Gejša (2005)

Moc pěkný film s krásnou výpravou a hudbou. Život jedné neobyčejné dívky a jejím snu, že se jednou dostane k muži, který jí koupil zmrzlinu, když byla ještě malá. Film není dokonalý, ale já mám pro tenhle žánr slabost a film mě ani chvilku nenudil. Trochu škoda jen toho konce, jinak bych asi dala i plné hodnocení.

Titanic (1997)

Já ani nevím, proč dávám to plné hodnocení, ale prostě cítím, že musím. Není snad nikdo, kdo by Titanic neviděl. Ano je to slaďák, ale krásný, no schválně, kdo si rád občas vzpomene na Kate a Lea. A navíc to co tady James Cameron předvedl je dechberoucí. Každičký záběr tak velkolepý a neuvěřitelně působivý. Propracované do každého detailu. K tomu navíc mistrovský soundtrack Jamese Hornera, který patří k mým nejoblíbenějším. A ne, už neváhám, to plné hodnocení si film zaslouží

Opustit Las Vegas (1995)

Musím se přiznat, na mě to až tak nezapůsobilo. Možná jsem se na to dívala ve špatnou dobu. Pěkný film s nejlepším hereckým výkonem Nicolase Cage, přesto jsem to čekala daleko depresivnější a silnější po všech těch komentářích tady. To bude asi ten problém, možná jsem od filmu čekala až příliš mnoho.

Match Point - Hra osudu (2005)

Je neuvěřitelné, jak si tady Woody Allen s divákem pohrává. Pořád jsem nevěděla, co z filmu vlastně nakonec vyleze. První polovinu se totiž jedná o klasický milostný trojúhelník, kde se nevyskytuje nic originálního, jenže je to tak skvělé natočené, že si režisér udržel mou pozornost po celou dobu a čekala jsem, k čemu všechno spěje. Ovšem ten závěr by mě ani nenapadl, přepadl mě naprosto nepřipravenou a já jen zírala. Skvělá pointa. Proto dávám plný počet hodnocení, protože se jedná o film, který je celou dobu o dva kroky před divákem a já miluji filmy, které mě dokážou svým vyvrcholením naprosto odzbrojit.

Forrest Gump (1994)

Už u prvních sekund, kdy se rozezní první tóny a objeví se poletující pírko se mi do očí vrhají slzy (ano, je to už i z nostalgie). Forrest Gump je klasika, která rozesměje a zároveň rozbrečí. Vždycky, když se s někým bavím o filmech a náhodou narazíme na Forresta, okamžitě vidíte na ostatních úsměv a zároveň dojetí. Má neuvěřitelně silný vliv na člověka. Neznám nikoho, koho by film nějakým způsobem nedojal. Životní role Toma Hanksa a životní film Roberta Zemeckise. Toto je zkrátka DOKONALÝ FILM!!!!

Angel (2007)

Bylo pro mě celkem utrpení vydržet až do konce. Naprosto nezajímavý film, který se stále a jen protahuje a děsně se táhne. Romola Garai mi tady taky přišla taková nijaká. Absolutně zbytečný film.

Wimbledon (2004)

Rozhodně se jedná o příjemnou britskou komedii s příjemným humorem. Přesto však nijak nevybočuje z řady, na začátku víte, jak film bude pokračovat, uprostřed víte, jak film skončí. Paul Bettany má neuvěřitelné charisma, až jsem té Kristen Dunst záviděla.

Králova přízeň (2008)

Průměrné historické drama (a to mám historická dramata strašně ráda). Nepůsobí ani trochu věrohodně, je až moc přeslazený, herci jsou tady spíše na okrasu, než aby předvedli své herecké umění. Nejlepší moment filmu je jednoznačně poprava, ta však film jako celek nezachrání.

Juno (2007)

Film, který pobaví, zároveň ale dokáže i dojmout. Ellen Page zde dokázala, že má před sebou velkou budoucnost jako herečka. Dobře natočený film. Na plný počet to u mě není, ale rozhodně se jedná o velice příjemný film, který neurazí.

Než si pro nás přijde (2007)

Pro mě velké zklamání. Jack Nicholson a Morgan Freeman samozřejmě skvělí, jinak to ani neumí. Přesto jsem od tohoto téma čekala daleko více, chladný a neosobní snímek.