• Pohádka

Lotrando a Zubejda (1996)

Scénář a texty písní : Zdeněk Svěrák *** To mi asi nebudete věřit, ale s Barborou Seidlovou se osobně znám, jednou jsem jí otevřel dveře v české kotlině ve Francouzském institutu v Praze (L’INSTITUT FRANCAIS DE PRAGUE ), někdy si na ní vzpomenu. Rád bych s ní v pohádce prošel celou tu sadu procházek, co má ;-) *** Dr.Voštěp Dr.Nec (Pavel Zedníček) A japato ? Halí (Miroslav Táborský) Japato protože … . Mladý Lotrando (Jiří Strach) už jako herec byl fajn a náramně koulí očima Práce v zahraničí bývá mnohem lépe placená, měna je to tvrdá. nebo Vy mluvíte po našemu ? .

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Seriál z mého mládí, na který se dívám znova. V díle Kasař hrála slečnu z čistírny Anna K. to mě dostalo ! :o)

Srdíčko (1987) (TV film)

Detektivka Jana Hlaváčová přichází na Štědrý den ulicí Nový Svět na Hradčanech k případu, kde čumilové hovoří o zavražděné paní Máří a vidí detektivku, jak vstupuje do domu zavražděné : Tahle bude asi taky patřit ke kriminálce. Jako že by to byla nějaká … Policajtka Detektývka. Zajímavé je použití, jak to nazvat slovo/sousloví SvatVečer , což jsem zažil ve dvou případech v jedné písni a teď, možná tím, že nemám ty tradice. Detektivka se snaží vždy někoho dohonit během, ale vždy jí zdrhnou i kulhavý Kamil (Jiří Kodet). Zajímavý je též komentář jejího syna : Matka Maigretka dostala svůj případ, to zas bude pohoda. Nejlepší herecký výkon je Magdaléna (Jana Preissová).

Tajnosti Paříže (1962)

Markýz de Sombreuil (Jean Marais) měl úchvatné kopy, za které by se leckterý karatista nemusel stydět a navíc, když mu pomáhal Chaudard z sedmé roty ( Mordýř - Pierre Mondy) nemohl prohrát ani vůči nepřátelům ani v lásce :o)

Zlatovláska (1973) (TV film)

Zlatovlásko, krásko, kdoví co bude dál *** Zlatovlásko, krásko, chce tě bohatý král je asi nejzásadnější píseň. *** Nejlepší postava je král od Zlatovlásky (Ladislav Pešek), který sedí na břehu jezera a chytá ryby. Chudák dvanáct dcer, to měl víc než Klabzuba synů. *** Král spočítá perly a řekne : Dobře, dobře jsi udělal svou věc, ale dnes už odpočívej. *** Zlatovlásku zpívá Jitka Molavcová *** Starý král (Jiří Holý) je taky náramnej zpívá : Kdo má kočár pro svou paní, já, já, já a tak podobně vždy to končí já,já,já. *** Celkově je to dost legrace, alespoň tak to vidím dnes. Jinak jsem pohádku mockrát neviděl, patrně qůli utečivšímu Janu Třískovi ?

Agatha Christie's Poirot - Podivná loupež (1989) (epizoda)

U detektivek Hercule Poirota mám nejradši jeho vystupování, charisma a samozřejmě konverzační perly či bonmoty, které vždy dotvářejí řešení, někdy banálních případů a celkový dojem bývá výborný. Zde patří k nejlepším rozhovor se slečnou Lemonovou, kterou musím uvést úryvkem z jiné povídky : “ Miss Lemon looked blank. Poirot sighed, and missed the rich colourful imagination of his friend Hastings. Discussing a case with Miss Lemon was uphill work.“ . Jinak jde o dokonalou sekretářku, jejíž kartotéka nabývá dokonalosti státní knihovny. A teď rozhovor, který sleduje Hastings ležíc na gauči : Jedna dáma stále telefonuje, pane Poirote. Sakrblé, jaká strašná situace. Nemusíte být ironický, pane Poirote. Stále jsem jí opakovala, že jí s Vámi nespojím, protože mi neřekla jméno. Ano. Sdělila jsem jí že nepřijímáte anonymní hovory. Ale ano, slečno, někdy myslím, že má cenu přijímat pouze anonymní hovory. Ale, jak jí mám zařadit do naší kartotéky, když neznám její jméno ? Život především, slečno, kartotéka až potom. Hastings : Neměl byste si ji takhle dobírat. Nedokážu tomu odolat . :-) *** A jeden bonmot reagující na diskuzi o chybném obvinění Mrs Vanderlyn : Podle žabožrouta to nebyla. Žabožrout ví, že to nebyla !

Přijela k nám pouť (1973)

o dětech pro děti , dnes dospělí herci ještě jako děti vypadají opravdu legračně :o)

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Dobrá dvojrole štramáka Petra Kostky, kde i výkony klasiků české kinematografie Jiřího Sováka, Vladimíra Menšíka, Vlastimila Brodského i dalších byly úchvatné *** Jestli se nemýlím, šaty patří do skříně.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jack Sparrow, zjistí, že kdosi se za něj vydává a jeho jménem najímá posádku; potkává se s ním v krčmě řka : Ukrad si mě, jsem tu abych se vzal zpět !. Nejlepší scéna byla na lovu mořských panen s nejlepší z panen byla Gemma Ward. *** Jack Sparrow : Něco jsem zaslech, drby