Pozemšťan (2007)

Dlouho mi trvalo, než jsem na tenhle film vůbec začala koukat. Myslela jsem, že to jak sedí pár lidí na gauči me určitě bavit nebude. Ale s postupujícími minutami filmu mi začalo docházet, že akční prostřihy nejsou potřeba. Člověku naprosto stačí jeho představivost. Budete o tom, co se ve filmu říká celou dobu přemýšlet, že ani nepostřehnete, že už je konec. Moc povedené dílko. Představuju si, jakej nářez to musí být na divadle.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Dávám pět hvězdiček, protože na seriál se zombíky jsem se těšila od té doby, co jsem ve filmech zaregistrovala jejich občasnou přítomnost. Souhlasím sice, že tohle všechno už jsme někde viděli, ale přiznejme si, co ještě ne?! Se zombíky, je přeci linka už předem daná! Tohle navíc opravdu není žádné béčko. Děkuji pane Darabonte! Pokračujte dál! Doufám, že tenhle seriál neskončí na pohřebišti jako mnoho dalších vynikajících seriálů...

Tady to musí být (2011)

Nebudu zapírat, že Paolo Sorrentino není můj favorit. Jeho tempo a způsob vyprávění jde mimo mé chápání, nicméně výkon Seana Penna je heroický a tu pomalou změť obrazů vytrhává z letargie.

Nejdelší jízda (2015)

Ano, je to kýčovité. Ano, již jsme mnohokrát podobné příběhy viděli. Nicméně, kdo má rád filmová zpracování knih Nicholase Sparkse, ví do čeho jde. Musím přiznat, že ten kýč umí pěkně podat a i když je to pořád dokola, neubráním se silnému prožitku (ano, bulím jako želva). Navíc, když se vám povede vhodně zvolit hlavní protagonisty, máte vyhráno.

Věž smrti (2012)

Při čtení komentářů některých uživatelů nabývám dojmu, že jsme asi neviděli stejný film. The Tower je perfektně zpracovaný katastrofický film, který se drží klasických schémat, což vůbec není na škodu. Nápadité záchranné akce střídané vtipnými scénkami dělá ze snímku nadprůměrný biják a v rámci žánru jeden z top.

Geokjungmaseyo, gwishinibnida (2012) (seriál)

Trochu by člověka mohla mrzet ta televizní rozpracovanost, ale jinak zážitek nad očekávání. Neotřelý námět a velice sympatické postavy. Doufám, že jednoho dne se stejného tématu chopí jeden ze zručných korejských režisérů a zpracuje ho k dokonalosti a přidá správný úhel komediálního nadhledu. Musím pochválit výběr obou hlavních představitelů. Tae-gyu Bong věčně profilován jako vedlejší komediální role naprosto dokázal, že může odehrát i roli hlavní a to vážnou. Pokud by se zbavil ňoumovského účesu, tak s přehledem může převálcovat většinu hezkých tvářiček Koreywoodu.

Čan lang (2015)

Stejně tak jako nás strýček Sam s neutuchající pravidelností zásobuje vlasteneckými agitkami z vojenského prostředí, tak i ČLOA se umí pořádně předvést. Mě osobně to ani moc nevadí, pokud se u toho dokážu bavit a já se bavila výborně. Každá minuta je napěchovaná akcí a tu a tam i vtipem. Hlavní hrdina má sice asi trošku problém s potními žlázami a jeho nadřízená zjevně nedávno navštívila plastického chirurga, což bývá neklamnou známkou béčkové (ne-li céčkové) podíváné. Naštěstí v tomto případě to ale neplatí a se svojí minutáží jsou Wolf Warriors ideální podívanou na večer.

V hlavě (2015)

Na rodinný film pro děti je to překvapivě až příliš vážné a smutné. Zažijete mírné zklamání pokud půjdete primárně na komedii, ale i tak Vám tento animák "V hlavě" zůstane:-)

Pečovatel (2014)

Temná atmosféra, permanentní napětí, skvělý hlavní hrdina. Jediné co je třeba vytknout jsou nepořádné postupy vyšetřovatelů a proto nemohu za 5.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Svěží vítr do filmů "I see dead people". I když k dokonalosti leccos chybí, svoje tempo neztrácí a i když jsou dialogy mírně strojené se nakonec s napětím dokouše do finálového rozuzlení, které jsem až tak úplně nečekala.