Grand Prix (1966)

Výborně natočené řemeslo. Nádherné záběry jízdy. Nejsem fanoušek automobilových filmů, ale pro mě nejlepší záběry jízdy aut. Žádný přehnaný střih, srozumitelný obraz bez počítačových triků... žádné přehnané přehrávané emoce. Yves Montand byl výborný, šarmantní.

Hanna (2011)

Nejdříve přichází nadupaný začátek, kdy vám pomalu dochází celá zápletka. Bylo jich tady už mnoho. Eric Bana má prapodivný přízvuk, kde do toho míchá snad ten německý a pak zase ten svůj australský... Nejlepší jsou chvíle, kdy je kamera jako přibitá na hlavní hrdince a k tomu hraje dost podařený soundtrack. Snaží se zachytit složité myšlenkové pochody Hanna, která je hozená do spárů vykonstruovaných staršími, jenže od ní mi nepřichází skoro žádná odezva až do dvou výkřiků do tmy na konci filmu. Občas nedokončení všech náznaků dává smysl, někdy bych si ale klidně utrhl vlas, aby už konečně někdo řekl "něco od srdíčka".

Super 8 (2011)

Očekával jsem sice něco úplně jiného, ale po první ukázce z filmu mi to začínalo být jasné. Perfektní retro a klasickými charaktery, jakoby to celé Spielgergovi z oka vypadlo. Odkazy na Romera, opravdu výtečné scény (nádraží a děj poté, hororové chvilky u benzínky, nabízení trávy v labu). Celou dobu víme, o jakou hrozbu asi půjde, ale příjemně to klouže po povrchu. První půlka v čele se suprovou Elle Fanning (herectví při herectví - padala mi brada) sice nemá takové tempo, ale je nabitá očekáváním, gradováním vztahů. Je to popkorn, všichni víme, jak to dopadne. Všichni víme, že se na konci budete jen pochechtávat, když se maloměšťáci objímají u vzlétajícího se emzáka v záři. Ale je to perfektně natočený a patetický :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Docela jsem se bavil. Hlavně patosem dvou namakaných amíků Vina a Rocka. Jsou opravdu komičtí, když na sebe vrhají ty dlouhé pohledy plné emocí (bohužel nejsou za těmi jejich strnulými krky moc vidět). Osobně ve filmu nevidím nic, proč bych mu měl dávat větší přednost než zde zmíněným Bad Boys. Vadilo mi mnoho logických chyb, kdy po solidní rvačce mají oba svalovci v dalším záběru zase fajnový make-up, Walkerovi spadne chlápek na sklo a udělá pavučinu a v dalším záběru nic. Auta skáčou po favele (rychlé střihy) a pak je další záběr plný emotivního patosu (který prostě těm hrdinům nevěřím ani za mák), kdy najednou autíčka jedou jak v bavlnce. Trik výbuchu při první automobilové krádeži byl hodně laciný. Dobrá byla poslední honička, relativně zajímavé počínání se sejfem. Vyrovnání se s padouchem pak dodává alespoň pořádnou odplatu. Padouch však není celý příběh ani pořádně obviněn, jen o něm "někdo pronese", že je to mafián. Připomnělo mi to Mechanika, kdy je celý film tak nadupaný, že je relativně prázdný. Jako film na sobotní večer na Nově ok, ale je to prostě B.

Všemocný (2011)

Perfektně natočené, film výborně ubíhal a De Niro je ke stáru čím dál větší sympaťák. Něco takového se často netočí, na dnešní poměry mainstreamu nadprůměr.

Burning Palms (2010)

Je to celé dost zvrácené. Podle traileru vypadal film úplně jinak. Situace jsou opravdu podivné a celý film jsem kroutil hlavou. Přitažené za vlasy ve chvílích, kdy jsem to pak už očekával a dal po druhém příběhu odhadovat konec dalšího. Samozřejmě by šlo celý film odbýt tím, že se to reálně nemůže stát a pak celý snímek považovat za ptákovinu. A pak jsem našel hromadu situací, kdy si na ten film vzpomenu a říkám si: "takhle snad nedopadnu". Ty příběhy jsou pointou tak padlé na hlavu, že se směju.

Pátý element (1997)

Královsky jsem se bavil. Hlášky Corbena, perfektní záporák, pitoreskní kněz. Charaktery jsou výborně smíchané, i když dávno viděné. Někdy asi stačí taková kombinace. Jo a místní černošská celebrita tomu dává korunu :)

Sucker Punch (2011)

Velice podivná směsice videoklipu/trochu připomínající fauna/počítačové hry. Často dost zábavné ve chvílích snění, prostě úlety. Ale bez přidané šťávy, jen využívá jasných klišé, na které sice dobře naráží, jenže je nikam film nerozvádí dále. Ve chvílích "tvrdé reality" naopak hlavní hrdinka hraje otřesně (možná schválně...).

Pařba v Bangkoku (2011)

A já se bavil. Na nic jiného jsem nešel. Fekální a sexistické vtípky kombinované s absolutními banalitami a neuvěřitelnostmi. To mi přinesl první díl a nakonec i ten druhé. První půlka šlape dost obstojně, u druhé už ztrácí dech a děj se lehce vláčí. Doma jsem si pustil pak ještě první díl, je to úplná kopie, ale nakonec mi to zas tak nevadí, časový úsek mezi první a druhým dílem byl asi dostatečný, abychom my diváci zapomněli.

Zdrojový kód (2011)

Gyllenhaal mi byl příjemný, už když hrál gaye s milovníkem prášků. Což o to, film je to jednoduchý, relativně zábavný. Jenže posledních pět minut ve mě vzbuzovalo naději, že se to znovu rozjede a celá zápletka dostane smysl. Ne. S trochu lehké sci-fi se stal léčitelský fabul. Viděl jsem to hned po Adjustment Bureau, které bylo více něžné, a to přehánění mělo alespoň smysl.