:) /