• Krátkometrážní

Dabing Street (2018) (seriál)

3* tak jsem dokoukal tento nový český seriál a i když jsou jednotlivé díly nesourodé a někdy jsou lepší a jindy horší, tak musím ocenit nápad a z větší části jsem se bavil. Chování postav je někdy hodně podivné a přesto cítím z něho hodně přesvědčivého a přirozeného, protože i když je to někdy přes čáru, tak podobně se chovají i v životě, jen to nebije tak do očí. Ani s odstupem času se nedokážu rozhodnout se znamínkem, tak nechám pěkné průměrné 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Pyšná princezna (1952)

nostalgické +3* Možná na kvality této nezapomenutelné a stále opakované pohádky jsou 3 hvězdy málo, ale nikdy nepatřila k mým populárním. Samozřejmě je krásně naivní s výbornými hercemi, krásnými rýmovanými dialogy a pozitivní, ale to je tak všechno. Prostě na 4 hvězdy to už nevytáhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Šíleně smutná princezna (1968)

nostalgických 5* nemám vůbec problém dát této pohádce plný počet bodů, protože jsem ji měl odjakživa rád. Tehdejší a vlastně i současné popové hvězdy do svých rolí zapadli perfektně a Helence se dá odpustit nezkušenost (teď bych ji už neodpustil nic ;-). Prostě veselá a hravá moderní hudební pohádka, která mě vždy potěší a pobaví a beru ji jako skoro nejlepší vůbec. Navíc jsou v ní výborné a nezapomuntelné vedlejší role. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers (2009)

+2* když se nedokážeš zabít sám, tak si zavolej vílu ... aspoň tak bych pochopil tento fantaskní kraťas. Sice vizuálně je zajímavý, ale obsahově hodně plochý až zbytečný. No prostě takové artové hrátky pro všechny, které někoho pobavit můžou, ale hned se na to zapomene. Zkuste sami třeba tady. Ale závěrečné titulky určitě každého Čecha překvapí, pokud si o tom nepřečte u ostatních komentářů ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Send Me to the 'Lectric Chair (2009)

3* Dlouhodobá příchylnost k filmům němé éry je u Guye Maddina evidentní a tento kraťas to jen potvrzuje. S chutí jsem se podíval na tento alternativní a artový kousek, ale že by mě přinesl nějaký intenzivnější zážitek to nemůžu napsat a zatím to nedokážu docenit. Pro hlubší vyznavače umění to může být však to pravé, ale za mě jen 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Rileyino první rande? (2015)

+2* jedná se o předfilm nebo doplněk k oblíbenému animáku V hlavě, který jsem ohodnotil slabšími 3 hvězdičkami. A protože jde úplně ve stejném duchu filmu a žádný vlastní nápad nemá a klidně by mohl být jeho součástí, tak to tentokrát ke 3 hvězdám nevytáhne. Zkuste si ho zkouknout třeba tady [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Soumrak templářů (2017) (seriál)

+2* I když zdejší hodnocení určitě neláká na slušný zážitek, tak jsem na doporučení kamaráda chtěl tento seriál vyzkoušet. A nakonec i já musím uznat, že si současnou známku zaslouží. Provedení je sice slušné, jak jsme u HBO sérií zvyknutí, ale dějově není nijak zajímavý a poutavý a víc se zaměřuje na akční scény, které opravdu nemusím. A tak jsem to po dvou dílech zabalil a nemíním se s ním dál zabývat. To si raději o templářské historii přečtu nějakou knížku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Nesvatbovi (2005)

1* komu stačí k pobavení hezké kočky a trapný humor, tak si tuhle úspěšnou hollywoodskou komedii užije. Nepatřím k cílovému divákovi, tak aspoň odradím podobně smýšlející, že tohle opravdu nemá smysl vidět, ani jako odpočinkový film. Nemá cenu víc psát a tak ještě podrobnější známky a budu to mít z krku, ufff... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Jupiter vychází (2015) odpad!

odpad* na tuhle sci-fi úchylárnu se nedá dívat, i když vypadá úžasně. Nejspíše scénaristé/tky procházeli nějakým zvláštním obdobím, kdy se jim vše plete a obsahově je to snad maximálně béčkový, ale spíš céčkový počin. Ten by zachránila jen notná dávka nadsázky a humoru, který se tu téměř nevyskytuje a tak moc nechápu uživatele, co dokázali filmu dát víc než dvě hvězdy, ale nejspíš vizuální stránka je důležitější než jiné filmové aspekty. Takhle zbytečně vyhozené prachy jsem opravdu neviděl a možná mi i něco ušlo, protože bez přetáčení to opravdu nešlo. A repete opravdu ale opravdu nemá smysl. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Tvář vody (2017)

+2* Oskar za tohle? Tak to je možné už opravdu všechno ;-) Ale zase nemůžu napsat, že to nebylo koukatelné, protože výprava a efekty za to stojí. Ale pokud je to jediné na čem to stojí, tak je to opravdu málo. V tomto retro brakovém příběhu je na prvním místě romantika, do které se přimíchává fantasy se špetkou špionážní zápletky. Herecké výkony jsou na úrovni žánru, nikdo extra nevyniká. Prostě mi to ve výsledku přijde jako vykonstruovaná zbytečnost pro romantické duše a zdejší hodnocení je tu tedy adekvátní a navíc jsem se docela nudil. A proto tentokrát u mě Guillermo del Toro šlápl vedle a když ještě totiž ve Španělsku, tak to bylo jiné kafé. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]