Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční
  • Animovaný

plakát

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Snímek se snaží napodobit atmosféru takových těch klasických slasherů z osmdesátek. Kdo by nechtěl trávit prázdniny na táboře, kde po nocích pobíhá šílenec se sekerou? Béčková klasika. Na jedno shlédnutí asi fajn. Navíc tu hraje sympaťačka Sadie Sink ze Stranger Things.

plakát

Všem klukům: Navždy s láskou (2021)

Líbilo. A moc. Možná kdybych Laru Jean a Petera viděla jiný den, jiný čas, hodnotila bych jinak. Ale teď je to takhle. Romantika, která chytne za srdce. A to i přesto, že má s realitou pramálo společného. ❤

plakát

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série bavila velmi. Opravdu jsem si oblíbila duo Embrose a Sabrina. Jsem ráda, že ti dva dostali více prostoru. Jen toho dění tam bylo moc. Tvůrcům šlo zjevně o to, do minima dílů nacpat maximum, ale kdyby byla série ještě aspoň o dva díly delší, nezlobila bych se. Finále mě zaskočilo. Je škoda ukončit tak nápaditý seriál už po čtvrté sérii. Zrovna Sabrina vážně baví a Kiernan je ve své roli dokonalá.

Láska a příšery (2020)

Dylan O'Brien je sympaťák. Už od dob Vlčího Mláděte jsem si ho zamilovala. Toho kluka hraní baví, je to na něm vidět a o tom to je. Love and Monsters je příjemná podívaná. Dobrodružství protkané špetkou romantiky. Příšerky jsou děsivé tak akorát a celé je to takové feel good. Dylanovi upřímně fandím, doufám, že se jeho kariéra rozjede.

After: Přiznání (2020)

Hardin je rozmazlený spratek, pijan a emocionálně labilní jedinec, který je zralý minimálně na psychologa. Tessa? Rudé vlajky všude, ale ta holka je snad slepá (a taky pěkná manipulátorka mezi námi). První díl se dal, tohle fakt ne. Pokud se tam zrovna nesexuje, tak se tam dohaduje o tom, co kdo komu řekl (nebo neřekl) a ti dva se jen rozcházejí a dávají dohromady. Tohle akorát tak zavánělo domácím násilím. Až Hardina omrzí rozbíjení lamp o zeď, bude o tu zeď rozbíjet hlavu svojí milované….. Fuj. Jediná příčetná osoba v tomhle filmu byl Dylan Sprouse, aka Travis. Funguje to snad jako ukázka toho, co ve vztahu vážně ne. Jinak odpad. A nejspíš mi unikla pointa celého filmu.....

plakát

Greta - osamělá žena (2018)

Ale jo. Tahle dramátka o psychopatických jedincích můžu. Sice je jich nespočet a proto tak nějak tušíte, jak se to celé bude vyvíjet, nicméně Chloe je skvělá. Jen pořád nechápu jednu věc - proč mají ti šílenci tu zázračnou schopnost vstát z mrtvých? Jo a detektivové jsou na nic. Nejlepší kamarádka, to je teprve kumšt.

plakát

Ratchedová (2020) (TV seriál)

Bylo z toho cítít Kubrickovo Osvícení a taky novější Doktor Spánek. Možná to bylo moc načančané.... uhlazené. Ale atmosféra by se dala krájet a budované napětí je parádní. Mildred řádná mrcha, Sarah Paulson výborná. I když jsem si na ní musela zvykat. V závěru moc natahované. Šest dílů by bylo dostačujících.

Enola Holmesová (2020)

Malebná zákoutí Londýna, krásné barvy a pěkné kostýmy. Těšila jsem se na parádní, dobrodružnou výpravu - ta sice proběhla, ale nadšení ve mě nezanechala. Příliš mnoho feminismu, diváka to bije do očí téměř celou stopáž. A to pomrkávání do kamery? Asi to měl být oživující prvek. Ale za mě ne. Millie se pro Enolu narodila, to uznávám. Hrát ta holka umí a jistě světu ještě ukáže. Claflin mi lezl na nervy. Jeho postava pro mě postrádala jakýkoliv význam. Vyjma toho, že byl opatrovníkem Enoly, o kterou se stejně nestaral. Kdyby se příběh víc soustředil na vztah mezi Enolou a Sherlockem, bylo by líp. Konec? Hm. Tohle jsem asi úplně nečekala, ale dá se. I když to působilo všechno moc ukvapeně a po tom všem "nahánění se navzájem" i poněkud zvláštně.

plakát

Julie and the Phantoms (2020) (TV seriál)

Originální koncept (i když ne až zase tak úplně originální, jelikož seriál Julie e os Fantasmas byl natočen pár let zpátky v Brazílii). Nicméně, já viděla jako první tuto "Netflixovinu". A získala si mě všemi deseti. Příjemné obsazení, kouzelné písničky, skvělé finále. Příběh napínavý od prvního dílu. I přes několik předvídatelných momentů se tu najde pár překvapivých chvilek a kupodivu i scén, které chytí za srdce - dovoluji si jmenovat tu se skladbou věnovanou Emily.

Mákni! (2020)

Nenáročná zábava u které můžete vypnout a chvíli nemyslet. Příběh předvídatelný, ale to vůbec nevadí, protože se na to hezky kouká. Liza Koshy mi tam nějak nepasovala. Nevím, zda to tak připadalo jen mě, ale ta holka si byla až moc jistá sama sebou a svým...ehm...hereckým umem. Oproti tomu - Sabrina Carpenter je moc sympatická slečna. Mezi ní a Jordanem Fisherem to hezky jiskřilo. Jinak je to opravdu to samé pořád dokola. Ale já na to vždycky skočím.