Je to i můj život (2009)

Vynucený dojáček až běda. Přesto docela snesitelné a svým způsobem krásné. Hodnocení vám neberu, ale můj šálek kávy to není. 6/10

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Trapný záporák, digitalní a až příliš přemrštěná akce, nepoutavý příběh, mimozemšťani. Jinak dejme tomu. Tak i tak čtvrtý indy už je jen čistá zábava pro celou rodinu a na své starší brášky nemá ani z daleka. 7/10

Nedotknutelní (2011)

Měl jsem docela obavy o kombinaci netaktního humoru a citlivých témat, jenže to natočili frantíci, obavy byly najednou pryč a jak se tady tradovalo, filmek se ve výsledku opravdu povedl. Zkrátka malý, milý film (podobně jako 50/50) u který jsem se po dlouhý době od srdce zasmál a krapet dojmul. Ale zase tak vyjímečné, jak nám tady radí hodnocení, to není. Spíš to jen těžko někoho urazí a snímek si vesele plyne spokojeným davem a žebříčkem csfd. 8/10

První krok (2009) (seriál)

V době, kdy se točí taneční pecky jako Step Up, HSM či Glee nám Nova s Markízou natočily seriál o tanci pro mladé, přitom to nemá svoji skladbou, střihem a tempem daleko k Ordinaci a podobných chujovinám "ze života". Další český seriál který nemá smysl sledovat.

Bůh masakru (2011)

Konverzačky zdánlivě "o ničem" mám rád a Christopher Waltz mě ještě dlouho nepřestane bavit. Bohužel svojí divadelní skladbou se snímek lehce zapomene a člověk si spíše vzpomene na určité úseky než na nějakou vytříbenější hlášku. Přesto dobré. Jako ze života. 7/10

Nákaza (2011)

Dokonale nevzrušivé. Poslouchat celé minuty jenom tlachající doktory o virech a všem kolem, mě nepřipadá zrovna nejlepší nápad pro točení filmu. Přibližení k realismu ne vždy ve filmu funguje. A jak tak koukám, tady už se dokonce i cení, jak dlouho vydrží hvězdy na plátně. Nojo, když už není co, tak aspoň něco, že? Osobně jsem čekal víc davových scén, osudů, utrpení, které se mi zapíšou do paměti. To se bohužel (až na začátek, konec) Nákaze nepovedlo. Že já se tak těšil, a ono zase prd. Díky aspoň za Martinezovu hudbu, která je daleko nakažlivější než samotný film. Znovu jsem film viděl po 8 letech a je třeba uznat, že Soderbergh ukázal budoucnost. Vskutku dobrá práce a najednou mě ani dialogy nebavili a pochopil jsem, proč je to natočené takovou formou. 8/10

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Proč to moderuje Lucie "chichichi" Bílá, když nemá s moderováním, filmem nic společného? A i kdyby měla, není vtipná. Proč musí Vachler pořádat dva večery Českých lvů, když i samotným Oskarům stačí jeden? Vachlere, Vachlere, že ty si to točíš, co druhý rok, jenom pro sebe? A to tomu dal Budař slušnou úroveň.

Zkažená mládež (2007)

A takhle to někdy dopadá, když někoho zbijete, silně ponížíte a on vám to pak vrátí. Charaktery byly popsány věrohodně a lacná estónská kamera to mu dala ten správný říz. Cílovka se tomu ale lehce vysměje. Závěru především. 8/10

Tintinova dobrodružství (2011)

Snímek pro děti. Technicky sice dokonalé a kamera, která létá pomalu až do našich zaražených zadnic, je opravdu výtečná, ale to je asi tak všechno. Postavy a příběh hodné zapomnění, Williamsova hudba nevýrazná a vtipy? prosté. Jako dítě bych si to sice užil, ale já už bohužel nejsem dítě, které by si tohle uspěchané dobrodružství plně vychutnalo. 6/10

Hugo a jeho velký objev (2011)

Taková milá pocta kinematografii, která nevyniká obsahem, tím spíše se soustředí na dobové vykreslení, které si při kvalitách režiséra a rozpočtu, nemohlo jinak než povést. Opravdu pěkné, stejně jako výkony herců. Dojemné zase tak ne, ale i tak je to velmi příjemný film pro celou rodinu. 8/10