Znamení ve zdi (2002)

Zajímavý nápad, vězení podané zas trochu jinak. Ale herci, na kterých to v podstatě celé stojí, jsou k ničemu. Konec mě nasral. Čekal jsem od toho daleko víc!

Nezvratný osud (2000)

Film mě bavil, nenudil, ale s horrorem to nemá nic společného. Spíš, než strach, mě naplňovalo očekávání, kdo a jak zemře. Jako thriller to funguje vcelku dobře. /70%

Labyrint lží (2008)

Solidní film, který podle mě není dotáhnutý úplně do konce. DiCaprio hraje standartně dobře, Crowa by mohl nahradit kterýkoli jiný herec (zbytečné mrhání jeho talentem). Konec vypadal, že by mohl být epický, nakonec to končí, jako každý druhý americký akčňák. /70%/

Mechanik (2004)

Zaprvé, Christian Bale mě nikdy nepřestane překvapovat. Dále, famozní herecké výkony, depresivní atmosféra, děsivé rozuzlení, psycho hudba...Vše, co bych od mysteriozního thrilleru mohl čekat. Před zkouknutím tohoto filmu jsem si nečetl žádné recenze, ani zkrácený obsah a jsem velmi rád. O to více jsem si tento film užil.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ono ani nemá cenu vyjmenovávat, co všechno je na filmu úžasné. Podstatné je, že se úroveň kvality stále drží tak vysoko, jak to jen v tomhle žánru jde. A jestliže se někomu nelíbil první díl, stále nechápu, proč takový lidé jdou na předpremiéru dvojky. Jackson si pohrál s Hobitem nejlépe jak dovedl a já si myslím, že líp to už snad ani nejde. Kdyby měl být Hobit jen jeden film, zase by se našli nějací rýpalové, kteří by se oháněli chybějícími scénami. Takže on se vždy najde někdo méně spokojený, komu nevyhovuje ona "natahovaná" trilogie. Myslím, že tento díl vyvolal u fanoušků stejné emoce, jako druhý díl Pána prstenů. Nemá začátku, ani konce. Ale s tím snad počítal každý...

VALL-I (2008)

Tohoto roztomilého robotka řadím mezi nejlepší animáky vůbec! Ani jsem nemyslel, že by se nějaký animák mohl v mém žebříčku vyhřívat na výsluní vedle Shreka. Konečně kousek, který po dlouhé době stojí za to vidět.

Gangy New Yorku (2002)

Skvělé obsazení, pěkná výprava a...a...Co je vlastně na tom tak úžasného? Jednoduchá zápletka tak na 90 min rozmázlá na 168 min. Nezachrání to ani skvělý DiCaprio, který asi po 100 minutách zkusí trapný pokus o pomstu. Škoda....jinak to není úplně špatné.

Město Ember (2008)

Sympatický film s příjemným a rychle plynoucím příběhem. Moc se mi líbilo zpracování města a celkový nápad. Jak už tady někdo psal, film opravdu místy připomíná mou oblíbenou hru Fallout. Jako dětský film mi to zrovna nepřijde, ale kdo to neviděl, to za něj stejně bude považovat. Je to prostě film do pohody s originální zápletkou jak se patří. Celkem mě mrzí ten komerční neúspěch...Proč? /75%/

Útok na věžák (2011)

Další generační film, který stojí za to vidět. Nečekal jsem, že by mě to mohlo tak dobře pobavit. Najdu dost plusů, ale víceméně nemůžu filmu nic vytknout. Je to prostě nenáročná oddychovka, na kterou někdy ještě mrknu. /70%/

Most do země Terabithia (2007)

Tak pěkný dětský film jsem už dlouho neviděl....Zavři oči a mysl nech otevřenou :-) A taky musíte chtít uvěřit, protože o tom fantasy je. /85%/