Krvavá Amazonka (1985)

Snímek na mě působil spíše jako romantické dobrodružství o civilizované dívce, která se zamiluje do divocha. Je zde pár drastických scén, ale celkově se jedná o takové lehčí pokoukání pro (hodně) nenáročného diváka. Celkově jsem však při závěrečných titulcích nebyl nějak zvlášť spokojen, ani nijak zvlášť ehm...nespokojen. Prostě šeď, která ve vás nezanechá nic. Za zmínku stojí hlavně hudba Franca Campanina.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Jeden z nejlepších krokodýlích filmů vůbec. Audiovizuální stránka filmu spolu je vskutku podmanivá. Rovněž hra, kdo umře další, je zde poměrně zapeklitá a občas je člověk i překvapen, což se povedlo naposledy v Útoku z hlubin. Radha Mitchell je moje oblíbená herečka a celkově se daří i perfektně budovat napětí. Nevím nějak co bych filmu vytkl, tudíž nad tím nemá cenu dumat. Mazec! Akorát ten debilní český název, který se snaží přiživit na Krvavé laguně, to je trochu moc. Tenhle film totiž nemá zapotřebí se na něčem přiživovat, protože s přehledem schlamstává svoje žánrové bratříčky. Pravda, chybí tomu kouzelný nadhled Minerova Jezera, ale na to se tady nehraje.

Koncert (2009)

Milý a na první pohled nenápadý snímek, který s lehkostí střídá komické a sladkobolné polohy. Výrazná patetičnost zde však není na škodu, protože je podána s nadhledem a navíc podkreslena nádhernou hudbou. Film dokáže být až neuvěřitelně napínavý a strhující, obzvláště před začátkem samotného koncertu. Herci se do svých rolí doslova převtělili a Mélanie Laurent ještě k tomu oplývá nadpozemskou krásou. V podstatě jde o pohádku, která s realitou nemá moc co dočinění, ale to nic neubírá na její působivosti a přesvědčivosti. Pro fanoušky klasické hudby povinnost.

Kanibalové: Začátek (2003) odpad!

Bruno Mattei, tentokrát pod pseudonymem Vincent Dawn, opět dokazuje, že mu není nic svaté. Tenhle jako telenovela vypadající film, který se snad celý odehrává ve skleníku a krkolomně se snaží něco nějak vyprávět, mě dostal do kolen. Mám rád špatné filmy, které umí být zábavné, tohle už ale nezvládám. Pryč jsou doby, kdy se Mattei ještě zmohl na něco koukatelného (Ratti - Notte di Terrore), tohle je bohužel zklamání.

Kanibalové 2 (1978)

Sledování filmu byla naprostá ztráta času. Snímek nemá prakticky žádnou atmosféru a je prosycen nudou, která sálá z každého záběru a kraviny jako soulož s prasetem a podobně to nezachrání. Jeden z nejslabších kanibalských filmů, který navíc nemá s Cannibal Holocaust naprosto nic společného, natož, aby byl jeho pokračováním. Pokračování se totiž většinou točí po prvním díle a ne dva roky před ním. Čeští distributoři ví, jak nalákat diváky na tyhle sračky.

Jurský park (1993)

Mix opravdového filmového umění a popcornové podívané. Dokonalý film a neopakovatelný zážitek.

Jezero (1999)

Vynikající ekohoror na který nedám dopustit. Námět je provařený až hanba, ale právě nadhled se kterým byl snímek natočen ho povyšuje o hodně výš nad ostatní filmy krokodýlího ražení. Brendan Gleeson, Oliver Platt a Bridget Fonda jsou skvěle sehraní a jejich neustálé pošťuchování dělá film ještě zábavnějším. Bill Pullman je správný sympaťák. Efekty mi přišly zcela v pořádku a pár těch brutalit (člověk vejpůl, ukousnutá hlava) snímek pěkně dochutilo. Jde zkrátka o čistou zábavu, která se s ničím a nikým moc nepáře.

Inferno (1980)

Tento snímek jsem chtěl hrozně dlouho vidět a neuvěřitelně jsem se na něj těšil. Jak už to tak bývá, o to větší bylo zklamání. Čekal jsem atmosférický nářez plný krve a poctivého koncentrovaného děsu. Nedostal jsem ani jedno. Pár scén mě zaujalo hlavně po vizuální stránce, ale jinak ticho po pěšině. Atmosféra se rovnala nule hlavně kvůli kameramanovi a režisérovi, kteří do spousty scén cpali modro-zeleno-červená diskotéková světla a naprosto tím zkazili celkové vyznění snímku. Těch pár poctivých lekaček bylo příjemných, ale film neutáhnou. Postavy putovaly odnikud nikam a prakticky jde jen o sled scének jejich bloudění po opuštěných chodbách apod. Mám trochu strach se podívat na další Argentův film. Tohle už je třetí a pořád nic. Italské horory mám hrozně rád, ale tahle záležitost mě nudila k smrti.

Ils (2006)

Vynikající atmosférický horor, který geniálně pracuje s filmovým zvukem, jednou z největších deviz hororového žánru. Od výběru ruchů, synchronizace až po finální mix nad zvukaři zřejmě bděla nějaká nadpřirozená síla. Úvodní scéna je trochu nuda a trvalo mi hodně dlouho se přesvědčit o tom, že to je jen vypočítavá hra tvůrců, jak posléze diváka posadit na prdel a zahrabat ho pod peřinu nebo pod sedačku v kině. Něco tak intenzivního jsem již dlouho nezažil. Podíl na tom mají i představitelé hlavních rolí a jejich sympatické postavy. Trošku mě zklamal konec, protože jsem doufal, že ona hrozba je jiného rázu, ale pravda, že tohle bylo mnohem větší překvapení. Bohužel snímky s takhle silnými pointami jsou, alespoň pro mě, k dalšímu shlédnutí nepoužitelné. Byl bych raději, kdyby původci zla zůstali tajemstvím (nebo jím byli alespoň obestřeni), ale to už je otázka vkusu. Alespoň jsem potom mohl jít v klidu na záchod.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake slavného rape/revenge thrilleru se podle mě opravdu povedl. Původní snímek jsem neviděl, tudíž nemám možnost srovnávat, ale alespoň můžu s čistou hlavou říct, že tohle je nekompromisní nářez. Trochu mě zklamalo, že pomsta zde nebyla podávána tak za studena, jak se dalo čekat a jak by bylo i působivější, ale takhle alespoň dostaly postavy násilníků více prostoru a plastičnosti. Je nesmírně působivé, když vidíte muže, který před několika hodinami brutálně znásilnil a téměř zabil mladou dívku, jak se vrací domů, vítá se s malou dcerkou a sedí s ženou u televize. Ta pravá zábava však přichází v revenge části. Dívka je nesmírně vynalézavá a patřičně brutální. Navíc cedí ty nejdrsnější hlášky a zkrátka Vám nedává jinou možnost, než jí fandit. Celkově jde o zábavný film, který "vodsejpá" a pro fanoušky podobných exploitation věcí si myslím, že jde o pěkně krvavou třešničku na samoúčelném dortíku, který je i přes svoji lehkou stravitelnost patřičně nechutný. A ten název je zkrátka super.