Inspektor Regan (2012)

Já nevím. Tahle krimi se mi nezdá nijak výjimečná. Taková odfláknutá. Charakter postav a jejich motivace jen obecně naznačené. Schéma filmu velmi klasické a otravně předvídatelné. Proti hercům nic nemám, ale mohli více zapracovat na střihu a na logičnosti scénáře. Londýnské scenérie pěkné.

Kate a Leopold (2001)

Meg je na tenhle typ rolí už bohužel trochu moc stará a rozhodně to není holka na vdávání. Hugh je uvěřitelný, ale rozhodně k sobě potřebuje jinou partnerku. Film jako celek z toho nevyšel úplně dobře. Je vyčpělý, bez nápadu. Naprosto nevyužitý, nabízející se, komediální potenciál filmu, kdy dle mého názoru měl Leopold poznávat "svět dneška". Raději než jakési neosobní sbližování se s Kate, poflakování se s bratrem hrdinky a záběry kdy je hrdinčin ex v blázinci, ze kterého se najednou dostane z pro mě neznámých důvodů. Pár minut bych ubrala a přidala bych více scének jako byla jediná dobrá scéna, kdy hlavní hrdina venčí psa a policistka ho pokárá: "To hovínko musíte sebrat, na to je zákon!" načež hrdina odvětí: "Cože, on existuje zákon, kdy šlechtici musí sbírat hovínka?"

Když žraloci útočí (2012) (seriál)

Velmi zajímavé téma. Každý díl se dozvíte, proč se žraloci rozhodli v daných lokalitách útočit na lidi. Je to jako detektivka. Bohužel postupem času zjistíte, že podávané informace se opakují a než se doberete k rozuzlení musíte strávit 45 minut čekáním na informaci, která se dá sdělit v 5 minutách max. Mezitím vám podsouvají různé teorie, u kterých je předem jasné, že to není správně. S postupujícími díly je to stále více otravné. Tvůrci si taky klidně můžou odpustit hrané záběry z místa činu, které se tváří jako skutečné, akorát je to matoucí a nemá to žádnou vypovídající hodnotu. Seriál nicméně dokoukám, protože i tak mě téma zajímá a osobní příběhy jsou výmluvné. A alespoň se taky dozvím, jakým místům se obloukem vyhnout. Btw. žralok není ryba (jak tvrdí vypravěč), ale paryba.

Kill Me (2008)

Škoda, že Kil Mi se nedrží komediální linie, která mě v první polovině filmu úplně odrovnala. Jak se film překlápí do druhé poloviny a přidává na vážnosti, ztrácí své kouzlo.

Kniha přežití (2010)

Nechutná směs stupidity a Denzela Washingtona (kterého ani tak nemusím). Odporná agitka. V Americe to možná kousnou lépe, tam jsou více katolicky založení. Co mě mrzí je, že se k tomu propůjčil Gary Oldman. Proto dávám aspoň jednu hvězdičku, protože jako vždycky je Gary bezchybný!

Kohout na víně (2011)

Sympatický příběh s klasickou zápletkou. Uvěřitelné postavy s jasnými motivy. Téměř není co vytknout, možná chvílemi přeslazenost (ale s mírou). Překvapivě dobrý soundtrack.

Království zvěrstev (2010)

Použití civilní kamery se ukázalo jako nejlepší cesta k vyobrazení jakoby reálného života jedné prohnilé rodinky. Mírné tempo, které nepotřebuje zběsilé prostřihy s cákanci krve a slušně může stavět pouze na dialozích a silných charakterech. Přepychové herecké výkony všech zúčastněných. Pro mě velmi nečekaný silný zážitek z ČT art. Děkuji!

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ze začátku je ještě člověk nadšený z úvodních scén s vlky (jsou to opravdu drsňáci), ale s postupem už to začíná být docela otrava a ke konci už začali i děti volat: "Už půjdem domů?" Ale i když je Kung Fu Panda nudnější než jiné kreslené filmy, tak musím přiznat, že má velmi zábavné bojové scény. Nejraději mám tu s parodií na hru "Had"

Machete (2010)

Moc jsem se tedy nepobavila. Podle mě to nemá spád, s napětím jsem čekala akorát tak na závěrečné titulky, abych to mohla vypnout. Danny jako hlavní hrdina film neutáhne ani jako herec (i když o herectví v tomhle filmu vlastně nejde), ani fyzicky, natož jako samec. Brrr!!! Vypadal jako Mickey Rorke ve Wrestlerovi. A na to, aby se film dal považovat aspoň za pořádné "béčko" tam je málo vtipu a hlášek a nechutností. I když musím uznat, že záporné postavy se povedly. Don Johnson a Jeff Fahey do svých rolí dali správnou dávku pravých Texaských parchantů. Robertu De Nirovi postava politika neuvěřitelně dobře sedla a Steven Seagal se pro béčkové filmy asi narodil. Celek mi ale bohužel nějak nesedl...

Mechanik zabiják (2011)

Pořád mi běžělo hlavou. Proč se sakra nezeptá kamaráda, co se děje, než ho zabije? A co ta střílečka na konci? Myslela jsem, že jsou to profesionálové - zabijáci. Proč by proboha běhali po ulici v plném provozu se samopaly, aby je každý viděl? Ale já zapomněla - v Americe je to standart, procházet se po ulici s pistolí! A co ty scény se Stathamovo prostitutkou? Úplně zbytečné. Možná jimi jen potřebovali vyplnit ten dvoustránkový scénář, aby film natáhli aspoň na tu hoďku a půl. Přidali tam ještě mohutné výstřiky krvě a záběry násilí a woala. Jediné štěstí, že mám ráda Bena Fostera, jinak bych to asi nedokoukala! Mimochodem trochu té zábavy přišlo až v jediné scéně právě s ním a zabjiákem homosexuálem. 30%.