Nákaza (2011)

Trochu jiné pojetí světového smrtícího viru. Herecká část je velice obstojná, výbornou roli má Law, která poukazuje na dnešní problémy zapojení internetu do toku informací. Kdy lze považovat klep na Facebooku jako opravdový. "Ale je to tam" myslím říká na otázku, zda je informace ze sociální sítě legitimní.

Strom života (2011)

Na hranici řešení "nejnáročnějších" otázek a plácání "artových" nesmyslů. Mnohdy zajímavé, mnohdy ale nesmírně iritující.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Není třeba popisovat množství citací na provařené filmy. Není to nic složitého, prostě to převrací nejznámější příběhové klišé naruby. A to je vlastně celá zábava. + Alan Tudyk, protože Firefly :)

Rambo II (1985)

Z dnešního pohledu se na to nelze dívat jako na áčkový film. Je i s podivem, že v době vzniku to nešlo rovnou do koše. :) Samozřejmě z dnešního hlediska, při mnoha popkulturních citacích, dává celý film vlastně jiný rozměr. I oproti jiným áčkovým filmům doby je to prostě otřesně natočené, scénář napsal pravděpodobně osel. Jenže je to vlastně obrovská zábava. První díl jsem viděl před několika lety, vzpomínám na něj jako na úplně jiný snímek. S řadou logických prvků a psychologických otázek. No a tohle je prostě kultovní střílečka, něco jako Duke Nukem. Prostě ho budeme dál citovat a smát se s ním.

Začátky (2010)

Za dlouhou dobu mě nic tak nechytilo, naposledy Paper Man, který byl možná v lecčems podobný. Vzpomínáme a všechno si dáváme zpětně dohromady, snažíme se vyrovnávat a vytěsňovat, jak nás to dneska "učí". A pak přichází pravdivé chvíle.

30 minut nebo méně (2011)

Rychlé a svižné (perfektní scéna přepadení banky), občas dobré odkazy k jiným filmům, Jesse je vždycky vtipnej, když mluví rychle.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Oproti prvnímu dílu absolutně osekané, děj je naštosovaný a tím film i trpí. Finální epická bitva není zas tak moc uchvacující, jako byl trailer. Některé záběry dokonce smrdí tím, jak jsou vybírané snad z nepovedených...? Klidně bych se díval ještě hodnu navíc, aby záběry byli delší a efektnější. Podobně jako u prvního dílu, Hermionina role spočívá v tom, že má stát vedle Harryho, občas zakřičet a pak mít celý film otevřená ústa údivem nebo čím. Prostě loutky

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Délka, výborné záběry, všeobjímající nadšení na druhý díl. Ačkoliv nečtenář předlohy, jako film tenhle díl beru se vším všudy jako dost povedený. Třebaže postavy postávají občas jako loutky a tvářit se ne úplně šťastně a ani ne úplně smutně je vlastně póza celého filmu.

Captain America: První Avenger (2011)

Po Thorovi a Green Lanternovi další prázdný komiksový film. Jakkoliv by mohl někdo namítat, že nelze takové snímky srovnávat, ale Watchman. žádné kladení otázek, jen prosté patetické dialogy. První půlka je ještě snesitelná, ale když si ve druhé někdo dramaticky musí ulevit ze svých duševních problémů, už vše začíná působit jako dětská pohádka o pravdě a lásce. Ze všech třech jmenovaných filmů by se dalo vytěžit po dějové stránce (a myšlenkové) mnohem více. Chris Evans hraje špatně, Hugo jako vždy výborně.

Green Lantern (2011)

Ryan Reynolds je sice sympaťák první třídy, jenže na Lanterna mi úplně nesedí. K tomu se přidává od začátku jasná role Marka Stronga. Občas mi ten film přišel až trapný, skoro jako Thor, který měl naštěstí ty "city" lépe ukočírované. Top Gun v zeleném s absolutně plytkým dějem. Poprvé jsem usnul u komiksového filmu.