Avantasia - The Flying Opera, Around The World In 20 Days (2011) (koncert)

Není co dodat. Tobias Sammet je zkrátka génius. Neuvěřitelný záznam dvou koncertů. Za vyzdvihnutí ze všech písní stojí především The Scarecrow a Farewell, které jsou lepší než studiové nahrávky. 5*

Filosofové (2013)

Velmi netradiční film s velmi pro film netradičním tématem. Ačkoliv se primárně jedná o psychologický námět, snímek utíká překvapivě rychle a svižně. První půlka (logická) rozhodně lepší než ta druhá (hra na city), což je myslím škoda, protože konkrétně z tohoto tématu by se dalo vytřískat mnohem víc. Ale to už je na delší "filosofování"... :)

Jupiter vychází (2015)

Zkombinujte Stmívání a Star Trek a dostanete tohle. Třetí hvězda jen za vizuální efekty a Kalique :)

Zonbi asu (2011)

To tu ještě nebylo :)

John Wick (2014)

Jeden z ''pomstychtivých'' filmů, které určitě stojí za to vidět. Keanu Reeves je zde bezkonkurenční. Asi bych jen zvolil poněkud vhodnější zápletku pomsty. Taktéž některé scény, které mají působit dojímavě, působí spíše vtipně a některé vtipné scény naopak působí vtipně v tom horším slova smyslu. Diskotéková scéna ale neměla chybu a je ve filmu rozhodně to nejlepší.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Můj oblíbený dokumentární seriál o návštěvnicích z kosmu a jejich zásazích do lidské rasy. První série byly skutečně výborné. Témata, která všichni známe. Od planiny Nazca přes pyramidy až k Třetí říši. Nepopíratelné důkazy a spojení, které každému soudnému člověku musí vrtat hlavou. Co se mi však na tomhle dokumentu toliko líbí je fakt, že vše nepokládají za dogma a spíše si kladou řečnické otázky Co kdyby? co když? Mohl by? To se ale posledních pár sérii změnilo a to podle mého názoru k horšímu. Mám pocit, jakoby seriál začal na diváka vyvíjet až přílišnou pasivní agresi a zabíhá až k opravdu fantasmagorickým scénářům ničím nepodloženými, ba naopak překroucenými fakty a důkazy. Výsledkem potom je, že za vše mohou mimozemšťané. Tak nebo tak je to svého druhu jedinečný dokumentární seriál a já jakožto velký fanda von Dänikena, ufounů a tohoto tématu obecně jsem si jej prostě zamiloval.

Sherlock (2010) (seriál)

K Sherlockovi jsem se dostal teprve nedávno a měl jsem tedy možnost v poklidu zhlédnout dosavadních všech devět dílů. Ačkoliv jeden díl má délku celovečerního filmu, uběhlo to jako voda. K samotným postavám a hercům nemůžu vytknout ani popel, vše k sobě perfektně pasuje. Sherlock s Watsonem coby Benedict Cumberbatch a Martin Freeman jsou naprosto bezkonkurenční dvojicí a pohled na jejich vzájemnou spolupráci nikdy neomrzí. Vedlejších postav není mnoho a je to jedině dobře. Každá má svou nezaměnitelnou osobnost, ať už je to Molly, Mrs. Hudson, věčně zmatený Lestrade a další. Obzvlášť Moriarty je zde skutečný superpadouch a zařadil se k mým nejoblíbenějších záporákům vůbec. Seriál je také protkán spousty vtipných situací a hlášek a to zejména na Watsonovu adresu (,,I've met someone. What's his name? It's a woman. A woman? Of course it's a woman. Mrs Hudson, how many times...'') :D.Díl The Reichenbach Fall je jednoznačně to nejlepší, co seriál z dosavadních epizod může nabídnout. Protikladem je naopak díl The Sign of Three ze třetí řady, který se tak nějak nezařadil vedle ostatních a trochu vyčnívá v tom horším slova smyslu. To ale nic nemění na podle mě jasných 90%. I am Sherlocked!

Proměna (2009)

Další z osvícenských dokumentárních filmů řadící se k titulům typu The Secret, Opus aj. Tentokráte zaměřený na naše vlastní ego. A že ho každý z nás má rozdávání. Wayne Dyer je nejen neskutečně klidný a pozitivní člověk, ale také se velmi příjemně poslouchá a i díky faktu, že se zde odehrává několik příběhových linek ukazujících ego v různých situacích je film natočen velmi pěkným stylem a vcelku rychle uběhne. Za zhlédnutí to rozhodně stojí.

Vlkodlak (2010)

Film by se dal rozdělit na dvě části. Na tu hororovou a na tu druhou, akční. K příběhu není moc co dodat, postavy jsou uvěřitelné a atmosféra Londýna v 19. století se nikdy neodmítá. Potěšil mě ale závěr filmu, kdy jsem čekal typické zakončení pro tento typ příběhu a ono ejhle. Takže plus. Jedinou kaňkou jsou snad lekací scény, které jsou příliš prvoplánovité a předem předvídatelné. Jinak je to ale velmi příjemný a pochmurně temný film k zimnímu večeru.