LuciusWlk

LuciusWlk

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 10.10.2019  18:10
    Komory (TV seriál) (2019)

Tři hvězdy za místy psychadelickou Umu. Jinak se to moc nepovedlo.

• 4.7.2015  10:11

Tak trochu béčkový snímek, který ale svou lehkostí neurazí a trochu pobaví.

• 17.6.2015  22:46

Opět příjemné překvapení. Nečekal jsem nic světoborného, ale o to příjemnější překvapení. Atmosféra dvacátých let perfektní, Emma Stone okouzlující a Colin Firth se pro takovéto role pravděpodobně narodil. Film o nadpřirozeno v podstatě ani nezavadí, používá jí pouze jako kulisu a pro svou příběhovou jednoduchost velice rychle přejdete na to, o čem ta hra je. Akorát si počkáte na vysvětlení. Zde je prostě dokonalá ta omáčka kolem. Rozhovor na plese pod stromy, nebo žádost o ruku mě upřímně rozesmály. Už pro to ten film stojí za podívání.

• 17.6.2015  19:12
    Ex Machina (2014)

Tento snímek má příchuť povídky od Asimova. Jediná věc, kterou tak trochu Asimova vylučuje, je absence tři zákonů robotiky, díky kterým, by příběh nemohl skončit tak, jak skončil. Tedy, mohl. S tím rozdílem, že Ava by k uskutečnění plánu musela přemýšlet kapánek víc! Nicméně, Ex Machina je velice svěží, lehký a příjemný. Je jen škoda, že takových příběhu je na filmových plátnech poskrovnu. Navíc tak příjemně vizuálně i intelektuálně zpracovaných. Alicia Vikander byla svůdná i v jako robot :) Závěr mě trochu mrzí s tím ohledem, že jej chtělo více propracovat. Chybí tam emočně silný „bod zlomu“, který je pro tyto příběhy typický. Který jsem netrpělivě očekával. Bohužel. Ale oceňuji snahu a pěkné zpracování.

• 12.6.2015  23:35

Tohle je kapánek úlet. A začínám mít podezření, že Vaughn v něčem lítá. V něčem ne příliš legálním! Blahodárný mix geniality a patosu. Namícháno v takové formě, že nějak nevím jak to extrahovat. Preciznost vzápětí vystřídá servilní patetičnost, aby se role po dalších vteřinách prohodily a pořád dokola. Tento film je chaos. Ale geniální.

• 15.2.2015  20:19

Nikdy jsem neopovrhoval žádným filmovým žánrem, a tak jsem si jednou dopřál romantický slaďák. Nelituji. Příběh je pěkný, Americký, snový. Život takový nebývá a tak nám to zprostředkovává kinematografie. A zde se to povedlo. Nebyl jsem sice dojatý tak, "abych se rozpadl v slzy," ale byl jsem příjemně překvapený. Postavy byly sympatické tak hodně, jak měly být a obzvláště kouzlu Hazel bylo těžké odolat. Snímek, který si kdykoli rád dopřeji znovu a přemýšlím i o knize.

• 15.12.2014  23:17
    Love song (2013)

Možná je tady přemíra kliše a podobných "slaďákovin", ale celkem to kurva funguje.

• 28.11.2014  23:10
    Lucy (2014)

Nepopírám, že jde o veeelmi divokou myšlenku a takový nějaký konec. Přednost tohoto snímku, ale tkví ve skutečnosti, že děj má výkonnou kadenci. Ať už je příběh jakkoli Bessoidní, je to vynikající jízda. :) Měl jsem pocit, že film trval sotva dvacet minut. Nemám námitek.

• 28.11.2014  21:27

Vynikající myšlenka časového paradoxu. Geniální.

