Zlá krev - Pilot (2017) (epizoda)

Výborné, pohlcující, plné skvělých hereckých výkonů.

Restrepo (2010)

Restrepo dokáže velmi barvitě zobrazit pocity a činy hrstky vojáků, kteří si prošli intenzivním bojem. Jsou zahrnuty všechny aspekty jejich pobytu v Afganistánu. Jako dokument ale nepůsobí dobře. Na to je až příliš zkratkovitý, chaotický a roztříštěný. Je ale zajímavé vidět vojáky a jejich reakce během a bezprostředně po akci. Kvůli tomu se vyplatí na Restrepo podívat.

Logan: Wolverine (2017)

Konečně Wolverine, kterého si Hugh tak dlouho přál. Vyšlo to. Závěrečný díl trilogie si může připsat dovětek vydařený. Přesto to není dokonalý ani bezchybný. Snímku bezvýhradně padne jeho eRkový rating. Akce je brutální, nekompromisná, živočišná a zábavná. Na tohle jsme všichni čekali tolik let. Největší klad pak vidím v postavě Laura. Svěží vítr, no spíš uragán do xmenovské série byl třeba. Doufám, že se s ní potkáme i jinde. Příběhově je to už slabší. Film je neskutečně přímočarý a i když výborně funguje po citové rovině, nejednou se vám bude drát slza do oka, vyprávění mohlo být ještě lepší. Chtělo to něco překvapujícího, moment u kterého bych se po.ral. To bohužel nepřišlo. Logan je důstojné rozloučení, bude se na něj vzpomínat dlouho. Přesto cítím, že se po scenáristické stránce neudělalo maximum, což se nejvíce projevilo až v závěru. Na konci jsem si připadal ochuzený a okradený. Jakoby chyběla další desetiminutovka. Skončilo to náhle a bum, závěrečné titulky. Minimálně dvě další scény se měly objevit. Dovyprávět aspoň jedním obrázek příběh zbytku postav. Chce to nutně prodlouženou verzi. Celkově jsem ale spokojený. 70%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Chaotické, bez struktury, bez náznaku práce nějakého scénáře. Těžko se mi hledal nějaký záchytný bod od kterého bych se mohl odrazit a sledovat vyprávění a hlavně nějakou souvislost. Tohle byl kočkopes obřích rozměru a ohromné zklamání.

Doubt - Pilot (2017) (epizoda)

Naprostá ztráta vašeho času. Raději si běžte nakoupit a vystát frontu v obchodě, možná se dočkáte větší zábavy než při sledování tohoto "díla." 20%

Bitva o Moskvu (2016)

Solidní válečný film s velice krásným vizuálem. Na konci ve vás zůstane spokojenost nad řemeslně zvládnutým snímkem.

Pohwa sogeuro (2010)

Korejci umí natočit velkolepé válečné scenérie, často pak ale jejich filmy pohoří na slabý děj. To je právě i případ Pohwa sogeuro. Připravte se na klasické asijské přehrávání, přílišnou dávku geroismu a velice jednoduchý příběh. Pokud chcete jen odreagovat u akční jednohubky, pak si rozhodně film užijete. V případě, že byste chtěli cokoliv navíc, najděte si raději jiný snímek. 50%

The 74th Golden Globe Awards (2017) (pořad)

Velice slabý rok, kdy moderátor po úvodním monologu nepředvedl absolutně nic. HFPA už shánějí velký, tučný šek pro Rickyho.

Vykolejená (2015)

Film má dvě pozitivní věci, vážnější pojetí Billu Haderovi výborně sedlo a LeBron James překvapil svou uvolněnou rolí. Zbytek nestojí za řeč, takže 2 hvězdy.

Buchty a klobásy (2016)

Už dlouho jsem neviděl takovou slátaninu. Zapomeňte na nějaký děj či vývoj. Neexistují zde ani návaznosti jednotlivých scén, spíše to vypadá jako chaos, jakoby někdo ve střižně vypil sud piva, dal si pár špeků a něco poskládal k sobě. Humor tady není ani chvílí, neustále nadávky vás omrzí takřka okamžitě. Po trailerech jsem byl ohromený a chtěl film vidět co nejdříve, pak ale přišlo nechutně velké vystřízlivění. Nikdy víc.