Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Recenze (522)

plakát

Red Notice (2021) 

Docela se divím, že si tohle Netflix nedokázal více pohlídat. Film měl totiž všechny předpoklady stát se velice fajn a zábavným blockbusterem, jenže k tomu mu chybí jakákoliv svižnost, lehkost a přirozenost. Scénář je děsně laciný a nemůžu uvěřit, že ten film stál skutečně 200 miliónů, ty peníze na tom fakt nejdou až tak vidět. Akční stránka totiž vůbec není oslnivá, některé momenty jsou vyloženě ošklivé (scéna s býkem v aréně) a lokace taky nejsou extra využité. Ve své podstatě film, který neurazí, ani nenadchne, nevadilo mi u toho trávit ty dvě hodiny, ale už teď mi je jasné, že za pár dnů si film vůbec nebudu pamatovat.

plakát

Eternals (2021) 

Já si to užila. Je to úplně jiný Marvel a vlastně si ani momentálně nejsem schopná moc představit, jak by Eternals mohli být zakomponování do příštích Avengers, kdyby se ve filmu neobjevilo pár poznámek o Thanosovi, vůbec by my nepřišlo, že film patří do MCU. Je o poznání vážnější a ambicióznější, řeší se zde spousta témat a film pokládá zajímavé otázky. Chloé Zhao to podle mě zvládla velice dobře. Film má určitě své chyby, zejména mi přišlo, že schopnosti jednotlivých hrdinů nemají jasná pravidla a odvíjí se od situace, ve které se hrdina zrovna nachází a jak scénář zrovna v danou chvíli potřebuje. Pokud čekáte další Strážce Galaxie, asi můžete být zklamaní, ale mi to celkově sedlo.

plakát

Duna (2021) 

Je to boží. Pro mě filmový zážitek roku. Byla jsem vtažená a uchvácená od začátku do konce. Vůbec mi nepřišlo, že film má dvě a půl hodiny, nový svět mě dokonale pohltil a já hltala každičký záběr, audiovizuálně neskutečně podmanivý film, přesně pro tohle existují kina. Včera při odchodu z kina jsem stále váhala mezi 4* a 5*, proč? Ten film totiž nejde divákovi zrovna naproti, co se týče emocí. Emoce nebyly tak silné, jak bych si přála a naprosto chápu zklamané diváky. Duna se totiž nebude líbit každému. Rozhodně nečekejte typický blockbuster, tohle je pozvolný úvod do úplně nového fascinujícího světa. Pátou hvězdu jsem musela přidat, protože film ve mně roste, nemůžu na něho přestat myslet a nemůžu se zbavit pocitu, že jsem viděla něco výjimečného. A co je nejdůležitější, po skončení jsem si říkala, že chci více, opravdu doufám, že se druhého dílu dočkáme.

plakát

Viník (2021) 

Bohužel jsem neviděla dánskou originální verzi, což je možná hlavní důvod mého vysokého hodnocení. Vědět dopředu, kam se celý film bude ubírat, asi bych nebyla schopná si film užit tak, jako jsem si ho ve skutečnosti užila. Naprosto chápu, že pro ty, kteří mají rádi originál, tohle může být naprosto zbytečný film. Na mě to fungovalo, po celou dobu jsem byla napnutá a neměla absolutně žádné tušení, jaké bude rozuzlení. A když k tomu přičtu naprosto výborného Jakea Gyllenhaala, musím dát 4*.

plakát

My Son (2021) 

Začátek velice dobrý, ale postupně se z toho stane takové prázdné nic. Je to strašná škoda, protože ten film měl všechny předpoklady k tomu být dobrým filmem. Téma, které nikdy žádného diváka nenechá chladným, fascinující syrové prostředí, výborné herce (James McAvoy opět hraje svoji extra třídu), ale scénář i režie postrádají větší tah na branku. Ve zhruba polovině mě to úplně přestalo zajímat a konec je opravdu velice banální.

plakát

V rytmu srdce (2021) 

Velice příjemný film dělaný od srdce. Film jede jasně podle šablony a už samotný popis je jasně předurčen ke ždímání emocí, ale film to dělá takovým tím přirozeným a nevtíravým způsobem. Emoce fungují přesně na místech, kde by měly. Velice milé překvapení.

plakát

Sebevražedný oddíl (2021) 

Tohle byla paráda. Ten film je samozřejmě velký úlet a je zde tolik věcí, které by normálně neměly fungovat, zvláště u mě, toto obvykle není úplně můj šálek čaje, ale ono to vážně funguje na 100%, jelikož z filmu jde cítit čirá radost z filmařiny a filmu nechybí srdíčko, což je zvláštní říct u filmu, kde hlavním záporákem je obří mořská hvězda a lidský žralok zde trhá lidi napůl. Skvělý výběr hrdinů, z nichž každý dostane ten svůj moment, ve kterém může zazářit a každý má nějaký svůj účel. Najmout Jamese Gunna byl nejlepší nápad DC posledních let. Bavila jsem se od začátku do konce. Vážně skvělý kino zážitek.

plakát

Black Widow (2021) 

První polovinu jsem byla nadšená, ta je totiž vážně skvělá. Dobře zde fungovaly akční scény, byl zde jistý nádech osudovosti a Scarlett Johansson s Florence Pugh tvořily skvělou dvojku. Jenže druhá polovina se začala značně táhnout. Věci a skvělé nápady, které jsem doufala, že se rozvinou ve druhé půlce, vyšuměly úplně do prázdna, zcela zde nefungoval humor a film také trpí díky velice slabému záporákovi. Je to hrozná škoda, protože ten potenciál tam byl obrovský, takhle je to jen takový marvelovský průměr.  

plakát

Válka zítřka (2021) 

Film, který by moc chtěl vypadat jako něco ze starší tvorby Michaela Baye, ale k tomu mu chybí ta přirozená lehkost. Strašně těžko se mi to hodnotí a stále jsem někde mezi 3* a 4*. Na jednu stranu si člověk uvědomuje tu neskutečnou banálnost scénáře (obzvlášť závěrečná půlhodina je scénáristicky velice odfláknutá) a to, že spousta momentů nefunguje tak, jak by asi měla. Na druhou stranu bych lhala, kdybych řekla, že jsem se nebavila. Je to taková zábavná blbina a nebýt té skoro až směšné závěrečné půlhodiny, s čistým svědomím bych dala 4*. Docela škoda, že film není určen pro kina.

plakát

Cruella (2021) 

Velice příjemné překvapení. Cruella dokázala spojit typický rodinný film, kde nechybí očekávaná dětinskost a vizuálně velice podmanivý snímek, který vás dokonale vtáhne do 70. let. Výprava je skvělá a hodně mě bavilo, jak film pracuje s hudbou. Emma Stone je zde naprosto boží a jde vidět, že si užívala každou minutu. Možná by nevadilo, kdyby byl film o 20 minut kratší, v jistém momentě ve druhé polovině jsem začala mít pocit, že filmu dochází dech, ale nic to nemění na tom, že jsem si film velice užila.

Ovládací panel
166. nej uživatel Česko
124 bodů

Reklama

Reklama