Coriolanus (2011)

Toto konvertování žargonu je neuvěřitelně trhlé, alespoň s mého pohledu. Vadilo mi to tak hodně, že jsem film vypnul a to se mi nestává často. Nápad dozajista zajímavý, leč divně pojatý a nedomyšlený. Působí to jako slepenec dvou rovin, tady obraz moderní doby s přilepenými dialogy.

Blesk (2011)

Tak se zdá, že Statham vleze do všeho, jen aby byl vidět. Tohle bylo hloupé, nedomyšlené, nenapínavé, nudné. Zdá se, že někdo razí kvantitu před kvalitou a obávám se, pokud mu někdo nedomluví, že mu brzy začne radit S.Seagal.

Jump street 21 (2012)

Prvotní natěšení zde hodně rychle vyprchalo a zůstalo jen u mírného nadšení a občasného úsměvu. Film je směšný, myšleno v kladném slova smyslu, ale taky patetický. Snaha o parodizující komedii je cítit téměř u každé scény. Smíchu se občas neubráníte, netvrdím opak, jen po shlédnutí nezůstane nic, co by mě nutilo k opětovnému kouknutí.

Žena v černém (2012)

Nejdiskutovanější součást tohoto snímku je bezesporu Radcliffe a oproštění se od nálepky Potter. Asi to půjde pomalu, ale půjde. Časem. Film jako takový nic nového nepřináší, ani nenabízí. Je to slušná duchařina s efektivní atmosférou. Vše jsem tak nějak očekával. Nebo, lépe řečeno, snímek vás bohužel sám připraví na ono, teď něco přijde a jakmile to přijde, tak jste už čekali, že to něco přijde, když to přišlo. Škoda. Ale ta atmoška, tak je fakt vydařená.

Animatrix: Světový rekord (2003)

I když je tento díl poněkud odlišný, svou myšlenkou je výborný. Vybičovat se k takovému výkonu, kdy neurotické synapse nezvládnou neočekávaný nápor a vy se probudíte. V Matrixu. Ať je to tak, či jinak, Animatrix jsem poprvé viděl v roce 2003, podruhé nyní a pouze tato epizodka, mi utkvěla v paměti. Proč, to netuším, ale už proto za mě plný počet.

Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003)

A tak to všechno začalo..... Výborné zpracování a scénář jako cumel, který, jak zmínil Gemini, jako by vypadl z mozečku Isaaca Asimova!

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

V této době a po 35 letech od natočení, už to je opravdu trochu komické, a řekněme, zdlouhavé. Nicméně v době, kdy jsme u nás téměř neznali automatickou pračku a já byl jen možná myšlenka, je to neuvěřitelný počin. Dovedu si živě vybavit, jaký rozruch musel být kolem tohoto snímku v době jeho premiéry. I přes jistý kult a piedestal vlastnící tato stará série, ve mě stejně plane malinký plamínek naděje, že se nakonec Lucas rozhodne přetočit i původní starou trilogii, do líbivého hávu nové a bezesporu propracované trilogie.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lahůdka pro mé oko. Christensen si pravděpodobně dobral nějaký ten kurz herectví a jeho emoce už nejsou tak děsivě ochotnické, jako ve dvojce (pár let to ale bude chtít ještě makat, když se talentu nedostává). Efekty luxusní a užíval jsem si je. Tenhle výlet mimo realitu, je vynikající relax. A bláznů, kteří se tady snaží hledat hlubokou filosofii pod vším tím pozlátkem, je mi líto.