Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

K tomu není co dodávat, capina každoročně, ať už to má název jakýkoliv. Drsně vypadající soutěžící, rádoby porotci a omdlévající 13ky...

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Pokračování Naruta, dospělejší a graficky lepší.

Naruto (2002) (seriál)

Naruto byl můj první kontakt s anime a mangou a doslova jsem hltal každý jeho díl. Po nějakém čase si ale člověk začne uvědomovat stereotypnost seriálu (opakujicí se emoční scény, na které je kladen velký důraz, otravné fillery na několik dílů a tak celkově se seriál nikam neubírá a připomíná to čím více zpomalující telenovelu), kvůli které jsem se na Naruta přestal dívat. Na druhou stranu nelze upřít humorné scénky a dialogy, kterých je opravdu dost, souboje a dějovou linku, na které seriál běží. Zaujalo mě také časté opakování (hlavně v případě Naruta) různých povzbudivých proslovů, které se týkají víry v sebe sama a sebedůvěry, což určitě pro mladší diváky je dobrou volbou.

Polibek draka (2001)

Jakožto fanouškovi Jeta Li se mi Polibek draka nadmíru líbil a řadím ho mezi své nejoblíbenější akční snímky. Na jeho hopsání a kopání je prostě radost pohledět.

Světová invaze (2011)

Přeceňovaný film, který není vůbec o nějaké světové invazi, ale o partě mariňáků, kteří zachrání svět, jaká klasika... Pokusy o emotivní momenty a pro nezaujatého dívaka až příliš amerického nacionalismu filmu spíš škodí. Pro mě jen akční střílečka proti emzákům.

Poslední vládce větru (2010)

Film s obrovským potenciálem, který ho ale zdaleka nenaplnil. Sympatickou dějovou linku sráží dolů otravné herecké výkony v čele s přiblblým děckem coby Avatarem, který se musí tvářit neustále jako bad-ass a všechny okolo zabijí pohledem. A to ještě bude dvojka? Potěž pánbůh... Dvě hvězdy za efekty a pro mě aspoň trošku sympatického Patela v roli ohnivého mága.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ač nejsem fanoušek Rychle a zběsile a za dosavadní nejlepší díl považuji Tokio Drift, tak Fast Five ho trumfnul. Jako typ filmu ''vypni mozek a koukej'' funguje skvěle a já se od začátku do konce bavil.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak na takovýhle seriál jsem čekal skutečně dlouho. Žádná zbytečná cenzura jako tomu bylo/je u jiných fantasy seriálů. V každém díle nahota, sex, brutalita a krev, zkrátka to, co podle mě vedle magie a tajemna k fantasy neodmyslitelně patří. Není tu ani tak známé určení dobro vs zlo hned na začátku, ale postavy se postupně rozvíjejí a dochází tak k nečekaným zvratům. Herecké výkony přesvědčivé a uvěřitelné. Ač nejsem příliš seriálový typ, Game of Thrones mě skutečně dostala a je pro mě nejlepší seriál. Winter is coming...

Jak vycvičit draka (2010)

Pro mě nejlepší animovaný film. Skutečně nechápu, jak Toy Story mohlo dostat Oskara úkor tohohle. Skvěle jsem se bavil, hlášky humorné a ne za každou cenu. Chytlavý, předem jasný příběh, ale je to přeci pohádka. Audiovizuálně taktéž paráda, vyzdvihnul bych soundtrack, který je opravdu vynikající. Jak vycvičit draka je zkrátka skvělý celovečerák pro celou rodinnu a rád se na něj podívám znovu a znovu.

Panic je nanic (2006) odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle je absolutní peklo. Česká snaha o remake ''prciček'' či jiných rádoby vtipných komedií, leč marná. Prcičky jsou oproti tomuhle skvost. Tenhle film má nulový příběh, nulové herce, které snad tvůrci vytáhli na poslední chvíli někde na ulici, protože nikoho jiného nesehnali. Přiblbé výrazy třech protagonistů a neustálé pokusy být vtipní působí víc než trapně. Závěr filmu jsem nepochopil vůbec a určitě nejsem sám, superstár Šárka Vaňková se zhostila role kněžky lásky a dokonala veledílo, proč zrovna ona, jsme se už nedozvěděli. Zřejmě vyšší smysl. Děkuji nechci.