Melancholie (2011)

No, tak to byla síla. Na filmy Larse von Triera se už musím připravovat dopředu, protože vím, že mě čeká nálož. Vizuální stránka filmu je úžasná. Lars natočil naprosto fascinující úvod, který se nedá s ničím srovnat. Pak přichází první část "Justine", tato část je to nejslabší na filmu. Chování Justine jsem moc nepochopila a celá tato část byla lehce zdlouhavá. Ovšem druhou části mě už měl Lars v hrsti, tato část je na jasných 5*, neuvěřitelně podmanivá atmosféra. Velké plus za to, že se zde neobjevují žádné velké nánosy patosu. Výteční herci včele s Charlotte Gainsbourg a Kirsten Dunst, která zde pro mě předvedla svůj nejpřesvědčivější dosavadní výkon. Úžasný film, který ze mě jen tak nevyprchá, ale to už bych si měla u Triera asi zvykat. A závěrečná scéna? Tak o té se mi bude zdát. Tu pátou hvězdu nepřidám pouze za tu ne až tak dobrou první část.

Terra Nova (2011) (seriál)

Hodně slibný začátek, hodnotit samozřejmě ještě nebudu, ale podobný seriál mi teď hodně chyběl. Herci slušní, největší pozornost na sebe strhává podle očekávaní Stephen Lang. Pilot mě velmi zaujal, triky solidní na to, že jde o televizní seriál, akce taky dobrá. Nenudila jsem se a rozhodně to má velký potenciál, tak snad to scénáristé nezazdí, což bude obtížné, vzhledem k tomu, že se v seriálu objevuje cestování časem a to může vždy dopadnout naprosto jakkoliv.// No tak po čtyřech dílech začínám mít obavy, že mě čeká největší seriálové zklamání roku. Z Terra Novy se pomalu začíná stávat další laciný seriál s obyčejným scénářem a postavami, které mě díl od dílu začínají víc štvát. Ještě uvidím, naději stále mám a šanci seriálu rozhodně ještě dám, doufám, že se to ještě otočí k lepšímu.// Po pátém a šestém díle to vzdávám, tohle opravdu nevyšlo.

Šéfové na zabití (2011)

Čekala jsem více, není to úplně špatné, ale potenciál byl větší. Na film jsem se podívala hlavně kvůli hereckému obsazení, ale upřímně hlavní herecká trojice mi nebyla úplně sympatická, ale to spolehlivě vynahradil Kevin Spacey. Kdo byl tady však nesnesitelný, byl Colin Farrell, tomuto herci asi nikdy nepřijdu na chuť, tady to ale nebylo až tak jeho hereckým projevem, jako spíše jeho postavou, naštěstí zde moc prostoru nedostal. Film na jedno podívání, víckrát už ho vidět nemusím.

Green Lantern (2011)

Co to jako bylo? To si někdo myslel, že efekty stačí? Efekty sice dobré, ale ten film je i přesto hrozná nuda, na tomhle filmu mě nezaujalo asi nic. Scénář naprosto o ničem. Ale co mě úplně nejvíce štvalo, bylo to chování postav. Hlavní postava je úplně pitomě napsaná a vlastně ne jen ona, přišlo mi, že v tom filmu snad není nikdo normální. Film působí celý strašně trapně, dialogy jakoby někdo psal patnáct minut. Herci průměrní. Strašná ztráta času, tu druhou hvězdu přidávám asi jen z lítosti a za snahu, ta jistá snaha tam přece jen jde cítit.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Romantické komedie moc nemusím a tohle je po strašně dlouhé době, kdy jsem na nějakou vyrazila do kina, dobře jsem udělala. Bláznivá, zatracená láska je jasná komedie roku. Takhle jsem se už dlouho nezasmála, navíc žádná scéna, moment, ani hláška nepůsobí trapně a uměle, což je u tohoto druhu filmů snad zázrak. Klasická koncepce, kdy se několik lidských osudů navzájem prolíná, tady funguje. Nečekejte, že se ve filmu vyhnete několika klasickým klišé, jenže tvůrci Bláznivé, zatracené lásky s nimi umějí pracovat a na jisté překvapení taky dojde. Herci výborní, ale film si pro sebe krade Ryan Gosling, jeho linie s Emmou Stone mě zaujala nejvíce, je strašně příjemná a několikrát jsem se přistihla s tím přihlouplým úsměvem na tváři (navíc ten Ryan bez trička...). Trochu mě zklamal závěr, zejména ten proslov, já jsem zkrátka už na podobné věci neuvěřitelně alergická. Rozhodně ale můžu napsat, že se jedná o nadprůměrnou romantickou komedii, která se bude líbit bez ohledu na věk a pohlaví. A nejlepší moment filmu? Jednoznačně zahradní sešlost :-D

Drive (2011)

