Nerve: Hra o život (2016)

Jednohubka na efekt. Má to dobrej nápad, který je i adekvátně zpracován, ale v mnoha ohledech taky dost nedoladěn, proto jsem použil slovo jednohubka. Nicméně, co se týče audiovizuální stránky a sympatického ústředního dua, tak tam si nemůžu stěžovat. Neonový New York a hudba laděná do retro osmdesátek tu v kombinaci s konstantním adrenalinem hráčů padla naprosto parádně.

Gerald's Game (2017)

Cenu za nejnechutnější scénu roku získává právě Geraldova hra. Kdo viděl, ví jakou myslím. Kdo neviděl, tak se má na co těšit.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Scénáristická směsice žánrů, která začíná jako komedie, bere to přes mysteriózno a zabrouzdí až do thrillerovské atmosféry. Nenechte se zmást konstantně hrající veselou hudbou, seriál si s vámi jen hraje. Dá vám pocit, že si myslíte, jak jste vše prokoukli a že už vás děj ničím nepřekvapí a pak bum, velký fuck off, zvrat jak kráva a vy můžete jet nanovo. Brilantně napsaný postavy, který jsou ze života, nejsou perfektní a mají své chyby. Každá z nich má svůj unikátní příběh a s každým dalším dílem chcete z jejího života vědět víc a víc. Do Toma s Lynette se zamilujete instantně. Dějová linie plyne jak po másle, každá situace má svůj smysl a každá postava v ní hraje důležitou roli a to vše s vkusným humorem. Občas si sice tvůrci musejí pomoct tzv. oslími můstky, v tom případě přijde lehké zaškobrtnutí, ale kdo by to v takhle na oko nekomplexním (avšak opak je pravdou) seriálu nemohl využít? Nenahlížejte na to jako na komedii. Já to udělal a pak jsem byl příjemně zaskočen / překvapen, že to nezůstalo jen u toho. Hodnoceno: 8 sérií.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pro Scorseseho netypický, avšak strašně kouzelný počin. Pocta filmu od filmaře, kterému ostatní filmaři vzdávají dodnes ve svých filmech poctu.

Spotlight (2015)

Až moc jmen a až moc názvů. Člověk, respektive konzumní divák, který o tomhle případu neví, nebo ví jen, že se někdy někde něco takového v Americe stalo, se v tom musel ztrácet už po první půl hodině. Třeba jako já. Já dokážu ocenit téma, zpracování, i herce či piánkovou hudbu, ale proč mi přijde, že je samotný Spotlight zajímavý jenom kvůli svému kontroverznímu tématu a možná proto posbíral i tolik cen, když přitom v ostatních aspektech zas tak nevyniká? A to mi k dobrýmu filmu opravdu už dnes nestačí. A aby si tvůrci zajistili jistojistý uznání od kritiků (hlavně těch amerických), tak tam nezapomenou zmínit, že v té době se také stalo 9/11, což tomu dodalo korunku a ceny se mohly jen hrnout. Takový okatý až mě z toho cuklo v hlavě, kam jsou tvůrci schopni zajít, aby z kontroverzního tématu (či katastrofy) vytěžili co nejvíc.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016) odpad!

Už Odveta byla bída, ale že Poslední kapitola, ta která má celou tuhle frančízu epicky zakončit, bude ještě větší průjem jsem jen tak nečekal. Za prvý, co si Anderson myslel, když psal scénář? Že jsme všichni retardovaní jako on a že u toho nebudeme zvracet a obracet oči v sloup? Za druhé, kdo krucinál najal takhle debilního kameramana, který z každé akční scény, a nejen akční, udělal naprosto nepřehlednou změť obrazů, které do sebe nejspíš ne úplně zapadají, ale to nevadí, vy to totiž díky úplně zprasenému střihu vůbec nepoznáte. Za třetí, co měly znamenat ty "herecký" výkony u všech zúčastněných? To jim fakt nepřišlo trapný, co vypouští z pusy za sračky a ještě se u toho tváří vážně? Neměla by Milla a Ali, takový dvě hodně kvalitní MILFky, jít raději do porna, namísto toho aby ztrácely svůj potenciál v chujovinách jako tahle? Měl bych další políčka za čtvrté, páté, šesté, nejspíš i za stosedmapadesáté, ale ten film je ve výsledku tak debilní, že mi nestojí za to rozepisovat se o něm nějak víc. Andersone, jsi trapnej a vždycky jsi byl. Já to ale jako menší holt jen neviděl. A to že máš za manželku tak pěknou ženskou je jen důkaz, že Bůh neexistuje.

Pád Londýna (2016)

Zažil jsem akční peklo. CGI tak laciný, že i s pomocí malování bych zvládl na svým zastaralým noťasu udělat daleko lepší vizuální efekty. Repliky tak debilní, že i sám Butler to ze sebe tahal nuceně. Akční scény natočený tak nudně a nezáživně, že sledování pořadů o hubnutí najednou vypada jako ohromná zábava. Všechno špatně. Nasrat na nezručný a nezajímavý tvůrce bez stylu.

Rozpolcený (2016)

Skvělej nápad, skvělej McAvoy a skvělá hudba, ale ten konec ... vážně to bylo nutný to podat takhle? Proč jsme se nedozvěděli víc o Kevinovo minulosti, namísto minulosti Casey? Proč jsme si nevyslechli víc do děje vtrhujících rozhovorů mezi Kevinem a doktorkou Fletcherovou, namísto nahánění se po temných chodbách a kanibalismu? Proč nám bylo předhozeno dvacet tři identit, když za celý film jsme jich poznali jen osm? Shyamalan toho měl v plánu až moc, ale ukočírovat to bylo až moc velký sousto. Přesto stále dobrej psychologickej thriller, kterých v poslední době moc nevídáme.

Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Je to stejně dobré ve všech ohledech jako filmová verze s Jimem Carreym, avšak musím říct, že Carrey se v roli Counta Olafa vyblbnul daleko víc než Harris. Byl to větší magor, víc vtipnej a víc ujetej. Warburton jako vypravěč taky skvělej a věčně natvrdlý Mr. Poe by skoro zasloužil svůj vlastní spin-off. Vizuálně příjemné, nahláškované slovníma hrátkama, sem tam sice určité scény zbytečně natahované, namísto aby odsýpaly, ale celkově vzato vtipná podívaná dochucena špetkou morbidního černého humoru. Hodnoceno: 2 série.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Carrey si to dává úplně neskutečně. Neexistovala v té době lepší volba pro takovouhle roli. Skvělý nádech černého humoru, hrátky se slovy, temně laděné vizuální stránky a pohádkových kostýmů. Ale upřímně, Carrey je největší tahoun celýho filmu.