Halloween (2007)

Tak tohle je typ remaku/rebootu, který můžu. Věrný původnímu filmu, avšak drsnější a svůj. Zombie ví, jak nechat diváka napnutýho jak gumu u trenek; ví, jak budovat napětí a přitom netlačit na pilu s klišé či lekačkama. I ten Mikův zrod vzal vcelku hopem, přesto věcně a stylově, i přestože se u některých scén může lidem zvedat žaludek. Tady to není ani tak o množství krve na obrazovce, ale spíš o psychice. Je tam venku, na svobodě a po někom specifickým jde. K tomu navíc stačí mrazivá hudba, správně naštelovaný hrátky s kamerou a střihem, jak se na horor patří a jednoho obřího creepy-motherfuckera a o zábavu je postaráno. Zbožňuju tu noční atmosféru malýho městěčka o Halloweenu, kde řádí psychopatickej magor s nožem a jede jednu oběť za druhou. A ten hlavní hudební motiv... ach, jak mi zní v hlavě pořád, jak ve smyčce. Unrated verze měla dost co do sebe. Zakrvácený kozy a kundičky v normální verzi hádám nejsou. Jo a Mike je snad ten největší kazišuk filmovýho plátna, kterýho znám. Snad ještě horší než Jason Voorheese.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Při prvním dílu jsem si říkal, že je to na mě až moc velká kokotina a že s tímhle čas ztrácet nebudu. Zvědavost z dalšího dílu mi nedala, tak jsem se kouknul na druhej, třetí, čtvrtej... a takhle to pokračovalo až do konce, protože i přes svůj kreténskej humor to má i leccos do sebe. Satira na británii, která si nebere servítky a často se nebojí jít i do nechutnýho extrému a předvádí nám tu všemožný slizký, zvrácený, debilní individua a celkově život v UK. Jako člověk žijící v Anglii jsem se sice hodněkrát zasmál a často i upřímně, ale z celkovýho pohledu to na mě bylo kolikrát až moc. Avšak Lucase i Walliamse obdivuju, všichni přítomní museli při natáčení určitých scén prskat smíchy. Hodnoceno: 3 série.

Úsvit mrtvých (1978) odpad!

Jako chápu, že ve svý době to muselo bejt strašidelný, mrazivý a atmosférický. Úplně si dokážu představit strach v očích diváků, kteří byli napnutí z toho, zda se zombíci dostanou či nedostanou do obchoďáku a zdali naši tři hrdinové nakonec přežijí. Z pohledu dnešního diváka a dnešních standardů je tohle naprostá komedie, až parodie dá se říct, na akční horory, protože tady je k smíchu úplně všechno. Herci strašní, to se ani nedá nazvat herectvím, triky otřesný (možná i na tu dobu), komparz příšernej, hudba spíš groteskní, špatný ozvučení a zároveň nadabování. Ano, je to starý a každý nějak začínal, ale tohle je brak... a jakej.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Kvalitativně špičková produkce, která se opírá o tématiku technologií z velmi blízké budoucnosti a dokáže vyvolat nejednu otázku, ale i důvod k zamyšlení a rozjetí sáhodlouhých diskuzí na dané téma. Žádný díl není stejný, žádní herci (s drobnýma vyjímkama) nejsou stejní, každý díl odvypráví jinou tématiku, ale myšlenka je vcelku jasná. Černý zrcadlo je zrcadlem naší společnosti, která se stává více a více závislou na technologii, ale nikdo si neuvědomuje, že tyhle jedničky a nuly můžou jednou získat skutečně velkou moc nad naším volným časem, našimi životy, životy našich rodin, populace, ... Začíná to Facebookem, Instagramem, Twitterem apod., ale přitom nebude chybět moc a může to dopadnout přesně tak, jak se nám snaží seriál naznačit. Za mě nadprůměrný provedení, ať se jedná o technickou stránku, scénář, či herce. Hodnoceno: 5 sérií.

Matky na tahu (2016)

Výpověď matek okolo čtyřicítky o tom, jak částečně litují toho, že si pořídily děti moc mladé a zároveň o tom, jak by pro ně udělaly vše na světě. Poselství pochopeno. Užívejte si dokud to jde, protože s dětmi to bude mnohem, mnohem těžší, ale zároveň hezčí. PS: film určen výhradně pro matky. PSS: závěrečný titulky byly hezký.

Pojďte se mnou létat (2010) (seriál)

Absolutně kreténskej humor, který ale pobaví a i když zachází třeba až do trapnosti, tak i přesto se uchechtnutí nevyhnete. Jako satira na letecký společnosti, zde konkrétně Ryanair (alespoň myslím, ale bije to do očí až moc) náhodou dost trefný. Člověk musí vnímat všechny ty narážky, jinak v tom uvidí fakt jen dementní postavy. Hodnoceno: 6 dílů.

T2 Trainspotting (2017)

Bylo mi jasný, že se po dvaceti letech nemohlo jet na ničím jiným, než na nostalgický vlně. To tomu pomáhalo asi nejvíc, protože si v případě zvolení jinýho směru nedokážu pokračování zrovna takovýhle látky moc představit. Stará parta, včetně režiséra je zpět, jen v jiný době a situaci a přesto je to stále skvělej materiál. Pár vyloženě skvělých scén, k tomu skotský přízvuky (ach jak já je žeru) a i pěkný rozloučení na konci. Tohle nemělo v plánu stát se finančním hitem, Boyle si jen zavzpomínal na starý časy a chtěl si to dát ještě jednou, jen v moderní době. A že se toho od 96' změnilo hodně. Pěkná nostalgie.

Kazišuci (2018)

Dobrej nápad a relativně vtipný, avšak jen do doby, než začlo blití v limuzíně, strkání si trubičky do řiti, či nahý chození po baráku. Klasickej americkej fekální humor. Škoda, dospělé trio bylo totiž sympatický.

Pan Včelka (2007)

Hlavně kvůli hláškam. Vizuál taky krásnej a má to dokonce i hlubokou myšlenku (jo, včely potřebujeme), ale hlášky vedou.

Tomb Raider (2018)

Větší chujovinu jsem neviděl delší dobu, ale zprznit se to víc už asi nedalo. CGI k zblití, představitelka nejznámější videoherní hrdinky je nemastná-neslaná a navíc hrát neumí a příběh, i přestože je jen kopírka hry z roku 2013, je ještě víc nudněji podanej, než v samotný hře, u čehož jsem spíš doufal v opak. Prostě projebaný peníze na film, který stejně nedostál kvalitám hry, jen se snažil svézt na značce a vydělat na tom aspoň nějaký šušně. Si mysleli, že se hráči automaticky vystříkaj z toho, že dělají film na motivy Lary Croft a zbaští jim takovýhle blivajz? Radši by měli kravaťáci myslet dvakrát, než jednou srát.