Transformers (2007)

Těšil jsem se. A dostal jsem parádní podívanou se spoustou akce na kterou jsme od Baye zvyklí. Dokázal Transformers převést na plátno velmi dobře. Co bych vytkl je hlavně kamera, která hlavně v závěrečných bitkách byla velmi chaotická a já měl problém se orientovat kdo je kdo. Ale jinak klasický blockbuster.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Buď se Bay již dočista pomátl a nebo mi něco uniklo. Jedničku jsem považoval za skvěle zvládnutý snímek, ale proboha co mělo znamenat tohle pokračování? Delší, nudnější, trapnější. Megan už mě úplně iritovala. Ten scénář je tak slaboučký, že vytřískat z toho 150 minut chce umění. Michaele, proč?

Argo (2012)

Šlo to natočit lépe? Těžko. Ben Affleck opět dokázal, že jako s režisérem s ním musíme počítat. Famózní začátek trumfne už jen konec, kdy je atmosféra opravdu hustá. Tady by ani krájení nepomohlo. Jinak k Benovi v hlavní roli... ne, že bych měl výhrady, zahrál to dobře, ale pro příště bych zkusil nechat Bena vyloženě na režisérském křesle. Maximálně mu dát nějakou tu bokovku ala Tarantino. Chtěl bych vidět jak by to dopadlo.

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

Ellen je fakt skvělá. Záleží hodně na hostu, ale Ellen to táhne výborně.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Jako další ze zástupu českých komedií i z této nám hlášky zlidověli. Super komedie.

Na samotě u lesa (1976)

"No tak, že bych ještě sklidil... na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju." Kemr je famózní. Krásná komedie.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Humor dvojice S&S je pro mě něco jedinečného a já bych se stále jen opakoval. Výtečné!

Vesničko má středisková (1985)

Jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Otík je nezapomenutelná postava. Tolik hlášek z tohoto filmu zlidovělo...

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Geniálnost dvojice Smoljak & Svěrák nezná mezí. U Záskoku jsem psal, že je to diskutabilně nejlepší hra DJC, v mých očích se o triumf přetahuje právě se Severním pólem, který je však zřejmě o chlup lepší. Můžu si jej pustit kdykoliv a zvedne mi náladu ať je jakákoliv. Národní poklad.

Časové pásmo bylo změněno