Final Girl (2015)

Naprosto nevyužitý potenciál! Super námět, parádní práce se světlem a celkovou vizuální stránkou filmu, ale... Abigail se do role naprosto nehodí. Nechci tvrdit, že by byla oplácaná, ale do ženy vamp má daleko. Je na ní vidět, že je fyzicky nemotorná a ani jako herečka není příliš uvěřitelná. I přesto, že je její postava vycvičený zabiják, nemůžu se ubránit pocitu, že v některých případech koná naproti vší logice. Klučičí role super, jen je mi trošku líto, že jim nebylo poskytnuto více prostoru. Mimochodem, v tom jejich zapadákově si asi vůbec nevšimli, že jim nějak podezřele mizí děvčata. Škoda. Prosím předělat a natočit znovu!

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Ne, že bych zrovna vyhledávala zpívání ve filmech, natož v seriálu. Ale s písničkami jako "Too many dicks on the dancefloor" nebo "Epileptic dog" si mě okamžitě získali.

Geokjungmaseyo, gwishinibnida (2012) (seriál)

Trochu by člověka mohla mrzet ta televizní rozpracovanost, ale jinak zážitek nad očekávání. Neotřelý námět a velice sympatické postavy. Doufám, že jednoho dne se stejného tématu chopí jeden ze zručných korejských režisérů a zpracuje ho k dokonalosti a přidá správný úhel komediálního nadhledu. Musím pochválit výběr obou hlavních představitelů. Tae-gyu Bong věčně profilován jako vedlejší komediální role naprosto dokázal, že může odehrát i roli hlavní a to vážnou. Pokud by se zbavil ňoumovského účesu, tak s přehledem může převálcovat většinu hezkých tvářiček Koreywoodu.

Gia (1998) (TV film)

Nejlepší role Anjeliny Jolie.

Gravitace (2013)

Velmi poutavě natočená akční podívaná. Krásná kamera, poetické záběry, stísňující atmosféra, která se ale během druhé poloviny zvrátí v americké kydání srdceryvných průpovídek. Škoda.

Half Nelson (2006)

Přemýšlela jsem dlouho, jak film ohodnotit. Na film jsem se s očekáváním těšila. Celkem se mi i líbil, ale vzhledem k jistým nedostatkům které mi bránily k nadprůměrnému dojmu, mě nakonec donutil snížit svoje hodnocení z původně zamýšleného 4 na 3. 1) Rušivým elementem pro mě byla roztřesená kamera, bez které - jistě použité v zájmu autenticity - bych se obešla. 2) Také mi nešly přes uši rádoby filosofické průpovídky učitele, kterými krmí každou .... 3) Ani jsem si nevšimla, že by ve filmu proběhlo nějaké větší souznění mezi učitelem a žačkou. 4) Nejde mi také na rozum, že se takovej feťák protlouká životem bez větších problémů. Stále pod vlivem drog a alkoholu učí, jezdí autem a spí s kdekým. Pro mě, ač nerada, musím s lítostí přiznat spíše zklamání.

Hellraiser (2022)

Za horor bych to nepovažovala, ale jinak je nový Hellraiser dobře koukatelný, když si zvyknete, že hlavní postava je na zabití, která svojí tupostí ohrožuje všechny okolo.

Hořkých sedmnáct (2016)

Za mě plus pro milého Číňánka. Hailee je kvalitní herečka, o tom žádná, ale film si užít nemůžu, jakmile mi postava nesedne. V tomto případě je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická. Chápu, všichni jsme byli v pubertě, ale to neomlouvá její chování. Mohla by projevit trochu slušnosti, když už nic. Jestli je v Americe normální takhle se chovat k učitelům, tak potěš. Chápu, že Woody je ve své roli za kliďasa, ale ode mě by si určitě vysloužila minimálně důtku. Pokud chcete vidět komedii, tak na tohle určitě nekoukejte. Spíš bych to zařadila do sekce psycho drama/romantika.

Chata v horách (2012)

Všechno, až do posledního detailu nedává vůbec žádný smysl. A jestli to je to, co má být na téhle (ne)žánrové slátanině originální, tak díky - NECHCI (všeho moc škodí)!

Chuckyho sémě (2004)

Šílená kravina, ale bavila jsem se dobře.