• Krátkometrážní

Invaze slimáků (2012)

1* I takové kraťasy můžou mít někde 94%. S animací je na úrovni krátkých dětských filmů od Pixaru a abyste si to užili tak stačí IQ houpacího koníka. Za tento samoúčelný pohodový filmík nemůžu dát ani 2 hvězdičky a na podobné stupidity jsem koukal jen v pubertě. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Souboj u Blood Creeku (2010)

3* kde jsou ty doby, kdy divák poznal na první pohled rozdíl mezi amatérským a normálním filmem. Je vidět, že filmová zručnost se dostala i do tohoto amatérského kraťasu. Má nápad, typický anglický humor i herecký projev neurazí. Bohužel na vyšší známku by to mělo mít pořádnou pointu, přesto aspoň 3 hvězdičky za snahu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Tik ťak (2011) (studentský film)

+2* u tohoto kraťasu moc nechápu místní chvalozpěvy, ale je fakt že málokdo si ho pustí jen jednou, aby pochopil pointu. Kupodivu někdy stačí jen samotný nápad přetočit film pozpátku a máte tu hned cenu z festivalu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

El columpio (1995)

-4* jednoduchý a přesto působivý kraťas o tom, co asi každý ve svém životě zažil. Když se setkají dva nesmělí, tak to podobně dopadá. O kolik životních partnerů jste přišli Vy? :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Palmipédarium (2012)

-3* po shlédnutí skvělého Clapinova filmu Kde je moje tělo? , od kterého jsem znal jen jeho starší Skhizein, jsem dostal chuť i na ostatní kraťasy. Tento má taky docela hutnou atmosféru, ale nějak mi chyběl tah na bránu ... přesto dokázal zaujmout a zamyslet se. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Good Vibrations (2010)

-3* po shlédnutí skvělého Clapinova filmu Kde je moje tělo? , od kterého jsem znal jen jeho starší Skhizein, jsem dostal chuť i na ostatní kraťasy. Tento je taky docela emotivní, i když na druhou stranu prostý ... tím však nemyslím prostoduchý. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Kde je moje tělo? (2019)

+4* Podle traileru dost podivuhodný film a jelikož se o něm docela mluví, tak mi nezbývalo než se na něj taky juknout. Sice je animovaný, ale pro děti rozhodně není. Dokonce ani není moc pro mainstreamové diváky a díky své zvláštní poetické atmosféře si ho vychutná jen omezený okruh lidí. Tím samozřejmě nechci odrazovat případné diváky, jen chci na to upozornit, aby tu nepřibývaly odpady za to, že je to film o ničem a čekali víc pohádky nebo akce. Mě osobně se film líbil a užíval jsem si jemné nuance a podněty, které opravdu působily na více tělesných smyslů než jsem u filmů zvyklý. Rozhodně nezvyklý a originální zážitek, který nezbývá než doporučit dále. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Final Space (2018) (seriál)

2* Další z řady animovaných sci-fi seriálů, který mi nesedl do vkusu a po třech viděných dílech nemám chuť ho sledovat dál a proto ta nízká známka. Narozdíl od Futuramy, či Rick a Morty jednotlivé díly na sebe navazují do většího příběhu, takže nemá smysl je sledovat samostatně či na přeskáčku. Sice jde o zábavný seriál, ale není tam tolik humoru jako v těch již jmenovaných. Současné hodnocení seriálu je vysoké, tak si nejspíš své diváky najde, ale já se k nim nepřidám. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Unity Adam demo (2016)

2* pro lidi odkojené počítačovými hrami má tato krátkometrážní postapokaliptická sci-fi trilogie (1, 2 a 3.díl) asi nějakou cenu. Pro mě osobně to žádnou extra hloubku nemělo a ani žádné překvapení nakonec se nekonalo, i když hutná atmosféra slibovala nějaké zajímavé vyústění. Animace je opravdu velmi dobrá, ale to je tak všechno, co bych mohl pochválit. Ještě, že to bylo tak krátké. Jinak jednotlivé epizodky nemá cenu samostatně sledovat, tak výsledná známka je jedna pro celek. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Adam: The Mirror (2017)