• Krátkometrážní

Svět podle termitů (2017)

4* tak jsem se dostal k momentálně opěvovanému dokumentu (93%), kde jsem se dozvěděl toho hodně o termitech i mravencích. Určitě je prospěšný a poučný, ale forma mi nepřišla zase tak kvalitní, abych dal svých 5 hvězd, ale čtyři si zaslouží. Na české poměry je to však nadprůměr a doporučuji těm, kdo se chce o termitech, jejich společenství a vlivu na ekosystém, dozvědět víc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Dvojčata (1988)

nostalgické +3* tuhle komedii jsem měl kdysi moc rád a viděl jsem ji poprvé ještě amatérsky nadabovanou na videokazetě. Sice je to už přes 20 let, ale přesto si zatím uchovávám z ní dobrý pocit, který by se při repríze pokazil. Ale jednou to stejně risknu a bůhví jestli to zase nebudou 4 hvězdičky - přece jen duo Schwarzenegger s DeVitem je tak aburdní, že to musí bavit, i když je to jednoduchá hollywoodská komedie :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Monstrum (2008)

nostalgické -3* Kdysi jsem zkouknul i tohle Monstrum, ke kterému se už schválně nevrátím, ale tehdy mi film přišel docela technicky kvalitní a zajímavý zejména pro jeho adrenalinovou atmosféru a nápadem živé amatérské kamery. Ten se objevil poprvé v Záhadě Blair Witch a tady duchy nehradil gigantický vetřelec, což je zase ukradeno z King Konga. No raději komentář ukončím a nechám si jen ty dobré vzpomínky za slabé tři hvězdy než by to kleslo níž :-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA

Někdo to rád horké (1959)

nostalgické -5* nakonec jsem musel uznat, že tohle je klasika klasik a nemůžu dát pod 5*. Její naivita se dá lehce překousnout a bavit se u ní dá stále. Jen při čtení zdejších zajímavostí mě překvapilo, že jde vlastně o remake. Tak třeba někdy dojde i na originál. Rozhodně ale zatím u mě z komedií Billy Wildera vede Raz, dva, tři.... doporučuji. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0AB /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

Muž, který dovedl lítat (1980)

+2* Čapkovo nadčasové dílo mám rád včetně jeho krátkých povídek a tak když jsem narazil na animovaný kraťas o "Muži, který dovedl létat", tak mě zajímalo jak se autoři poprali se skvělou atmosférou, co jsem zažíval při čtení. A jak vidíte, tak u mě nijak zvlášť dobře ... ale zatracovat to zase nejde. Sovák mi tam do role vypravěče teda moc nesedl - posuďte sami třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Most - Série 4 (2018) (série)

-5* po zkouknutí třetí a zatím poslední série můžu bez pochyb ohodnotit 5 hvězdičkami tento severský kriminální seriál. Výběr hlavních i vedlejších postav je výborný a jejich charaktery jsou důkladně vystiženy. Napětí se dá krájet a nedočkavě jsem se vždy těšil na další díl. K tomu všemu děj osvěžuje správná dávka "humoru", který vyplývá především z chování asociální Sagy. První série byla nečekané překvapení a další pokračování na ni navazuje velmi slušně. I když jsem měl párkrát námitky k logice chování postav v ději, tak si všechny série zaslouží plný počet hvězd. Doufám, že se ve 4. sérii už konečně objeví Martin ;-) ... a neobjevil, ale i tak to bylo napínavé do posledního konce. Pokud 4. sérii můžu brát podle všech indicií za konečnou, tak můžu ji označit za hezkou tečku za parádní kriminální sérií. Jediné co snad ji můžu vytknout je snad trošku přehnaná míra náhod, ale to jí rád odpustím a dávám za 5*[ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Most - Série 3 (2015) (série)

+4* po zkouknutí třetí a zatím poslední série můžu bez pochyb ohodnotit 5 hvězdičkami tento severský kriminální seriál. Výběr hlavních i vedlejších postav je výborný a jejich charaktery jsou důkladně vystiženy. Napětí se dá krájet a nedočkavě jsem se vždy těšil na další díl. K tomu všemu děj osvěžuje správná dávka "humoru", který vyplývá především z chování asociální Sagy. První série byla nečekané překvapení a další pokračování na ni navazuje velmi slušně. I když jsem měl párkrát námitky k logice chování postav v ději, tak si všechny série zaslouží plný počet hvězd. Doufám, že se ve 4. sérii už konečně objeví Martin ;-) ... a neobjevil, ale i tak to bylo napínavé do posledního konce. Pokud 4. sérii můžu brát podle všech indicií za konečnou, tak můžu ji označit za hezkou tečku za parádní kriminální sérií. Jediné co snad ji můžu vytknout je snad trošku přehnaná míra náhod, ale to jí rád odpustím a dávám za 5*[ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Most - Série 2 (2013) (série)

Most - Série 1 (2011) (série)

Sviňák (2013)

-3* co můžete čekat za film od autora knižních předloh pro Trainspotting či Acid House? No prostě další vyhulenou šílenost, kde k dávce i nadávce se nejde daleko. Přesto jsem neodolal a tuhle magořinu jsem zkouknul a chvílemi se i bavil. Sice na podobné úlety moc nejsem, ale není to úplně blbý a nesmyslný film, i když jsem ho úplně nepochopil. Navíc já můžu srovnávat, protože v okolí se jeden podobný manipulativní magor vyskytuje, ale to sem nechci tahat. Rozhodně to není film pro každého a slušnáci či artoví nadšenci ho zavrhnou po pár minutách a ostatní budou slintat nad prsama, pervezními hrátky a bílou lajnou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]