Poslední skaut (1991)

To ze je film plny kvalitnych hlasok, to sa mu upriet neda. Dokonca som zachytil niekolko dnes vseobecne pouzivanych, a tak ma prijemne prekvapilo, ze boli pouzite vo Willisovke uz pred 20timi rokmi. Mam rad Brucea v roli trosky, ktory ma vsetko a vsetkych (zdanlivo) na haku. Filmom mojho detstva a puberty, kde je v hlavnej ulohe Arnold, Sly alebo Bruce, zvacsa nedavam menej ako silne 4*.

Zápisník jedné lásky (2004)

Nie som taky fanusik romantickych filmov ako dram, aby som vedel ocenit film s pomerom romantika/drama – 3 ku 1. Pribeh lasky mladych ludi je obstojny, ale nemyslim ze by nejak vycnieval z radu. Nadeje som vkladal do zaveru, od ktoreho som ocakaval, ze ma svojim dramatickym rozuzlenim roztrha jak mokry papier. Napriek smutnemu koncu sa nestalo.

Temný rytíř povstal (2012)

Viac nez dostojny nasledovnik ‘Temneho rytiera’. Banov 1x1 metrovy chrbat je prvy, kto Batmanovi pripomenul ze je len clovek, a ze niekedy moze dostat poriadne cez hubu aj on. Pad na uplne dno a nasledny hrdy vzostup s definitivnym zaverom je vhodny scenar na vygradovanie a ukoncenie trilogie. Skoda ze s tym Nolan sekol, rad by som totiz videl v jeho podani este aj dalsie individua s tazkym srdcom na mesto Gotham.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Za poslednu dobu najslabsi animak so zvucnym menom co som videl. Zapletka s piratmi mi vobec nevonala ,a to ze Manny – mamut – najvacsi tvor tretohor, nebol schopny zadupat do zeme tu skaredu opicu s klobukom, tak to ma doslova znervoznovalo. Taktiez tu piesen si mohli odpustit. Samozrejme, nic z toho by tak nevadilo ako to, ze film je dost chudobny na vtipy – ked ratam len tie vydarene. Celkove vsak nelutujem, pretoze par krat som sa zasmial aj nahlas. Minimalne 1* je za srandovne chutnu Nanu.

Číslo 9 (2009)

Animacia pekna aj postapo prostredie, ale pribeh vlastne dost priemer. Teda najma to rozuzlenie ma dost zaskocilo – blbostka tak trochu.

Predátor (1987)

Boj v dzungli o holy zivot proti lovcovi z vesmiru. Nekonecny arzenal na cele s rotacnym gulometom. Tlupa natriskanych vojakov na cele s tym najnatriskanejsim zo vsetkych. To su fakty, ktore robia z ‘Predatora’ film s najvacsimi a najtvrdsimi VAJCAMI, bez akejkolvek moznosti ze ho nieco v tomto smere niekedy predbehne.

Paranormal Activity (2007)

Pokorne sa priznavam, ze v case sledovania som si nebol isty, ci ide o hercov alebo skutocne o najdenu videokazetu. Absencia tituliek ma skaredo oklamala a teraz viem aky som bol naivny. No som velmi rad ze tomu tak bolo, pretoze som si to “uzil” ako sa na horor patri. Kombinacia s ‘Exorcismom Emily Rose’ mi sposobila znacne paranoje z tmy a banalnych zvukov na peknych par mesiacov :) .

Sedm (1995)

Nech ratam ako chcem, ja tam tych hriechov sedem naratat neviem :) . Namet sa mi sice velmi paci, aj niektore sposoby, ako sa Kevin vysporiadal s hriesnikmi, ale vykreslenie mohlo byt este o kus bolestivejsie a morbidnejsie. To by mi stacilo na odsuhlasenie a stotoznenie sa s faktom, ze ten film tak vysoko v rebrickoch. BTW – kvoli daviacemu efektu pochybujem, ze je fyziologicky mozne praskutie zaludka nasledkom nasilneho neumerneho prijmu potravy.

Válka Bohů (2011)

Sice je tento film toceny "v style 300", co i len porovnavat tieto dva filmy je pre fanusika Leonidovej bandy urazka najhrubsieho zrna. Scenar ako aj herecke vykony v Immortals su amaterske az to boli. No hotovym trnom do oka je vzhlad bohov a titanov. Chapem ze mladistvym vzladom chceli bohom dodat punc vecnej krasy a mladosti, ale odrasteni pubertaci len sotva vzbudia patricny respekt. A titani. Uz len slovo "titan" znie uderne a evokuje predstavu na nieco giganticke, zubate, chlpate a slahajuce plamene. A tuto predstavu rozhodne nesplna hrstka zablatenych jedosov, takze na finalnu bitku epickych rozmerov si treba nechat zajst chut. Na druhej strane, na tu trochu akcie co tam bolo, sa dalo pozerat, takze na hodnotenie ‘odpad!’ to neni.

Box (2009)

Zo zaciatku sa dej odohrava predvidavo, ale sympaticky. Nic co by som vytkol. V druhej polovici filmu som zase chcel sympaticke zistenie, ze zabit niekoho stacenim tlacitka a ziskat tak milion dolarov bude mat predsa len nejaky hacik. Toho sa mi sice dostalo, ale zmatok mi sposobilo neustale doplnanie (nepodstatnych) postav, miest a situacii, ktore nemali svje opodstatnenie v deji. Cize pravdepodobne slo len o samoucelne efekty na vytvaranie napatia, tak typicke pre slabsie horory.