Nicolas Winding Refn. Tak to je jméno, které nezapomenu a které budu sledovat. Je to totiž toto jméno, které udělalo z filmu Drive naprosto výjimečný filmový zážitek. Jeho režie je naprosto brilantní a opravdu si zaslouží poklonu, jelikož neměl ani podporu nikterak výjimečného scénáře, ale natočil film, který se ani nedá zařadit do jednoho jediného žánru. Dokážu si představit, jak by tento scénář vypadal v jiných rukou a byl by to úplně jiný film a rozhodně by neměl takové hodnocení. Refn vytvořil naprosto úžasnou atmosféru, která si mě získala už úvodní scénou a nepustila mě až do závěrečných titulků. Film je i celkem brutální a nepřipraveného diváka to může lehce překvapit, jenže ta brutalita tady naprosto sedí a naprosto chápete jednání hlavní postavy. Tím se tedy dostávám k Ryanovi Goslingovi. Ten je jedním slovem neskutečný, nepotřebuje ani moc slov k tomu, aby si naprosto získal diváky, jeho postava je odtažitá, introvertní, tajemná, ale zároveň plná emocí všeho druhu. Ryan vystihl postavu naprosto dokonale. Dalším velkým kladem je hudba, nejsem fanoušek elektronické hudby, ale tady zněla perfektně. Drive je skutečně výborný film, po prvním odchodu z kina jsem váhala mezi 4* a 5*. Po druhém zhlédnutí to však na těch čtyřech nechám a to hlavně proto, že ten film má fakt, ale fakt jednoduchý děj. Možná je to jeho největší síla, to jsem si řekla po prvním zhlédnutí, ale po druhém mi ta jednoduchost přece jen trochu začala vadit.

Varieté (2010)

Další totálně zbytečný hudební film. Šablonovitý příběh. Mladá žena, která nemá nikoho a je v podstatě nula, se stěhuje do L.A., aby si splnila svůj sen. Samozřejmě, že si ji ze začátku nikdo nevšímá, ale pak všem ukáže, že je obrovsky talentovaná a najednou je z ní hvězda. Máme tady i mrchu, která logicky žárlí, jelikož hvězda bývala původně ona. Hlavní hrdince přijde do cesty také láska a pár problémů. Nic, co by ale nešlo vyřešit. Nj, tisíckrát viděný příběh, až tak by to nevadilo, kdyby hudební čísla byla zajímavější. Ale nejsou, jsou natočené naprosto nezajímavě, bez špetky snahy dát do toho větší šmrnc. Hlas Christiny Aquilery je samozřejmě neskutečný, vždycky bude mnohem lepší zpěvačka než herečka. Celé herecké obsazení je nevýrazné a moc nezaujme, jediný Stanley Tucci tady válcuje všechny kolem. Varieté je další průměrný film z řad hudebních filmů, které stačí vidět jednou. Poslední půlhodina je už vysloveně nuda, protože víte, jak to dopadne a jen se to oddaluje, filmu chybí navíc alespoň jedno výraznější hudební číslo, které bych měla zájem vidět znovu a to je u muzikálů pro mě ta největší chyba.

Ženy sobě (2011)

Nebylo to úplně špatné. U filmu se jistě pobaví především ženské publikum. Postavy jsou dobře a reálně napsané, věřím, že každá žena si tady najde postavu, ve které se uvidí. Ovšem s komediemi je to těžké, jelikož každému divákovi sedí úplně jiný humor. První hodinu filmu jsem se dost nudila a nemohla si k hlavní hrdince najít cestu, vlastně téměř k žádné postavě, taky se zde vyskytuje několik trapných scén (scéna se záchodem byla přímo nevkusná). Druhá polovina se už rozjela a bavila mě o dost více, i když závěr samozřejmě není žádné překvapení. Herecké obsazení povedené, ale nějak více sympatická mi nebyla ani jedna.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Naprosto úžasný válečný snímek. Film, který nenechá diváka ani na minutu vydechnout. Viděla jsem film už mockrát a vždycky jen žasnu. Technicky brilantní, přesvědčivé herecké výkony a své dělá i hudba Hanse Zimmera. Pro mě asi nejlepší film Ridleyho Scotta. Zase trochu jiný pohled na válku. Zkrátka výborné.

The Courageous Heart of Irena Sendler (2009) (TV film)

Velmi povedený televizní počin. Silné téma, které už bylo zfilmované mnohokrát a na tisíc různých způsobů, jenže je to takové téma, které mě nikdy neomrzí a je jen dobře, že se tato naše černá historie stále připomíná. Tento film však nabízí trochu jiný pohled na holokaust a to, že i ve válce existovali takoví, kteří byli ochotni riskovat všechno, i svůj život pro záchranu druhých a dokonce cizích, alespoň jedna malá útěcha zde tedy je a mě dokázala zahřát u srdce, přesně takto vypadají hrdinové. Anna Paquin je zde naprosto skvělá, také se mi líbila hudba a kamera. Trochu mě mrzí, že se více nevěnovali části mučení, tato pasáž nebyla moc propracovaná, klidně se mohla zkrátit ta část se záchranami dětí. Objektivně to na plný počet není, ale musím přimouřit oči právě kvůli tomu, že se jedná o televizní film. Rozhodně doporučuji.