• 15.8.2014  23:42

Need for speed je jeden s těch snímku, které si rád pustím znovu. Tady mi ani nejde tak o příběh, který není nikterak nápaditý, nebo originální. Jde jednoduše o koňské síly, řvoucí motor a mužské ego. Jen se nechám unášet, vychutnávám si srdečního Mustanga shelby gt500 a... poté si nacpat inteligenci zpět do hlavy. Arkáda je hold arkáda. :))

• 15.8.2014  23:35
    Hon (2012)

Říká se, že pomluvy a kradené věci se šíří rychlosti světla. Hon je realistický až mrazí. Asi každého napadne, co by dělal, kdyby se ocitl v podobné situaci. Já se sám sebe ptám, co bych dělal, být otcem Karolíny. Snímek nabízí pohled nevině obviněného a poukazuje na chování okolí. Jenže, co kdybych byl na opačné straně? Jakou bych měl jistotu? Co se týče příběhu, závěr je vystihující. Určitých dogmat, se velmi těžce zbavuje. Společnost nejinteligentnějších tvorů této planety v plné své kráse.

• 6.8.2014  22:13
    Noe (2014)

Musím říct, že takovéto pojet příběhu je mnohem zajímavější a oku lahodící. Vždy,ť celé je to tak či tak v podstatě pohádka. Tak proč ne takto?

• 6.8.2014  21:45

Tohle je ten druh filmu, který se obtížně hodnotí, s ohledem na objektivnost. Na jedné straně jde o film, a ten musí být divácky atraktivní. Trochu vyumělkovaný. Vojáci zde tak trochu působí jako nadlidi s kostmi vystuženými kevlarem, přinejmenším. Na druhou stranu, snažil jsem se hodit za hlavu filmařský patos a dívat se na to pohlednem zůčastněným, neboli vcítit se do postav a jejich situace. Pominu-li fakt, že bych se posral už ve chvíly, kdy se objevila první koza, mít za zadkem hromadu vyzbrojených talibanců lačnící po mé hlavě, možná bych dokázal sprintovat i s utrženou nohou. A tady je třeba mít trochu respektu. Myslím, že opravdu málokdo, si dokáže představit, co taková mise obnáší. A je jedno, jak moc je to zde přestřelené. Realita je myslím, mnohem horší. Tro mě nepředstavitelná. A ať už se jedná o reklamu US Army, nebo ne, je přinejmenším poctou padlým, že jsou jejich příběhy vyprávěny a obdivovány.

• 6.8.2014  17:48

Při prvních dracích, jsem se tetelil, jako malé dítě. Zde jsem chrochtal blahem. Výborná animace, soundtrack, příběh, zábava. Příběh je krásně vygradovaný, draci vynikající. Nevím, co bych měl namítat. Jednak jde o animák a navíc jeden z nejlepších.

• 26.6.2014  23:30

Vynikající adaptace na motivy divadelní hry. Bravůrní dialogy, obsazení, atmosféra. Možná občas trochu prehrané.

• 26.6.2014  23:27

Něco málo tomu chybí. Příběh je pomalý, lenivý a pouze hladí svou vizualitou. Mé nadšení ale získal. Pojetí tak známého příběhu zase trochu jinak, odvážně, svou cestou. Za to respekt a uznání. Moc pěkné.

• 25.6.2014  23:04
    Jen 17 (2013)

Až na smyslnou Marine Vacth snímek nic zásadního nepřináší. Jeden život, jedna pouť, rozhodnutí, následky. Nymfomanka byla alespoň trochu upřímější, více živočišná.

• 25.6.2014  22:28

Tak něják nevím,jak se k tomuto filmu a potažmo k celým Hunger Games stavět. Chystám se je přečíst, někdy a pak si snad udělám ucelenější názor, alespoň o příběhu. Filmové zpracování mě občas děsně prudilo, převážně hereckými výkony, které mi opravdu přišly divné a nevývažené, moc umělé. Triková stránka není nejhorší a občas zajímavě nápaditá. Přesto, že jsem nějak na rozpacích, nemůžu říct, že by mě film nudil. Dokonce jsem zvědavý na pokračování, ale to jen díky otevřenému konci. Tak uvidíme.

• 25.6.2014  22:21

Místy opravdu hloupé, příliš naivní. Příběh banální ve své podstatě. Herecky nevýrazné a ploché. Keira je Keira, ta bude i v pytli od brambor smyslná. Moc mě to nevtáhlo a nudil jsem se. Co víc říct.

