Hugo a jeho velký objev (2011)

Pominu-li všechny ty fráze o poctách kinematografii, nebo Scorrseseho vášních, zůstane příběh, který je krásný, podmanivý, vypiplaný, přímočarý. Věřím, že tomuto snímku sluší velké plátno a domácí projekce nevytáhne onen feeling. Možná proto se mi Hugo trochu táhl. Podtext dokonalých hodinových strojků, které svou dokonalosti fascinují při nekonečné své práci, zaujme nadšence, ale laika po nějaké době omrzí. Zde je to podobné. Nejprve nadšení, které postupně opadá, avšak přetrvá uznání. Vizuálně velice pěkný.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Prozatím je brzo na hodnocení, ale AHS slibuje zajímavou, neokoukanou a psychedelickou podívanou. Po pilotu jsem nadšen a natěšen. Uvidíme.......///Tenhle počin je opravdu úleťárna. Jen stěží se dá něco vytýkat, i když by toho byla fůra, pokud bych očekával nějaké zažité postupy. To co dělá AHS vyjímečným, je právě ta konceptuální odlišnost.

Zločin (2011) (seriál)

The Killing nabízí podmanivě podmáčenou atmosféru, realistický feliing, fungující příběh, napětí a konec, který vás nasere! Tedy, obrazně řečeno. Konec, který vás donutí netrpělivě očekávat druhou sérii. Nejde zde o žádnou nálož intelektuální a technické dokonalosti současných kriminálek, bohudík. The Killng poskytne mnohem realističtější pohled do světa zločinu a osudu aktérů, velice přitažlivou formou. Za mě spokojenost.

Den před krizí (2011)

Zajímavý výtah do vyšší společnosti finančních králů. Nejde o nic průlomového, spíše o charaktery postav. Výborné obsazení, dobrý scénář, hudba. Na závěr mě tak jenom napadá, že toto jsou převážně lidi, kteří na školách dostávají zabrat jako "šprti". Ironie co? :)

Muži v naději (2011)

Česká komedie, která konečně není trapná, nebo sama o sobě parodii humoru. Vejdělek vzal jednoduché téma nevěry a roztočil příjemnou směsici humoru, trochu dramatu, jemně nadsázky, trochu toho a tamhletoho a příjemně mě potěšil. Macháček i Polívka své role podali perfektně a já jim to s chutí pobral. Jde jednoduše o komedii, která má za úkol pobavit. Je bohužel spousta moralistů, kteří teď řeší oné prezentování nevěry, jako něco snad pobuřujícího. Důvod? Lokalizace filmu. Český film se nás nějak dotýká a představa, že by se to snad mohlo dít i u nás je asi děsivá :) Směšné? Bohužel pravdivé. Po záplavě a donekonečna se opakujících témat: fašismus, komunismus, převrat, atd atd, a tedy tak nějak ztotožnění s námětem, to mají poté filmaři jako Vejdělek těžké. Tady je humor, nadsázka, provokující příběh, skvělí herci, ucházející scénář. Co chtít víc? Další Lidice, Nebela, Snouborďáky? To raději televizi z okna a molotovova pod plátno!

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Netušil jsem, že s produkce HBO se dočkám erotické telenovely! Navíc tato rádoby interierová podívaná mě nějak neuchvátila. Postavy jsou trhlé, béčkové až mrazí. Samozřejmě že pěkné, taktak oblečené tělíčka svádějí divákovu pozornost, ale celé je to divné. Chápu modní vlnu ale upíři deníky, jen to asi chtělo lepší koncept. O scénáři raději ani nemluvě. Dokoukal jsem 1. řadu a jistojistě už zde marnit čas nebudu.

Sherlock (2010) (seriál)

Další zajímavé pojetí Sherlocka. Musím říct, že vynikající, propracovaný. Bohužel, první dvě epizody na mě nějak působily jako Francouzka kriminálka. Opravdu mě zaujal až od Velké Hry! Uvidíme jestli si tato modernizace klasiky udrží laťku vysoko, bude zvyšovat, nebo pojede celý cyklus na jedné myšlence a na konci unudí. Tak jako tak tomuto ztvárnění fandím a doufám, že nakonec to bude za plný počet.///// Druhá řada a já přidávám * a pěji chválu a doufám, že to bude ještě lepši! 6 díl, tedy 3 epizoda 2 řady mě opět rozsekala a netrpělivě vyhlížím pokračování.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Pilíře Země pravděpodobně dělí diváky na ty co četli a nečetli. Je těžké převést tisícistránkový román na plátna kin a serial, byla tedy dobrá volba. Přesto, by to chtělo alespoň ještě další 4 díly. Děj si zachovává hlavní dějovou linii, i když značně okleštěnou. Mrzí mě ale, že i přes fakt, že se Ken Follet podílel na tvorbě jako konzultant je zde dost zásadních dějových změn! Tomu, kdo román nečetl bude spoustu věci připadat v tomto pojetí hloupé, nedomyšlené a mnohdy kýčovitě naivní. Přesto, že v knize je vše bravurně domyšleno a dějově skvěle poskládáno. Na druhou stranu, jako televizní produkce jde o vynikající počin, se zajímavým castingem a dobrým soundtrackem.

Moneyball (2011)

Mýdlová voda s esencí skotské! Moneyball, jako sportovně-manažerský film, je hodně zajímavý. Pro americký trh. Nebo pro nadšence baseballu. Je to dobrá práce, občas emotivní, občas nudná. Nemůžu se ubránit srovnání ala Prokletý klub. Tady Moneyball pokulhává po jednotlivých metách. A ve všech ohledech. Nicméně, filmy tohoto ražení, kdy jde především o tu druhou stránku sportu, převážně skrytou běžným fanouškům, tedy managerskou, si rád vychutnám a říkám jen houšť. Jenomže, když nalijete neznalému člověku "mýdlovku" a řeknete, že jde o luxusní mnohaletou whiskey, vetšinou vám jí vychválí do nebe! Chápete? :D

Drive (2011)

Přiznávám se, že jsem čekal zajímavý snímek. Co jsem nečekal, je vyjmečná preciznost. Driver vybočuje ze všech absolutně zaběhnutých hollywoodských postupů a jde si svou cestou. To, co ztvárňuje Goslink, jako řidič v tomto snímku se dá zrcadlově promítnou na celý koncept tohoto snímku.Film Driver si žije vlastním životem, převaluje se jako feťák v rauši a vy ani netušíte, že od prvních okamžiků si namotává nitku vašeho podvědomí na svůj fiktivní prst. Poznáte to až ve chvíli, kdy se pokusíte odpoutat a odejít a on si vás přitáhne zpět, jako štěně na provázku. Dlouho jsem neměl tak zajímavé pocity u filmu. Hlavou mi vířily myšlenky a já jsem toužil to poznání myšlenkových procesů v Goslinkově hlavě a to i přes uvědomování si fiktivnosti postavy. Drive mě prostě dostal. Omotal, vtáhnul a vyplivl sežvejkaného jako ojetou bubble gum.