Vratné lahve (2007)

Jeden z těch českých filmů s pohodovou atmosférou a klasicky dobrým Zdeňkem Svěrákem, ale není k tomu nic navíc podle čeho bych si ten film zapamatovala.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Když se naprosto okouzlující herecká čtveřice se vyskytne v sexy atmosféře Barcelony, nemůže vzniknout nic špatného. Už dopředu jsem věděla, že se mi to bude líbit - no jen se koukněte na ten plakát! Vicky Cristina Barcelona je velmi svěží Woodyho film s nádechem Almodóvara, který jsem dlouho po shlédnutí nemohla vyhnat z hlavy.

Prázdniny pana Hulota (1953)

Nuda, písek, nuda, plavky, nuda, lehátko, nuda, tenis... Po třetím vtípku mi již bylo jasné koho máme tu čest pozorovat a pak už to bylo jen to samé dokola. Bylo zde tolik příležitostí jak z toho udělat alespoň průměrný film, ale vše je hrozně nedotažené a zakrnělé na úrovni nicneříkajících gagů. Nemám ráda prvoplánový humor (jakkoliv laskavý), který nemá co říct.

Vzhůru do oblak (2009)

Hlavními postavami (animačně skvělého - Pixarova) filmu Up jsou důchodce a obézní skautík - no nestačí to už? No, vlastně ne - jakkoliv slibný byl začátek (a těch geniálních prvních pár minut!), tak mi tam pak začali překážet ti psi (u kterých sem se zasmála tak dvakrát za celou dobu) a zvrhlo se to v další normální animák se spoustou rádoby-vtipných postaviček.

Stmívání (2008)

Jako, není to TAK hrozné. Je to docela průměr, kterému dost lidí z afektu uděluje odpad. Za iriacionalitu jednání polopaticky pojatých postav (hlavně těch lidských) může už knižní předloha, a film to celé snad i trochu zachránil. Atmosféra je na tom všem asi nejlepší a i scénář vytěžil maximum z toho co měl k dispozici. Přesto to nic nemění na tom, že samotný námět příběhu (o holce, co se zamiluje do upíra, a pak o tom celou dobu fňuká) nestojí za pozornost.

Truman Show (1998)

Nemůžu si pomoci, ale nemám ráda Jima Carreyho a nikdy jsem si tento film (ale i další, jako třeba Eternal Sunshine of the Spottles Mind) nemohla plně vychutnat, ačkoliv se mi po všech jiných ohledech zdá dokonalý. Tak snad někdy jindy, napočtvrté.

Pravdivé lži (1994)

Jeden z příjemnějších akčních filmů se slušnou zápletkou i ústřední hereckou dvojicí. Navždy si budu pamatovat scénku s vrtulníkem na konci!

Můj soused Totoro (1988)

Je to roztomilé atd., ale vlastně to o ničem moc není. Chtělo by to něco víc jen příběh dvou holčiček (z čehož je mi ta mladší dost nesympatická), které se nudí v novém domě a najdou pár potvor na půdě a v lese. Jak chomáče tak Totoro i kočičí autobus se prostě zjeví na obrazovce a opět nevysvětitelně zmizí, aniž bych pochopila proč k tomu vůbec došlo. Je to jen zbrklý sen malého dítěte a film mi moc nepomohl tomu, abych k němu taky pronikla. Tedy, bylo zde pár pěkných momentů (např. čekání na autobus bylo magické), ale celkově se mi Cesta do fantazie (jediný další Miyazakiho film co jsem viděla) líbila mnohem více, tak doufám, že mě jeho další filmy taky nezklamou.

Krajina přílivu (2005)

Nevím o čem to bylo, ale ze začátku se mi to docela líbilo - pak se to rozplizle točilo pořád do kola v nějakých polích, ale i tak to dokázalo vytvořit slušnou atmosféru. No, uvidíme jestli z něco bude aspoň z té holky, když už ztrácíme Gilliama.