Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Oddychová "gangsterka", ktorú radšej s ničím neporovnávam. Sama o sebe je dobrá, formulka "inšpirovaná" skutočným príbehom dovolila tvorcom rozšupnúť sa a nemyslieť na to, čo sa dialo naozaj. 5 hviezdičiek by bolo bez toho Counter-Strike na konci.

Krimi (2009) (pořad) odpad!

Nemôžu radšej spraviť pol hodinu niečoho pozitívneho, miesto tohoto?

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Vianoce bez Kevina? To si už ani neviem predstaviť. Síce Sám Doma 2 je niečo, čo vidíte za život aspoň stokrát, neomrzí. A u nás to vďaka tomu, že to vieme naspamäť, vyzerá asi takto: "Počkaj, teraz to bude" a potom výbuch smiechu.

Následuj svůj sen (2011)

Prepáčte za strohý komentár, ale ako fanúšik LFC to ináč ako s ***** ohodnotiť nemôžem. Willova cesta do Istanbulu bola taká ťažká, ako cesta Reds týmto finále, no ako to chodí v rozprávkach, nakoniec to zvládli :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ten koniec jednoducho musel prísť.. A samozrejme, že padli aj slzy.. Samozrejme, že niečo, s čím vyrastáte, vám bude chýbať, keď to skončí, ale neľutujem tie hodiny presedené v kine, pred telkou, či prečítané.. Harry Potter je sága, ktorá sa síce mohla skončiť, ale nikdy na ňu nikto nezabudne. Jedno z mála filmových prevedení, ktoré sa kvalitatívne môžu porovnávať s knihami, na čo mal donedávna právo len Pán Prsteňov.. "The stories we love the best do live in us forever, so wheather you come back by page or by the big screen HOGWARTS will always be there to welcome you HOME." - J. K. Rowling

Invictus: Neporažený (2009)

It matters not how strait the gate, how charged with punishments the scroll. I am the master of my fate; I am the captain of my soul.. Príbeh aj o tom, ako sa dá cez rugby vybudovať ozajstný "dúhový" národ a zjednotiť celú krajinu do jednej Juhoafrickej republiky...

Nedotknutelní (2011)

Nikdy by mi nenapadlo, že sa dva takto rozdielne svety nakoniec spoja do jedného, svojského.. Driss priniesol do Philippovho života, prežívania, ten "ozajstný" život, ktorý mu tam chýbal.. Polovicu filmu som sa presmiala, niekedy až preplakala od smiechu.. Merci, naozaj veľké MERCI za tento film! A keby niečo, "mám ťa tým vozíkom prejsť aby si to pochopila?"..

Katka (2009)

Neviem, ktorý film ma naposledy dostal tak veľmi, ako práve tento. A vec, čo ma na ňom zarazila najviac bol práve fakt, že Katka naozaj existuje...

Návrh (2009)

Film priemer, takže *** Ale tá štvrtá hviezdička je za Ryana Reynoldsa. Prepáčte páni.

Zrození šampióna (2009)

Nič nie je nemožné. Michael Oher a rodina Tuohyovcov majú môj obdiv!