Ochránce (2012)

Svižné, koukatelné a několik velice povedených scén: bouračka/kamera/přejetý jednou a podruhé. Scénář samozřejmě blboučký a Statham prostě jako vždycky :)

Chuť znovu žít (2012)

Milé, ukecané, za "srdíčko" beroucí a dá se to přežít :) Přeci jen Freemana mám rád, vždyť je tak roztomilý.

Zerophilia (2005)

Rozpočet musel být téměř nulový, což je ale u takových filmů zvykem. Nejsou to prcičky, ale také to není nezávislá komedie. Něco mezi. První půlhodina je roztahaná až hanba, ale poté se objeví několik povedených gagů, které film rozjedou a začne to být zajímavější... A ke konci to zase zpomaluje. Naštěstí se film ale celou dobu vyhýbá různým nechutným a trapným scénkám a humor se drží na relativně vysoké úrovni. Film na večerní nahrazení televizního vysílání.

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Platí jen po dobu Foxe, pak už jsem z vnitřního donucení dával šanci Charliemu, ale vůbec. Našel se podle mne jinde.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Trochu jiná komedie s občas dost nekorektním sympatickým humorem. Je to zbytečně dlouhé, ale Segel a Blunt to dobře táhnou a nakonec se prokoušete k docela svižnějšímu konci. +1 hvězda za Van Morrisona :)

Continuum (2012) (seriál)

Trochu low-cost seriál se v třetí sérii stal dobře promyšleným propletencem. Na začátku neustále afektovaná hrdinka má výbornou proměnu. Současné problémy doby podobně jako u Person of interest dělají z tohodle seriálu zajímavou záležitost.

Bitevní loď (2012)

Velice dobrá komedie, posledních 20 minut jsem se ohromně bavil. Pokud jste si mysleli, že Transformers jsou spojenecká agitka, tak tohle vám vytře zrak. Obkoukaný Abrams nebo Bay a s dostatečnou dávnou překýčovanosti, aby bylo jasný, že to už nemohlo být braný vážně.

Quantum of Solace (2008)

Současný Bond, akční scény nejsou megalomanské, ale ty v první půlce určitě na můj vkus výborné. Je vtipný, stylový, ostřejší a hlavně upřímnější. Jsem potěšený :)

Projekt X (2012)

Přerod od teen komedií k found-footage je tady dobře patrný. Banalita a absolutní degenerace mi vůbec nevadí, ve čtrnácti jsem takovou párty definitivně chtěl mít. Spíš pro nerdy na vypnutí a nic moc pro pseudo-filmo-maniaky.

Tohle je válka! (2012)

Bro-comedy, kdy akce je poskvrnu, Reese začínám díky blonde-like hraní nenávidět. Oba hlavní charaktery to táhnou, i když všichni přeci víme, jak to asi dopadne, tak by klidně mohli vyškrtat zbytečné scény plné "srdceryvných" vysvětlovaček. Element kámošky Reese působí občas jakoby scénárista chtěl dodat WTF prvek podobný třeba Hangover, jenže moc to tam nesedí a působí to spíše nekoncepčně. Ale ok, na jeden nudný večer asi ano, ale název a celé téma vybízí k obrovským hrátkám a nic z toho není využité.