• 25.6.2014  22:16

Česká kinematografie, s neustále se opakujícími náměty v určité časové ose, a já, nejsme moc přáteli. Na něžné vlny jsem narazil náhodou a je to ten příjemný okamžik překvapení. Netvrdím, že jsem měl po shlédnutí pocit blaženeho štěstí, ale kupodivu jsem se i trochu pobavil. Film si na nic nehraje. Ukolem bylo pobavit diváka, parodovat trochu sama sebe a to oceňuji. Takže dávám s klidným srdcem 4* a to je na českou produkci fenomenální :))

• 25.6.2014  22:11

Zajímavý námět, Stallone a Schwarzeneger společně po boku. Dva největší klady a pak jen průměr. Možná spíše trochu nadprůměr ve světle sentimentu. Ale i to se cení a tak, byť si za nějaký čas na film vzpomenu jen při nějaké upoutávce někde v TV, nechci tvrdit, že to byl úplný propadák.

• 25.6.2014  22:05
    Pokání (2007)

Propracovaně spontální vyprávění. Silný příběh, ve kterém jedna lež, změní všechny sny. I když se jedná v podstatě o love story, je odvyprávěná tak silně a emotivně, že zaslouží pochvalu. Herecké obzazení, kostýmy, výprava, scénář nepotřebuje nic vytýkat. A závěr? Perfektní.

• 2.6.2014  19:46
    Robocop (2014)

Nejedná se samozřejmě o úplný propadák. Píše se rok 2014 a tak filmy musí být plné Hi-Tech techniky. Tady je i nějaký ten příběh. Jen ta akce mohla být propracovanější. Přišlo mi to moc laciné. Chtěl bych vidět Robocopa pod taktovkou Nolana. Hmmm :))

• 21.4.2014  15:22

Tohle bylo bohužel příliš předvídatelné. Nebylo to vysloveně nudné, jen kapánek fádní. Nic, na co budete vzpomínat, nebo nějak doporučovat.

• 21.4.2014  12:31

Výborně zpracované, zahrané, napínavé. Každý, ať si s tohoto odnese co chce. Protože těch námětů k zamyšlení a vyvstávajících otázek, je zde mnoho.

• 21.4.2014  12:24

Jako komedie je to lepší průměr. Ale zábavnost sama o sobě byla spíše násilně louhovaná s pozůstatků předešlých dílů. Zach Galifianakis už není tím největším šílencem, byť tuto roli pravděpodobně tvůrci chtěli zachovat. Pár vtipných momentů, hlášek, ale nic víc. Celý tento díl tak trochu zachraňuje šílený Ken Jeong, bez kterého by to už opravdu byla pouze sentimentální vzpomínka.

• 14.4.2014  22:33
    Mafiánovi (2013)

Mělo to potenciál. Je to "relativně" vtipné, zábavně násilnické, ale pořád spíše parodie než komedie. Myslím, že jednou stačí.

• 14.4.2014  22:31

Druhá část už je jen dojezdové stádium, které nemá mnoho co podtrhnout. Spousta hloubavých pasáží, byť s jistými životními pravdami, ale pomalu plynoucí a hrozně natahující. Onou hravost a sexualitu mladé ( Stacy Martin ) už ( Charlote Gainsbourg ) netrhne, i když se může jednat o můj subjektivní dojem. Závěr zajímavý a překvapivý. Ženská sexualita? Mám trochu pocit, že si z nás občas Trier pěkně vystřelí.

• 14.4.2014  22:21

Čekal jsem poněkud trhlejší psychologickou hrátku, ale dostal jsem neuvěřitelně realistickou sondu, do života nymfomanky. Nebudu pátrat po tom, jak moc, by to mohlo či nemohlo být realistické. Ale tu normálnost, živočišnost podchytil Trier perfektně. Nic vyumělkovaného, žádné pózy romantických snímku. Musím ale uznat, že podstatnou pozornost celého snímku trhá mladá ( Stacy Martin ), která byla příjemně smyslná.

• 13.4.2014  20:27

Hodně pěkné, humorné a trochu nadnesené. Nicméně zapomenutelné.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16