28 týdnů poté (2007)

Oproti jedničce kvalitativní posun směrem dolů ke sračkoidnosti. Dosti promarněný potenciál, kór když máte k dispozici tolik známých ksichtů a když se vám kvůli natáčení podaří vyprázdnit většinu Londýna, ať už reálně nebo počítačově. Vzali to zkrátka za špatný konec. A to měli už díky prvnímu dílu dobře vybudovanej základ, na který stačilo jen správně navázat.

Buchty a klobásy (2016)

Typický Rogenův smysl pro humor, akorát v animované verzi. Originální námět a pěkná animace. Potravinový orgie na konci to završily svojí nekompromisní absurditou mimořádně. Rozhodně nic pro děti a to jakože v žádným směru.

Logan: Wolverine (2017)

Úplně jiný přístup k látce snad ve všech směrech. Mangold se ze svýho posledního sračkoidního Wolvieho poučil víc než bych čekal a vzal to z úplně jiného konce, kde sloučil vše ze svých předešlých filmů a vytvořil nejlepší rozlučkovou párty pro ikonickýho mutanta, který tu s námi byl sedmnáct let. Je to pojato jinak než ostatní komiksovky, víc civilněji, kde se klade důraz na postavy a emoce. Syrový, cáká tam krev, má to westernovou atmosféru, nejlepšího Jackmana v životní roli a nádhernej konec, kde se musím přiznat skoro až slza ukápla. Vůbec nečekejte nějaký super obří mutantí souboje jako v předešlých dílech. Tohle je sólovka a tak je to taky pojatý. Vše, co uvidíte budou Loganovo drápy, kulhání, pokašlávání, nadávání a obecně stárnutí. Civilnější komiksovku si buďto nepamatuju nebo neexistuje.

John Wick 2 (2017)

Stává se to velmi, opravdu velmi zřídka, kdy je pokračování lepší než první díl, ale Johnu Wickovi se to povedlo, což znamená, že postavil laťku akčního žánru hodně vysoko a nikdo z konkurenčních značek (Raid, Bourne) mu nemůže momentálně konkurovat. S každou další akční scénou mi držka padala na zem čím dál víc, protože se člověk ani nestačí divit, jak precizně a s jakou grácií se dá akce ve filmu vlastně natočit. Cit pro práci s kamerou, střihem, choreografií, hudbou, to všechno Wick splňuje na výbornou. Proto zahřeje u srdce pocit, že je mezi filmařema pořád někdo, kdo to umí a dokáže překvapit. A kór když jde o nováčky v režisérský sféře. A Keanu v mých očích hodně stoupl. Jde vidět, že pokud mu role opravdu sedne, zahraje ji líp, než by diváci očekávali. Lidi jen nabádám k tomu, aby takovýhle filmy podporovali, jinak nás tu během pár let zahltí samý zrecyklovaný marvelovky a transformeři.

Zrcadla (2008)

Paula je fakt prvotřídní kost. Jo aha, ono to bylo o nějakých zrcadlech prej.

Gnomeo & Julie (2011)

Blbinka s nádhernou animací a vtipně podaným příběhem. Za ten vizuál a roztomilost to stojí.

Jason Bourne (2016)

Čekali jsme devět let ... na promarněnou příležitost. Mohli jsme toho dostat tolik a nedostali jsme skoro nic. Respektive ano, dostali, ale v bledě modrém. Už jsme vše viděli předtím, ve skvělé uzavřené trilogii. Tohle je jen zoufalý výkřik do tmy, u kterého se vsadím, že pořádně nenadchl ani skalní fanoušky. Akce je tu dobrá, ale pomálu. Příběh je stejný jako vždy, takže spousta jmen a postav, často měnících se lokací, konstantní telefonování a všechno, co známe z předešlých dílů. Nemůžu říct, že se Greengrass s Damonem nesnažili, to ne, ale nesnažili se dost na to, aby dostáli hypu, který okolo Bourna byl, jakožto návrat ikonické akční postavy. Asi už Bourne nemá co nabídnout. Radši bude lepší, když už další díl nebude. Nechme Bourna zachovat si jeho tvář i důstojnost.

Narcos (2015) (seriál)

Narcos mě až překvapivě fascinovalo tím, jak zábavný a přesný je, vzhledem k tomu, že je založen na kokainové kariéře nejslavnějšího narkobarona. Je tím ale zároveň až překvapivě znepokojující, když si člověk uvědomí, jak rychle se Escobar dostal k takovým penězům a moci, během čehož pozabíjel stovky nevinných. Tohle byla snad jediná věc, která mě na seriálu lehce vadila, aneb glorifikace zločince a vraha. A možná i vyhrocování napjatých situací do extrému jen kvůli dramatičnosti, což samozřejmě není otrava jen u Narcos, ale zrovna u takhle propracovanýho seriálu se skvělým castingem a dobrým vedením to trochu zamrzí. Největší události, které se kolem Escobara staly, tu jsou zobrazeny v syrové a nekompromisní podobě a člověku je z toho skoro až šoufl. No, tak to ale bylo a věřím, že Kolumbie pak musela slavit kalením několik týdnů, když Pablo schytal tu poslední. Hodnoceno: 2 série.

U Konce světa (2013)

Jen škoda, že ke konci už to začínalo být fakt přepálený. Tenhle film by to totiž utáhl sám o sobě i bez těch fantasmagorických prvků. Humor je správně trhlej, cast sympatickej a Wrightův režisérskej drive stylovej, ale s tou fantasy stránkou se podle mě mohlo ubrat, nejlépe vynechat úplně, ale člověk nemůže mít všechno, že.