Mother's Day (2010)

Od svého Tromáckého předobrazu se snímek odchýlil více než dost. Chybí humor i buranský nádech, ale brutalita je na dost vysoké úrovni. Snímek dokáže být k divákovi stejně krutý, jako vynikající Rebecca De Mornay ke svým "obětem". Vytratil se však onen svěží nadhled a film tak tlačí hlavně na dramaticko-šokující strunu. Pravda, šokovat nemá problém, to ostatně není těžké. Horší je to s tou dramatickou linkou, která je postupně likvidována především příliš dlouhou stopáží. Je to škoda, protože na začátku se vše slibně rozjíždí a ještě dlouho za polovinou snímek vyloženě baví. Veškeré ty nastavované kaše na konci (včetně nudného závěrečného souboje), však jsou vyloženě úmorné a cokoliv, jen ne zajímavé. Stejně tak je těžké si oblíbit hlavní kladné postavy, které jsou jen lehce nadhozeny a než si je divák stačí pustit k tělu, už dostávají čočku od svých trýznitelů. Nejzajímavější tak zůstavají právě záporné postavy, jenomže s těmi by těžko mohl někdo sympatizovat.

Miluji tě k sežrání (2001)

Poměrně náročné pokoukání. Zprvu jsem se bál, že film bude samoúčelná slátanina drastických scén(i když proti tomu nic nemám), byl jsem mile překvapen. Dá se říci, že se tam vlastně nic neděje, ale přesto jsem se nemohl odpoutat. Spád je prakticky nulový a postavy zde jen tak bloumají a já si jen tak bloumal s nimi. Je spousta rádoby artových filmů, které si pletou nudu s uměním, ale tenhle mezi ně nepatří. Pečlivě nás vtahuje do ponurého světa, ve kterém se odehrává a nenechá nás vydechnout. Jde jen o to, dát mu šanci. S drastickými scénami nemám problém, ale tady jsou opravdu tak sugestivně podané, že mě lehce zamrazilo. Už kvůli tomu spádu a celkovému vyznění je to film spíše na jedno podívání, ale jaké!

Megažralok versus crocosaurus (2010)

Nádherně úchylné béčko s trapnými triky a ještě trapnějšími herci zachraňuje jeden fakt. Tenhle film má koule. Nehraje si na nic a ještě se dokáže shodit. Samozřejmě, že podruhé se dívat na něco podobného hraničí s masochismem, ale myslím, že pravý fanda monstr, eko, já nevím co, snímků, nad touhle jednohubkou může zajásat. Návíc má ten film tak kulervoucí název, celkem sympatická hlavní megazvířata a občas dokonce i překvapí, když zamíchá s pořadím jdoucích na smrt.

Mamma Mia! (2008) odpad!

Písně skupiny ABBA jsou pěkné. Prostředí, kde se film odehrává, je pěkné. Pěkné je i herecké obsazení (ne-li přímo excelentní). Jenom ten film je zkrátka tak nechutně infantilní. Někdy to mám rád, někdy to dokonce vyhledávám, ale ne v tomto provedení. Bylo mi hrozně smutno a špatně, když jsem to viděl.

MacGyver (1985) (seriál)

Tenhle seriál jsem hltal díl za dílem. Občas mě bylo líto, že Macgyver nestřílel z pistolí a podobně, ale na druhou stranu je v tomto směru aspoň originální. Taky miluju tu znělku Randyho Edelmana. Hrozně rád bych se na něj podíval teď po letech...

Lovci lvů (1996)

Nádherný dobrodružný film, který díky hudbě Jerryho Goldsmithe dosahuje až nebeských výšin. Bohužel se na něj úplně zapomnělo. Poctivá filmařina plná skvělých hereckých výkonů a dechberoucích scén. Hodně nedoceněná záležitost.

Linie násilí (1997)

Snímek se pohybuje někde na rozmezí dramatu a špionážního filmu, kde podle mě lépe funguje ta první ingredience. Wenders, jak už je u něho zvykem, nikam nespěchá a může se zdát, že ani nikam nesměřuje. Je až s podivem jak dokáže pracovat s atmosférou a náladami. Hlavní hrdinové nejsou příliš zajímaví kvůli tomu co dělají, ale spíše kvůli tomu co nedělají. Jejich podivné proplouvání příběhem je však atraktivně podáno a atraktivně zahráno atraktivními herečkami a herci. Je velice těžké nechat se filmem pohltit,ale pokud mu to dovolíte, nebudete toho litovat. Není to žádná přelomová pecka, ale malý nenápadný film, který je bohužel spoustou lidí považován za nepovedený. Pravda, mě ležel doma tři roky, než jsem si k němu našel cestu.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Jemný a milý film, který dokáže dojmout, pobavit, ale i příjemně zamrazit, ale přesto není nijak rozpolcený. Všechny, ať už komediální, nebo čistě vážné momenty, se ve filmu střídají s takovou lehkostí a samozřejmostí, že hlavní zápletka, ze které snímek vychází, Vám nakonec nepřipadne tak absurdní, jako na začátku. Vše samozřejmě podpořeno vynikajícím výkonem zúčastněných herců. Kelli Garner to tady moc sluší a je neodolatelná jako vždycky. Ryan Gosling "jen" předvádí další geniální hereckou kreaci a Paul Schneider má co dělat, aby držel charizma na uzdě a nezastínil ho. Připočtěte si mrazivou severskou atmosféru a vychází nám z toho sice zvláštní, ale laskavý a dojemný film u kterého jsem se chechtal jako blázen, zatímco se mi dojetím zužovalo hrdlo. Yeah

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Akce nudná stejně jako sám příběh. Jan De Bont kdysi točil skvělé filmy, ale po Zámku Hrůzy a druhém dílu Lary Croft z něj začínám mít strach. Nebýt Angeliny Jolie v neoprénu, tak si z toho filmu nepamatuju vůbec nic.

Krysy: Noc hrůzy (1984)

Na to, že se jedná o dílko Bruna Matteie, jde o poměrně zábavnou podívanou s krysami. Scházelo mi víc brutálních scén a celková absence atmosféry, ale to už bych chtěl asi moc.