Poslední skotský král (2006)

Já vím, ale já už asi automaticky budu muset každému filmu, kde hraje James McAvoy přidat jednu hvězdu, mám pro něho hold slabost. Tady mi ho bylo trochu líto, protože měl strašně nevděčnou roli. Forest Whitaker je nezapomenutelný, je to jeho film a přesto, že James podává naprosto výborný výkon, tak si z filmu budete pamatovat hlavně postavu Amina, Forest ale nemohl mít lepšího sekundanta. Jinak jde o výborné drama o hrůzách, které si mi tady neumíme ani představit.

Veřejní nepřátelé (2009)

Film stojí především na parádním hereckém výkonu Johnnyho Deppa, jehož charisma je neodolatelné. Parádně natočený film, u kterého jsem se nenudila ani minutu. Sice má i své zápory, ale v rámci žánru se jedná o kvalitní snímek.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tohle bylo pro mě utrpení. První díl pirátů se mi líbil, druhý už byl horší, ale pořád se dal, ale tohle? Film nezachránil ani Johnny Depp, těm rádoby vtípkům se nedalo smát, připadalo mi to hrozně utahané a hlavně celé nějak trapné. Celý film v kině jsem se dívala na hodinky a doufala, že už se blíží konec. Film jsem viděla jednou a už nikdy více prosím. Teď mě bude muset někdo hodně přemlouvat, aby mě dostal na čtvrtý díl do kina.

Pýcha a předsudek (2005)

Snad nejlepší adaptace románu od Jane Austen. Film, na který se můžu dívat pořád a vždycky mi je u něho strašně dobře. Člověk u něho nemusí přemýšlet, ale jen si odpočine a to tím nejkrásnějším způsobem. Joe Wright jakoby mi vlezl do hlavy a natočil film přesně pro mě. Dechberoucí vizuál. Nádherné obrazy, nádherná hudba, nádherný příběh. Ano, Pýcha a předsudek je už moje srdeční záležitost.

Zápisník jedné lásky (2004)

Já to nechápu. Film, kde je tolik ale tolik klišé, není tady naprosto nic originálního, tak jak to, že je to tak pěkné?? Že by ten nádherný styl, kterým je film natočen? Nebo snad skvělou hereckou dvojkou? Film je natočen srdcem a to, že je film tak přeslazený, Vám tady vůbec nevadí, já si vlastně uvědomila, že je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů. Prostě krása.

Dračí srdce (1996)

Film mého dětství, vidět film poprvé teď, tak asi nedám plné hodnocení, jenže kdysi jsem z filmu byla hotová. Nádherná pohádka na kterou se kdykoliv podívám znovu. Pro mě se jedná o nejlepšího draka, co se kdy objevil ve filmu, navíc z filmu pochází jedna z nejkrásnějších filmových hudebních skladeb, kterou můžu slyšet pořád.

Schindlerův seznam (1993)

Myslím, že tady už bylo napsáno všechno, film, který by měl povinně vidět každý. Klenot kinematografie.

Pianista (2002)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Silné téma, skvěle zpracování. Miluju téma 2. světové války, Roman Polanski vložil do filmu kus sebe a je to strašně cítit. Proto je film pro mě ještě cennější. Naprosto odzbrojující výkon Adriena Brodyho, který právem dostal oscara. Film, který se rozhodně může měřit s majstříkem jménem "Schindlerův seznam".

Amelia (2009)

Film, na který jsem se velmi těšila, ale následovalo obrovské zklamání. Nepodařené zpracování zajímavého osudu, Hilary Swank se rozhodně snaží, ale ve filmu není nic, co by ji pomohlo. A hlavně ta nuda.