Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

S odretými ušami štyri hviezdičky pre pilot. Na pilot som čakal oveľa viac, ja len dúfam, že tá kvalita ostane aspoň taká aká je. Potenciál tejto témy v seriálovom svete je obrovský, využiť ho ale asi bude väčší oriešok.

Vlk z Wall Street (2013)

K filmu som nepristupoval ako ku komédii ale zabával som sa neskutčne, Behom filmu sa zasmejete ako na áčkovej komédii a zároveň okúsite dramatické napätie a to všetko Scorseseho spôsobom.Leo a hlavne jeho agresívne scény sú neskutočné. Jonah Hill je pán herec, chcel by som ho poznať osobne. 90%

12 let v řetězech (2013)

Skutočné príbehy sú o tom, že akosi moc neprekvapia, plusy teda musíme hldať v prevedení. Áno celý fil máte ten pocit strašnej nespravedlnosti a beznádeje, napriek tomu sa mi zdá až nemožné že by sa človek udržal a neskúsil utiecť alebo zmasakrovať vlastného pána ! Najlepší herecký výkon určite Fassbender. Hudba aj keď jednotvárna ale dobrá. Zimmerova hlavná ťahavá melódia mi sa mi podobala na motívy hudby z Inception - time. 80%

Jasmíniny slzy (2013)

Moja náladovosť v znamení možno veľkej kritiky. Cate by si za predvedený výkon síce sošku zaslúžila no film vám dokáže zhoršiť náladu. Nekukať len ako povinnú jazdu.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Myslím, že Stillerova zatial životná úloha (moc jeho filmov som nevidel). Po režisérskej aj hereckej stránke super. Príjemná hudba. Milé prekvapenie. 8/10

Plán útěku (2013)

V tomto prípade tri hviezdičky neznamenajú priemer. Aby sme sa pochopili myslím, že pred 20 rokmi by bol tento film veľký hit. Zábava, akcia, zaujímavý príbeh, nie až tak otrepaný. Škoda, že s pribúdajúcimi minútami pribúdali blbosti :) 65%

Elysium (2013)

Dokonca ani Matt Damon a Jodie Foster nezdvihli kvalitu. Osobne si myslím, že doteraz ľutujú svoju účasť, pre mňa tragický prepadák, nefungovalo skoro nič. Po Blomkampovom Districte 9 som mal asi príliš veľké očakávania. 4/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Dejavuuuuu. Citim sa presne ako pred 11 rokmi po dvoch veziach ked som si hovoril co si na nas reziser chysta na koniec trilogie. V niecom rychlejsi dej by sa zisiel spomalit a naopak niekde kde bol pomalsi by som zrychlil, ale chapem ze drakovi bolo treba nechat viac priestoru. Absencia silej filmovej melodie ma trocha zarazila, sice ano bolo pocut aj zname melodie z predchadzajucej trilogie. Knizna predlhoa nie je verne sledovana a vidime veci ktore by sme sa normalne nedocitali, co nie je na skodu. Samotne stvarnenie Saurona vo mne zanechalo silne pocity. Tak ako pred rokom sa mozme tesit na vyvrcholenie trilogie. Vypali znova oscarovy uspech ? Uvidime to najlepsie na koniec ? Vsetko k tomu smeruje.... 9/10

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Stúpajúca tendecia série, vyspelosť filmu ako keby rástla spolu s vekom Jennifer Lawrence. Až na záver veľmi solídne. 8/10

Thor: Temný svět (2013)

Pre mňa porovnateľné s jednotkou. Trochu viac humoru. Komix funguje a nevyzerá to, že by sa to malo zmeniť. 70%