Sherlock Holmes (2009)

A tohle já můžu. Pro mě nejlepší adaptace jakéhokoliv Sherlocka Holmese a to hlavně díky skvělé dvojicí Robert Downey Jr. a Jude Lawa. Robert Downey Jr se touto rolí vyšvihnul do čela mých nejoblíbenějších mužských herců a myslím, že právem. Ač se pro mnohé může zdát na Sherlocka poněkud ''moderní'', mě tam sedí výborně a zahrál ho s opravdovou grácií. Celý film se odehrává pod jakousi temnou roškou od začátku až do konce a je prošpikována skvělými suchými hláškami obou společníků. Pokud slyším jméno Sherlock Holmes, vybavím si právě tenhle film.

Lesní duch (1981)

Tenhle film se ke mě dostal teprve nedávno. Prý kultovní horor. Podíval jsem se na trailer a očekával jsem klasickou zombie vyvražďovačku z 80. roku. Nepamatuji si, když jsem se u hororu takhle smál a bavil. Znásilnění stromem, hektolitry krve tekoucí proudem, výbuchy mozku a čeho všeho, k tomu i na tu dobu směšné animace. Po shlédnutí jsem si říkal, jestli jsem se náhodou nedíval na jiný film než ten kultovní Evil Dead. Poté jsem se ale dozvěděl, že on to není tak úplně horor, on je to totiž gore horor. Čili to vše bylo záměrem. Tak či tak, horor to atmosférou nepřipomínalo skoro vůbec a jediným světlým momentem bylo přehrávání zaklínadel z magnetofonu. Zbytek už to bylo stylem ''vypni mozek a koukej''. Zkrátka, kultovní nekultovní, mě Evil Dead nijak moc neoslovil. Tohle není můj šálek kávy.