• Romantický
  • Pohádka

Postřižiny (1980)

Nejpoetičtější a nejerotičtější prekiontrie všech dob!

Láska je láska (1998)

Není všechno zlato, co se třpytí...ani když je na čsfd v červených barvách.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

U nás doma se pro Rozbřesk ujal příznačný krycí název „Rozbřed“. Původně to ani nebylo myšleno nijak symbolicky, to si jen můj drahý nemohl zapamatovat název filmu a Rozbřed se mu evidentně vryl do paměti víc :) Kouzlo je v tom, že ten film je rozbředlej až na půdu doopravdy. Chtělo to silnější bujón a né břečku. Na Stmívání, který mám fakt docela ráda, tahle první čtyřka holt nemá a nikdy mít nebude. Stmívání totiž, na rozdíl od Rozbřesku, šlape a umí hrát na tu správnou teenage strunu, která je navždy schovaná v téměř každém dívčím srdci.

Nauka o snech (2006)

"Vezmeš si mě až ti bude sedmdesát? To už nebudeš mít co ztratit."

Nezapomeň na mě (2010)

Ve chvíli, kdy Robert Pattinson přestává být upírem a není krvelačný, silný a rychlý, pro mě úplně ztrácí charisma. Sakra, a já se těšila na to pokoukání. Ten konec je zvláštní a imho celej film vlastně zachránil, řadí ho někam výš... ale u mě to přeci jenom nestačilo.

Sixteen Candles (1984)

Jak bývám k osmdesátkám tolerantní, tak tohle už byla vážně dizástr... Jedna hvězdička za Molly a Anthonyho a druhá za ten slušnej osmdesátkovej soundtrack, konkrétně Spandau Ballet - True a Thompson Twins - If You Were Here ;)

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Skvostná hollywoodská bláznivina. Jedinečná atmosféra. Moonriver. Audrey. Malé černé. New York. Jednou bych se chtěla dočkat toho, že se, stejně jako Audrey, budu ráno probouzet s dokonalým kompletním makeupem a účesem, aniž bych kvůli tomu musela hnout brvou...

Prázdniny v Římě (1953)

Tak takhle chutná Řím! Chtěla bych tam jet znovu a užít si tu atmosféru po stopách Audrey a Gregoryho. Filmy dávají skutečným místům jiný rozměr, takový pohádkovější... Pak tudy jdete a najednou tolik nevnímáte davy turistů, vidíte před sebou jen ty slavné scény z filmu a užíváte si to jinak než normálně. A tak bych se příště nechala vyfotit na Španělských schodech, kde seděla Audrey, namísto toho, abych tam pozorovala toho mrtvýho holuba jako minule... Doporučuju tenhle film sledovat jenom s titulkama, ten dabing je fakt předpotopní.

Svůdná krása (1996)

Lehký závan atmosféry z Toskánska, kde děj není téměř patrný, ale stejně vás vtáhne tím, jak je celý prosluněný a olivový. Příjemně pohodová hudba to celé podtrhuje a Liv filmu dává šmrnc a styl. Nemůžu si pomoct, ale fakt musím pochválit kostýmy, protože ty věci, do kterých Liv Tyler oblíkali, bych od nich ráda adoptovala :)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Už už jsem se těšila, že tomuhle filmu dám kompletní čsfd souhvězdí. Byla jsem v sedmém nebi, když tu bum bác, přišel závěr filmu a úroveň najednou sklouzla na úroveň pitomých komedií... Škoda. A, stejně jako ostatní, nesmím zapomenout zmínit Ryana Goslinga, kterýho jsem tu vůbec nepoznala. Nikdy se mi jeho exteriér moc nelíbil, ale tady z něj udělali kus! ;)