Stepfordské paničky (2004)

Nuda s jednou dobrou hláškou ( A proč jsi neuvařil ty? - Protože mám penis.) Na 93 minut zatraceně málo.

Gothika (2003)

Občas se objeví "strašidelná" atmosféra, ale celkově jsem nějak nepochopil co chce film říct, pro mě naprosto zbytečný film, který mě moc nebavil.

Univerzální uklízečka (2005)

Atkinson a jeho vtipy jsou fajn, líbila se mi recitace Šalamounovy písně i Patrick Swayze jako nezapomenutelný slizák. Ale popravdě jsem se bavil jen u jednotlivých scén, ne u filmu jako celku. Škoda, potenciál měl, podle mě, tenhle film daleko vyšší.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Pojem sranda mi k tomuhle filmu nějak nesedí, jediné co mě napadá je výraz prdel. Takhle sem se u komedie snad nikdy nesmál - každá druhá hláška je perla, dialogy snad musel Smith vymýšlet sjetej a divák se navíc dozví leccos poučného (musím se přiznat že tajemství ústních i jiných trolů mi bylo odhaleno až teď:).

Potomci lidí (2006)

To, že Cuarón umí bylo jasné už po Vězni z Azkabanu. Ovšem tímhle filmem u mě zabodoval ještě daleko víc. To co dělá s Potomků lidí tak zatraceně dobrý film je do dokonalosti provedené ztvárnění budoucnosti ze které na diváka doslova dýchá bezmoc, ponurost, syrovost spolu s výbornou kamerou, která dodává některým scénám takovou sugestivnost až mi běhal mráz po zádech - a že se mi to u filmů nestává často.

Agent bez minulosti (2002)

Výborně zvládnuté. Knižní předlohu jsem nečetl, ale film je natočen výborně. Někomu možná nesedí v hlavní roli Matt Damon pro jeho roztomilý kukuč a podobně. Mě se Damon naopak velmi líbil a to, že nemá obličej a postavu superagenta filmu jen a jen prospělo.

Casino Royale (2006)

Výborně natočený akční film, pochvalu za předvedené výkony zaslouží všichni tři hlavní herci (obvzlášť Mikkelsen a jeho "záporák" byl výborně zahraný). Casino Royale je první bondovka, která pro mě byla uvěřitelná - Bond už sice nehýří vtipnými hláškami, dělá chyby a nezabíjí tak elegantně jak tomu bylo dřív, ale to mi vůbec nevadilo a přitvrzení při akčních scénách jsem uvítal. Dávám plné hodnocení, protože jsem se královsky bavil a o to přece u filmů jde.

Goyovy přízraky (2006)

Bohužel nudná záležitost, která má sice dobře hrající herce, ale ve výsledku vlastně ničím nenadchne.

Saw 3 (2006)

Kupodivu ne tak špatné jak jsem čekal. Děj funguje a konec zase překvapí. Na druhou stranu je film zbytečně dlouhý a obsahuje celou řadu scén na který jsem se nevydržel dívat.

D'Artagnanova dcera (2004) (TV film)

Nebylo to úplně nejhorší, ale stejně se divím, že se do takovéhoto, v podstatě béčkového filmu navrtá tolik známých jmen.