Nezvratná diagnóza (2011)

Příběh nadějného fotbalisty, který padne na dno aby se po nějakém tom čase pomalu a bolestivě zvedl a dostal od osudu/boha/života další pecku. Příběh jako takový je smutný, jak jinak. Chválím i fakt, že zde nejsou šílené romantické kotrmelce a ohromující happy end. Ale jinak jsem tomuto snímku nevěřil ani jeho existenci. Je to opravdu divně poslepované, mnohdy pitomé, prostě celkově hrozné. Už i 50 Cent v roli "studenta" který vypadá, že šel k zápisu tak ve 12 letech, je asi trochu nedomyšlené. Nicméně, celý film je jako pocta kamarádovi a to by se mělo ocenit. Už za tu snahu respekt!

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tenhle díl Mission Impssible vytahuje z průměru jen dobrá práce kameramana a trikového studia. Série se začíná pomalu honit za svým ocasem jako potrhlý ratlík. Netvrdím, že je to špatné, humor je příjemný, hračky mají opravdu vychytané a opět zachrání svět.

Ďáblův dvojník (2011)

Pokud bych se na toto díval, jako na realitou podtržený snímek, zarážela by mě netečnost Iráckého lidu. Na druhou stranu, těžko soudit něco, co si jako zhýčkaný obyvatel vyspělého státu umím jen stěží představit. Jako film, postavený na scenáristově fantazii, to je docela úlet. Spíše mě mrzelo, že víceméně všechno zlo je postaveno na sexu. Což je abnormálně zavádějící. Určitě stojí za to se podívat a názor na zvěrstva si už vytvoříte sami.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

"Výborná" realističnost. Skvěle vystavěný příběh, bez přehnaných dějových kotrmelců. Téma, které je každodenně přítomně. Gosling takovéto role umí podat a i M. Williams byla hodně dobrá. Tak si říkám, kde je nějaká ta cena. Zajímavý komentář: verbal :)

J. Edgar (2011)

Je to dobře napsané, DiCaprio si střihl parádní roli, ale nijak záživné, nebo ohromující. Co víc zmínit. Na tohle rychle zapomenu. O makeupu Hammera se raději ani nezmiňovat.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

I tady je to stejné zklamání jako u druhého dílu. Pravděpodobně bych se opakoval, takže to zkrátím. Opět galimatyáš, který je asi pro nečtenáře matoucí. Co mě ovšem mrzí nejvíc, je soudní líčení, které je v knize vynikající, především, jak obhájkyně Lisbeth luxusně rozemele obžalobu (omlouvám se za spoiler). Zde je to nemasné, změněné, fádní, což vlastně nechápu, proč k tomu takto scénárista přistoupil. Nezbývá než doufat, že Fincherová verze bude mnohem legitimnější, věrnější a ostřejší.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Tohle je pro mě zklamání. Po prvním Oplevově dílu to Alfredson kapku nedal. Chybí zde atmosféra, napětí, nějaká vyváženost. Ten, kdo nečetl předlohu toto pravděpodobně spláchne. Ten kdo četl si bude zoufat nad děsivě zjednodušeným scénářem. Nutno podotknout, že oba díly jsou diametrálně rozlišně. Pro scénáristu musel být tento díl vcelku oříšek, ale výsledek neohromí a knížce se ani zdaleka nezavděčí.

Colombiana (2011)

Colombiana není špatný film. Je dobrý, svižný, ale bohužel odfláknutý. Je to akčí slátanina, takže tomu odpovídají dialogy, přímočará dějová linka a jednoduchost. Ono by to nebylo naškodu, vždyť každý snímek nemusí být oduševnělá filozofická esej s dokonalými triky. Co mi opravdu vadilo, byly odfláknuté detaily, které působily maximálně pateticky a celý snímek strhávaly. Já nějak nebazíruju na detailech, ale tady to bylo moc a bylo jich moc. Trochu SPOILEROVÁNÍ: Telefon, který jedním pohybem prstu po displeji najde fotku, pošle jí jako mms a vytočí číslo, které očividně majitel nemá v seznamu a spojí hovor a to vše za jednu vteřinu! Bože, chci ho!!! Polda se doví náhodou co znamená kresba, dvakrát (!) stiskne něco na klávesnici a veškeré info včetně fotky v totožném tvaru na monitoru! Motorkář, co je nedokáže dohnat utíkající holku na na cestě atd atd. A bohužel, ve střižně pravděpodobně při práci na filmu probíhala nějaká párty. Je to škoda!

Strom života (2011)

Psychologická nálož, která mi trochu pocuchala závity. Především tím, jaký to mělo mít osobnostní dopad a co mi to mělo dát, ale mé myšlení se unudilo a šlo spát trochu dřív. Pár kladů bych našel: stvoření světa, Vltava a věrně realistické herecké vedení. Jinak mě spíš rozbolela hlava. Bůh je všemohoucí, všechno ví, všechno ovlivňuje a řídí. Středověk chudák prospal a když kněz v jeho jménu ochutnává chlapecký zadek, kouká asi zrovna jinam.

Neklid (2011)

Neuvěřitelně krásně podmanivý příběh. Milý svou jednoduchostí, nezávislostí i pohledem na předčasný odchod! Působivé postavy kterým vložil scénárista do úst vynikající dialogy. Garderóba je neobvykle eRETROzující !! Umírání, jako hlavní téma, zajímavě potlačené do pozadí romantického poznávaní a přesto plně tento snímek obklopující. Pěkná práce!