Gothika (2003)

Když už jednou za čas dá Česká televize nějaký americký film, tak by si s výběrem mohli dát lepší práci. Hlavní chybou filmu je, že lekačky přicházely ve chvíli, kdy to už všichni čekají a proto to dost ubírá filmu, který už tak dost zavání hloupoučkým scénářem. Na druhou stranu mě film dokázal udržet vzhůru, takže to zas tak blbé nebylo. Rychle to uteklo (takže to není nuda) a nad některými výjevy zůstávaly vlasy stát :-). Horrory nemívají dobré hodnocení a můžou být přitom dobré, ale u tohoto snímku s hodnocením souhlasím..nebo ho spíše dokážu pochopit. Pro mě však za 50%.

Zátah: Vykoupení (2011)

Jo jo joo! Nejlepší film roku 2011. Tomu říkám mlátička, tomu říkám násilí, tomu říkám napětí, tomu říkám krev... Dokonalost, žádný krok vedle. Film rozhodně není pro každého a rozhodně ne pro slabší povahy. Doufám, že ho ocení více lidí.

Iron Sky (2012)

Solidně, efektně, v rychlosti, akčně podaná komedie. Je jasné, že tady tvůrci nevyčarovali žádný zázrak, před kterým by všichni padli. Ale mě se to líbilo...Na Julii se pěkně koukalo a pár parodických chvil (např. Pád třetí říše) mě docela pobavilo. Škoda jen, že s odstupem času si na žádnou scénu nemůžu vzpomenout, tudíž je to film, který se příliž nevryje do paměti.

Zdrojový kód (2011)

V jednoduchosti je síla. Lehký příběh, brilantní podání....zkrátka skvělý film. Někdy stačí opravdu málo k lidské spokojenosti. Nadmíru spokojen! / 4 a půl hvězdičky.

Blade (1998)

Opravdu s humorem natočený akční film. Ani nechybí pořádné bitky. Krev mohla být lepší, ale jinak jsem se dobře bavil.

Králova řeč (2010)

Decentně a humorně podaný historický film se skvělým hereckým obsazením. Colin to zahrál zkrátka bravurně a dokonce i v češtině to zní dobře. A Hooper....ten jen zase dokázal, že Briti točí kvalitní snímky. Co více dodat, mě se to líbilo a to i přesto, že se normálně na podobné věci nedívám.....

Záhada Blair Witch (1999)

Mám rád horory a zrovna nedávno jsem na takový dostal chuť. Ale....k tomuto filmu. Líbilo se mi, že film je natočen amatérsky, což ve mě vybudovalo lepší vztah k postavám a celé mi to přišlo takové více uvěřitelné. Je tu ale co vytknout...vždycky, když se něco dělo, kamera byla total černá a světla kterými předtím všude máchali zhasli, takže nebylo nic vidět - celou dobu jsem ani nevěděl, čeho se vlastně bát. A tak jsem jen v napětí pozoroval, jak všichni pomalu mizí, ale že by bylo mé bezpečí nějak v ohrožení - to ne! :-) Rozhodně se ale na těchto místech museli dít podivné věci.......

Warrior (2011)

S podobnými filmy nepřicházím moc do vztyku, ale tento ve mě zanechal neuvěřitelný zážitek, který si budu ještě hodně dlouho promítat před očima. Neuvěřitelné, jak si O'Connor dokázal tak vyhrát s citovou stránkou filmu. Opravdu to bylo chvílemi srdcervoucí.....rozhodně jeden z nejlepších filmů!

Batman začíná (2005)

Batman mě nikdy moc netáhl. Možná proto, že jsem v televizi vždy zahlédl jen ty slabší kousky. Ale tento film mi otevřel oči. Tento film je bezchybný a scénáristicky propracovaný....Toto je jen začátek!

Thor (2011)

Pohádkový hrdina? Proč ne! Promyšlený začátek, dobrá pointa, vyšperkovaný konec, dobré obsazení a režie. Vskutku povedené dílo. 80%